letnikoncert zew001 strefa002 012 20190617_151248_HDR ob3 borelioza 012 newborn-3989835_1280 IMG_20190403_190405
preload image preload image

LETNI KONCERT GWIAZD DISCO POLO!!! To już 18 sierpnia w kostrzyńskim Amfiteatrze zagrają m.in. Zenon Martyniuk, Boys czy Adam Chrola. Musisz tu być!

23 czerwca w całym kraju rozgrywane były ostatnie mecze w sezonie piłkarskim 2018/2019. W lubuskiej KLasie B kropkę nad i postawił ZEW DĄBROSZYN, zdobywaąc mistrzostwo i awans i to w pięknym stylu!

Polska Strefa Inwestycji – nowe zasady wsparcia. Doroczna Konferencja dla inwestorów i samorządów strefowych - 23-24 maja 2019 roku Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie - relacja

W pierwszą niedzielę lipca Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą był organizatorem Polsko-Niemieckiego Pikniku Ekologicznego w Parku Miejskim...

Jak wszyscy zauważyliśmy to koniec kwietnia i początek maja przyniosły nam wiele niespodzianek. Koniec kwietnia bogaty w pożytek, sprzyjająca pogoda, pszczoły rozwijają się znakomicie, robią również pierwsze zapasy w nadstawkach.

Odjazdowi czytelnicy i bibliotekarze po raz czwarty przejechali ulicami Kostrzyna, w tym roku z rekordową liczbą 111 uczestników przy pięknej, stabilnej, choć nieco upalnej pogodzie....

LEKARZE OSTRZEGAJĄ: boreliozy nie można lekceważyć! Nierozpoznana i nieleczona grozi ciężkimi i nieodwracalnymi zmianami w organiźmie pacjenta! Zrób badanie już dzis!

13 lipca w Żabicach odbywał się Festyn dla Kamilka, który okazał się ogronym sukcesem organizacyjnym! Zapraszamy do naszej fotorelacji z tego wydarzenia!

W kostrzyńskim szpitalu należącym w 90% do Grupy Nowy Szpital w Szczecinie od 1.7.2019 nie urodzi się już prawdopodobnie ani jeden nowy mieszkaniec naszego powiatu...

Negatywnie zaznacza swoją obecność radna Elżbieta Sobczak, której wnioski spotykają się z ostrą reakcją ze strony jej wyborców. Budzi to uzasadnione pytanie: Czy radna działa przeciwko mieszkańcom i burmistrzowi?

kssse

Potrafimy być razem

DSC 0592- Najpiękniejszy festiwal świata zasługuje na to, aby grać w najpiękniejszym regionie świata. Witam Lubuskie młode i starsze  – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej rozpoczynającej Pol'and'Rock Festiwal. Marszałek towarzyszył niespełna dwuletni wnuk Kajetan. Jurek Owsiak podsumował dotychczasowe działania na Festiwalu. W konferencji wzięli również udział: burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk oraz partnerzy festiwalu.

 

 

Lubuskie jest po drodze - To tutaj w zielonej krainie w dorzeczu Odry naprawdę zaczyna się Polska. Jurku dziękuję ci za to, że jesteś z nami. Dziękuję tobie i wszystkim za „pociąg” do Lubuskiego. Miłość, pokój, tolerancja to wartości, które nas łączą. Lubuskie już po raz 25 gości Festiwal i jest jego oficjalnym partnerem. To jest niesamowite, fantastyczne zjawisko – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Podczas konferencji marszałek zdradziła atrakcje, jakie czekają na gości Lubuskiej Strefy. - Warto odwiedzić naszą strefę i zapoznać się z programem strefy. Tradycją jest, że  kładziemy akcent na ważne społeczne inicjatywy. W tym roku „Stacja Lubuskie” oferuje uczestnikom festiwalu mnóstwo atrakcji. - 30 lat wolnej Polski zobowiązuje, w naszej strefie znalazły się specjalne perony. Peron pierwszy: pociąg do wolność, okrągły stół, specjalna tablica z hasłem "wybieram wolność bo…".  Każdy może wybrać swoje hasło i zrobić sobie zdjęcie. A ponieważ jesteśmy w zielonej krainie nowoczesnych technologii, bardzo mocno podkreślamy hasło eko-Lubuskie. Jesteśmy spójni z festiwalowymi ideami – jest woda, recykolmat, niszczymy plastikowe butelki, bo chcemy, żeby było mniej śmieci. Jesteśmy też innowacyjni i kreatywni, a ponieważ jesteśmy zrelaksowanym regionem, to jest u nas plaża – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pociąg do Lubuskiego Przypomnijmy, 11 czerwca br. marszałek Elżbieta Anna Polak wystosowała list do prezesa spółki Przewozy Regionalne, w którym apelowała o dodatkowe wzmocnienia planowych składów oraz uruchomienie dodatkowych kursów do stacji w Kostrzynie. Na apel ten odpowiedziało sześciu innych marszałków. Dziś podczas spotkania z dziennikarzami Jurek Owsiak ponownie dziękował za tę inicjatywę. Na konferencji obecny był marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, który przyznał, że nie przyjechał pociągiem, ale wie, że pociągi z Gdyni wyjechały pełne. – Mam potwierdzenie, że podróż odbywa się bezpiecznie, nie ma żadnych problemów, żadnych zniszczeń i strat. To jest po prostu bezpieczny festiwal – dodał marszałek woj. pomorskiego.      

Tu stacja Kostrzyn Gości festiwalu powitał burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt. - Od 2004 r. gościmy u nas Festiwal, dzisiaj to już 16 lat razem. Gratulacje dla Jurka i wszystkich, którzy przez te lata pracowali na ten Festiwal – mówił burmistrz, wręczając Jurkowi symboliczny puchar za wspólnie spędzone lata.

Podczas spotkania z dziennikarzami Jurek Owsiak mówił o szczegółach dotyczących wydarzeń w ASP, artystów i koncertów na Dużej i Małej Scenie. Podsumował także dotychczasowe działania podjęte na Festiwalu. - Wszystko jest przygotowane. Dziś odbyła się kolejna odprawa ze służbami odpowiedzialnymi, z którymi pracuje się rewelacyjnie – policja, straż pożarna, służba leśna, straż graniczna chwalą uczestników Festiwalu. Mamy 153 pociągi, głównie przygotowane na wyjazd.  440 osób oddało krew i zachęcamy kolejne osoby. Z aplikacji festiwalowej korzysta już 62 tys. osób.  Warto z niej skorzystać, zostały w niej ujęte wszystkie niezbędne informacje. Wszystkie strefy już działają, a tam czeka na was wiele atrakcji – mówił Jurek Owsiak.

O hejcie na Pol'and'Rock Festival „Hejt mi nie gra” to hasło, które przyświeca tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu Pol’and’Rock.  Na tegorocznym Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbyła się rozmowa o hejcie z udziałem Jerzego Owsiaka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jurek Owsiak przyznał, że hejtu pokonać się nie da. Ale można zwalczać i ograniczać. Rozdano 2 tys. koszulek z napisem „Hejt mi nie gra”. J. Owsiak przekonywał, że najlepszym sposobem na walkę z hejtem jest budowanie pozytywnych postaw w swoich małych wspólnotach. – Ten festiwal to nadzieja dla mnie. Jesteście inni, ale potraficie być dla siebie życzliwi i przyjaźni. Sami to wszystko stworzyliście – mówił.

Posprzątaj po sobie - Pol'and'Rock to Festiwal, który tworzymy wspólnie. Razem z nami zadbaj o festiwalowe pole. Posprzątaj po sobie, namawiaj do tego innych, włącz się w nasze działania Zaraz Będzie Czysto. Co roku olbrzymim kosztem jest dla nas posprzątanie festiwalowego pola - pomóżcie nam - ograniczcie ilość śmieci, posprzątajcie po sobie. Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków, które będziemy Wam w czasie Festiwalu rozdawać. Śmieci będziecie mogli zostawić w: 38 punktach zrzutu śmieci, 4 punktach segregacji śmieci – mówił Jurek Owsiak podczas konferencji pasowej.  Co roku z Festiwalu wyjeżdża około 400 ton śmieci - to naprawdę olbrzymi koszt. -  Pol'and'Rock Festival to nasze wspólne miejsce i razem musimy o to miejsce zadbać, by móc ponownie spotkać się tu za rok - dodał. 

Pol’and’Rock łączy pokolenia Festiwal w Kostrzynie nad Odrą jest dla wszystkich, również dla dzieci. - Bardzo cieszymy się, że chcecie pokazać pociechom Pol’and’Rock wszak to Najpiękniejszy Festiwal Świata. Nigdy nie zostawiajcie pociech bez opieki – podkreślał Jurek Owsiak.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 
POLECAMY:
 
pnuw
25 sierpnia, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
Plakat Kostrzyn 594x841
LETNI KONCERT GWIAZD
18 sierpnia, godz. 19:30-22:00
Amfiteatr
 
wanat
23 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
  
plakat pl
Euroregionalny turniej piłkarski
25 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
Zew Dabroszyn vs Znicz Trzemeszno
25 sierpnia, godz. 16:00
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
 
2887
21 września
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2019 - LIPIEC 2019
 kolejny: 29 sierpnia 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo