CUKKostrzyn muks010 strefa005 utw008 Informacja_-_pakiet oion sesja IMG-20190925-WA0006 IMG_1197 eu
preload image preload image

Niezależnie od podwyżek, każdy kierowca powinien zaopatrzyć swoje auto w ubezpieczenie OC. Dlaczego? O tym pisze nasza ekspertka w poniżśzym artykule...

10 listopada MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą doznał pierwszej porażki w tym sezonie w meczu III Ligi Kobiet z KKP Wartą Gorzów Wlkp. (2:4). Kostrzynianki zachowały jednak szansę na tytuł "mistrza jesieni"

Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną...

...to był wspaniały jubileusz,który będziemy długo pamiętać. Rozpoczęliśmy go świętować już we wrześniu od zorganizowania szeregu imprez, a wszystko z okazji 20-lecia UTW!

Warto podkreślić, że jesienna „Droga do zdrowia" jest otwarta również dla tych, którzy nie uczestniczyli w edycji wiosennej. Nigdy nie jest za późno na troskę o własne zdrowie. Serdecznie zapraszamy!

14 października br. w szpitalu w Kostrzynie nad Odrą po rozbudowie i modernizacji został oficjalnie otwarty nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Po wielu miesiącach od rezygnacji w końcu Rada Powiatu pozytywnie ustosunkowała się do mojej prośby i zwolniła mnie z obowiązku kierowania Komisją Zdrowia Publicznego - rozpoczyna Radny Andrzej Kail...

25 września br. w gościnnych salach konferencyjnych Centrum Biznesowego Concordia Design odbyła się konferencja podsumowująca rok funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji (PSI).

W roku 2019 przypada 30-lecie słubickiego Koła Związku Sybiraków. Związek Sybiraków został reaktywowany w 1989 roku, nawiązuje do tradycji z 1928 roku i opiera swoją działalność na pracy społecznej członków.

Holendrzy lepsi od Niemców w eliminacjach Euro 2020? Według bukmacherów tak właśnie będzie

kssse

Potrafimy być razem

DSC 0592- Najpiękniejszy festiwal świata zasługuje na to, aby grać w najpiękniejszym regionie świata. Witam Lubuskie młode i starsze  – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej rozpoczynającej Pol'and'Rock Festiwal. Marszałek towarzyszył niespełna dwuletni wnuk Kajetan. Jurek Owsiak podsumował dotychczasowe działania na Festiwalu. W konferencji wzięli również udział: burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk oraz partnerzy festiwalu.

 

 

Lubuskie jest po drodze - To tutaj w zielonej krainie w dorzeczu Odry naprawdę zaczyna się Polska. Jurku dziękuję ci za to, że jesteś z nami. Dziękuję tobie i wszystkim za „pociąg” do Lubuskiego. Miłość, pokój, tolerancja to wartości, które nas łączą. Lubuskie już po raz 25 gości Festiwal i jest jego oficjalnym partnerem. To jest niesamowite, fantastyczne zjawisko – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Podczas konferencji marszałek zdradziła atrakcje, jakie czekają na gości Lubuskiej Strefy. - Warto odwiedzić naszą strefę i zapoznać się z programem strefy. Tradycją jest, że  kładziemy akcent na ważne społeczne inicjatywy. W tym roku „Stacja Lubuskie” oferuje uczestnikom festiwalu mnóstwo atrakcji. - 30 lat wolnej Polski zobowiązuje, w naszej strefie znalazły się specjalne perony. Peron pierwszy: pociąg do wolność, okrągły stół, specjalna tablica z hasłem "wybieram wolność bo…".  Każdy może wybrać swoje hasło i zrobić sobie zdjęcie. A ponieważ jesteśmy w zielonej krainie nowoczesnych technologii, bardzo mocno podkreślamy hasło eko-Lubuskie. Jesteśmy spójni z festiwalowymi ideami – jest woda, recykolmat, niszczymy plastikowe butelki, bo chcemy, żeby było mniej śmieci. Jesteśmy też innowacyjni i kreatywni, a ponieważ jesteśmy zrelaksowanym regionem, to jest u nas plaża – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pociąg do Lubuskiego Przypomnijmy, 11 czerwca br. marszałek Elżbieta Anna Polak wystosowała list do prezesa spółki Przewozy Regionalne, w którym apelowała o dodatkowe wzmocnienia planowych składów oraz uruchomienie dodatkowych kursów do stacji w Kostrzynie. Na apel ten odpowiedziało sześciu innych marszałków. Dziś podczas spotkania z dziennikarzami Jurek Owsiak ponownie dziękował za tę inicjatywę. Na konferencji obecny był marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, który przyznał, że nie przyjechał pociągiem, ale wie, że pociągi z Gdyni wyjechały pełne. – Mam potwierdzenie, że podróż odbywa się bezpiecznie, nie ma żadnych problemów, żadnych zniszczeń i strat. To jest po prostu bezpieczny festiwal – dodał marszałek woj. pomorskiego.      

Tu stacja Kostrzyn Gości festiwalu powitał burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt. - Od 2004 r. gościmy u nas Festiwal, dzisiaj to już 16 lat razem. Gratulacje dla Jurka i wszystkich, którzy przez te lata pracowali na ten Festiwal – mówił burmistrz, wręczając Jurkowi symboliczny puchar za wspólnie spędzone lata.

Podczas spotkania z dziennikarzami Jurek Owsiak mówił o szczegółach dotyczących wydarzeń w ASP, artystów i koncertów na Dużej i Małej Scenie. Podsumował także dotychczasowe działania podjęte na Festiwalu. - Wszystko jest przygotowane. Dziś odbyła się kolejna odprawa ze służbami odpowiedzialnymi, z którymi pracuje się rewelacyjnie – policja, straż pożarna, służba leśna, straż graniczna chwalą uczestników Festiwalu. Mamy 153 pociągi, głównie przygotowane na wyjazd.  440 osób oddało krew i zachęcamy kolejne osoby. Z aplikacji festiwalowej korzysta już 62 tys. osób.  Warto z niej skorzystać, zostały w niej ujęte wszystkie niezbędne informacje. Wszystkie strefy już działają, a tam czeka na was wiele atrakcji – mówił Jurek Owsiak.

O hejcie na Pol'and'Rock Festival „Hejt mi nie gra” to hasło, które przyświeca tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu Pol’and’Rock.  Na tegorocznym Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbyła się rozmowa o hejcie z udziałem Jerzego Owsiaka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jurek Owsiak przyznał, że hejtu pokonać się nie da. Ale można zwalczać i ograniczać. Rozdano 2 tys. koszulek z napisem „Hejt mi nie gra”. J. Owsiak przekonywał, że najlepszym sposobem na walkę z hejtem jest budowanie pozytywnych postaw w swoich małych wspólnotach. – Ten festiwal to nadzieja dla mnie. Jesteście inni, ale potraficie być dla siebie życzliwi i przyjaźni. Sami to wszystko stworzyliście – mówił.

Posprzątaj po sobie - Pol'and'Rock to Festiwal, który tworzymy wspólnie. Razem z nami zadbaj o festiwalowe pole. Posprzątaj po sobie, namawiaj do tego innych, włącz się w nasze działania Zaraz Będzie Czysto. Co roku olbrzymim kosztem jest dla nas posprzątanie festiwalowego pola - pomóżcie nam - ograniczcie ilość śmieci, posprzątajcie po sobie. Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków, które będziemy Wam w czasie Festiwalu rozdawać. Śmieci będziecie mogli zostawić w: 38 punktach zrzutu śmieci, 4 punktach segregacji śmieci – mówił Jurek Owsiak podczas konferencji pasowej.  Co roku z Festiwalu wyjeżdża około 400 ton śmieci - to naprawdę olbrzymi koszt. -  Pol'and'Rock Festival to nasze wspólne miejsce i razem musimy o to miejsce zadbać, by móc ponownie spotkać się tu za rok - dodał. 

Pol’and’Rock łączy pokolenia Festiwal w Kostrzynie nad Odrą jest dla wszystkich, również dla dzieci. - Bardzo cieszymy się, że chcecie pokazać pociechom Pol’and’Rock wszak to Najpiękniejszy Festiwal Świata. Nigdy nie zostawiajcie pociech bez opieki – podkreślał Jurek Owsiak.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
eko
 AKCJA NADAL TRWA !! !! !! 
 
AMO-1
14 listopada, g. 16:30-20:15
Szkoła Podstawowa Nr1
 
baldych
22 listopada, godz. 19
KCK Kręgielnia
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 10/2019 - PAŹDZIERNIK 2019
 kolejny: 28 listopada 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 10(80)/2019 - PAŹDZIERNIK 2019 
 kolejny: 14 listopada 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo