piknik1 zlobek2 001 sp3_02 so1 bieg4 DSC_0315 janosik targowisko alf1
preload image preload image

13.06.2018 r. (środa) na terenie rekreacyjnym obok Amfiteatru odbędzie się po raz drugi piknik o tematyce ekologicznej. Zapraszamy do udziału!

22 maja na terenie budowy nowego miejskiego żłobka, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego, budowanego przez firmę IKAA Aneta Suchomel...

Przedstawiamy fotorelację z wyjazdu naszych piłkarek na Finał Turnieju Z podwórka na Satdion o Puchar Tymbarku, który odbywał się na początku maja na Stadionie NArodowym w Warszawie...

Dla Szkoły Podstawowej Nr3 w Kostrzynie nad Odrą dzień 8 czerwca był absolutnie wyjątkowy z dwóch powodów:  poświęcono nowy sztandar oraz oddano do użytku Otwartą Strefę Aktywności (OSA).

Od kilku lat trwa konflikt pomiędzy Dyrektorem Muzeum Twierdzy Kostrzyn Ryszardem Skałbą a przewodnikiem, który chce uczciwie wykonywać swoją pracę - wracamy do tematu!

12 maja 2018 roku Wiosennym Biegiem po zdrowie MOSiR w Kostrzynie nad Odrą rozpoczął projekt Bieganie bez Granic/Rennen über Grenzen. Jak zwykle nie zawiedli biegacze z Polski i Niemiec!

Jak informuje portal miejski od 1 czerwca zmienia się rozkład jazdy miejskiej komunikacji. Nowy rozkład powstał w oparciu o uwagi klientów na co dzień korzystający z miejskich autobusów. Zobacz koniecznie!

Decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, miasto Kostrzyn nad Odrą zostało laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej „EKOJANOSIK – Zielona wstęga Polski”! Gratulujemy!

4 czerwca doszło do długo oczekiwanego spotkania kupców oferujących swoje towary i usługi na Targowisku Miejskim a przedstawicielami władz miasta, kostrzyńskiej Policji i Straży Miejskiej...

Nowa inwestycja mieszkaniowa firmy ALFABUD  realizowana jest przy ulicy Stanisława Moniuszki w Kostrzynie nad Odrą. Oto jej szczegóły!

kssse

Samorządny Kostrzyn nr 9/2017

Ksk9ażdego roku w Polsce podejmowanych jest wiele inicjatyw i przedsięwzięć o charakterze profilaktycznym, których celem jest wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ostatnich latach służby, instytucje publiczne czy organizacje pozarządowe prowadzą działania prewencyjne skupiając się w szczególności na tematach związanych z cyberprzemocą i cyberbezpieczeństwem, zażywaniem narkotyków, dopalaczy, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także pedofilią. Dzięki działaniom edukacyjno-profilaktycznym, dzieci i młodzież poznając zagrożenia dowiadują się jak odpowiednio reagować w sytuacjach niebezpiecznych, poznają konsekwencje prawne i społeczne związane z dokonywaniem przestępstw i wykroczeń, w tym i tych, które popełniane są m.in. w stosunku do rówieśników. W dniu 6 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się konferencja Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tematem przewodnim ogólnopolskiej konferencji była „Rola profilaktyki zintegrowanej w zapewnianiu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” . Do udziału w konferencji zostało zaproszone nasze miasto, które w bieżącym roku realizowało projekt "Kostrzyn nad Odrą - ochrońmy młode pokolenie przed uzależnieniami!". Na realizację projektu miasto otrzymało dofinansowanie ze środków „Programu Ograniczania Przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Podczas konferencji miały miejsca wystąpienia poświęcone dobrym praktykom wybranych polskich miast (wśród nich Kostrzyn nad Odrą) w obszarze profilaktyki. Miasto reprezentował burmistrz Andrzej Kunt i Marzena Brenk-Sułkowska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki UM, która w swoim wystąpieniu omówiła przebieg i efekty projektu zrealizowanego w naszym mieście. Miło nam poinformować, że prezentacja pani Marzeny Brenk-Sułkowskiej zachwyciła zebranych gości, którzy wystąpienia nagrodzili gromkimi brawami.

[ZOBACZ SK - GRUDZIEŃ (PDF)]

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

WAKACJE W MIEŚCIE!
lato2018
POLECAMY:   
 
biblioteka
23 czerwca, godz. 10:00
kostrzyńska biblioteka
Festiwal-Tańca
24 czerwca, godz. 17:00
Amfiteatr 
FAST
18 czerwca, godz. 11:00
18 czerwca, godz. 17:00
KCK Kręgielnia
kssseSuperCupZ
26-29 czerwca, godz. 10:00
Stadion MOSiR ul. Niepodległości 11

34687532 1283027865168000 4585767149221445632 n
1 lipca
Przystań MOSiR "DELFIN"

flisy
9 lipca

 
kzr06
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 5/2018 - MAJ 2018
 
pl3
Nr 5(65)/2018 - MAJ 2018
 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

Instytucje

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

Towarzystwo Sportowe "Celuloza" w Kostrzynie nad Odrą

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Kostrzyńskie Centrum Kultury

Park Narodowy "Ujście Warty"


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo