• Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Czerwcowa prasa...

W dniu dzisiejszym odbywał się kolportaż gazety "Samorządny Kostrzyn" (czerwiec 2019), natomiast w połowie czerwca do Państwa rąk oddaliśmy "Przekrój Lokalny" (czerwiec 2019). Informujemy przy tej okazji, że o ile gazeta samorządowa ukaże się jeszcze w tym miesiącu, to na Przekrój trzeba będzie poczekać do sierpnia - nam też należy się chwila urlopu :) Przy okazji wrcamy do niższej jakości plików, o co prosili nasi Czytelnicy (szybkość wczytywania plików). Prośbę spełniamy... kliknij na okładkę, aby zobaczyć gazetę. Życzymy miłej lektury!

sk6pl6

Przekrój Lokalny Nr 5(76)/2019 - maj 2019

pl5bW dniu dzisiejszym do skrzynek Mieszkańców Kostrzyna trafił majowy numer "Przekroju Lokalnego". Naszą gazetę mogą Państwo również znaleźć w Intermarche, Piekarni Oskroba, Biedronce, siedzibie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Urzędzie Miasta. Gazety trafiły też do mieszkańców Górzycy, Słubic i Rzepina. W majowym numerze piszemy o sukcesie naszych piłkarzy na Stadionie Narodowym, strajku nauczycieli, inwestycjach Powiatu Gorzowskiego w Kostrzynie a także o aktualnościach z Kostrzyna nad Odrą i Słubic. JUż dzisiaj serdecznie zapraszamy także do aktywnego uczestniczenia w obchodach Dnia Europy w Seelow i Kostrzynie nad Odrą. Nie brakuje także materiałó wyborczych, a my mamy nadzieję, ż 26 maja wybiorą Państwo mądrze swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.

Poniżej elektroniczna wersja gazety:

Przekrój Lokalny Nr 4(75)/2019 - kwiecień 2019

pl4Oto jest - świeży, kwietniowy, wiosenny numer "Przekroju Lokalnego". Pod koniec tygodnia trafił do blisko 5.000 skrzynek pocztwoych Mieszkańców Kostrzyna nad Odrą a także do naszych punktów dystrybucji w Słubicach, Górzycy i Rzepinie. Podczas niedzielnych zakupów znajdą nas Państwo także w kostrzyńskim Intermarche, Biedronce i Piekarni Oskroba, a od poniedziałku w siedzibie K-SSSE S.A. i Urzędzie Miasta. Tradycyjnie też publikujemy wersję elektroniczną.

W kwietniowym numerze relacja z wizyty Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzeja Suprona w Kostrzynie, wieści z Parku Narodowego "Ujście Warty", gdzie powstaje muzeum oraz historia pszczelarstwa w Kostrzynie nad Odrą! Andrzej Kail (dyrektor ds marketingu K-S SSE S.A.) pisze o Międzynarodowych Targach Przemysłowych Hannover Messe 2019, są jak zawsze informacje ze Słubic i potężna dawka sportu. W tym miesiącu szczególnie polecamy wywiad z Michałem Wilkowskim, który zaprasza już najmłodszych do trenowania sportów walki!

[Przekrój Lokalny Nr 4(75)/2019 - kwiecień 2019]

Przekrój Lokalny Nr 3(74)/2019 - marzec 2019

pl3bWczoraj Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą znaleźli w swoich skrzynkach marcowy numer PRZEKROJU LOKALNEGO. Jak zawsze staramy się pisać o tym co aktualne w Kostrzynie i Słubicach. Dużo miejsca poświęciliśmy więć zmianie nazwy Szkoły Podstawowej Nr4 im. Wojsk Ochrony Pogranicza, która w najbliższym czasie straci swoją nazwę. O tym dlaczego - w najnowszym numerze. Tradycyjnie już nie zabrakło informacji ze Słubic, gdzie wraz z wiosną rozpoczęły się remonty i planowanie. Nie mogło w naszym miesięczniku zabraknąć również informacji z gospodarki czy sportu. W tej ostaniej dziedzinie gorąco polecamy wywiady z naszymi piłkarkami, remprezentującymi MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą, które przeprowadził niestrudzony Mirosław Guzik.

Zgodnie z naszą tradycją publikujemy naszą gazetę w wersji elektronicznej (uwaga - plik jest duży, ale zgodnie z Państwa oczekiwaniami publikujemy wersję w wysokiej jakości - format PDF).

[Przekrój Lokalny Nr 3(74)/2019 - marzec 2019]

 

Kostrzyńska prasa także w Internecie!

 pl1b
Przekrój Lokalny
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019
sk1
Samorządny Kostrzyn
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
Lutowy "Samorządny Kostrzyn" oraz "Przekrój Lokalny" oprócz ukazywania się na wysokiej jakości papierze, udostępniamy również w formacie PDF w jakości zbliżonej do drukarskiej... życzymy jeszcze przyjemniejszej lektury! W obu gazetach znajdą Państwo mnóstwo ciekawych informacji głównie nt. starań samorządu lokalnego w zakresie poprawienia naszego bezpieczeństwa zdrowotnego. A co poza tym? Jak co miesiąc aktualności z Kostrzyna nad Odrą - życzymy ciekawej lektury! 

Przekrój Lokalny Nr 2(73)/2019 - luty 2019

pl2bW dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer PRZEKROJU LOKALNEGO. Nasz miesięcznik w lutym porusza wiele ważnych dla lokalnej społeczności spraw jak choćby walkę radnych powiatowych o karetkę miejską, zbliżającą się inwestycję drogową na ulicy Asfaltowej czy walkę o zmianę nazwy Szkoły Podstawowej Nr4... czy raczej próby zachowania jej dotychczasowego patrona, jakim są Wojska Ochrony Pogranicza (WOP). W bieżącym numerze dużo uwagi poświęcamy także Straży Miejskiej w Kostrzynie nad Odrą i Słubicach. Nie zabrkało także wiadomości sportowych, które w tym numerze są naprawdę różnorodne... Szczególnie polecamy materiał Kostrzyńsko Specjalnj Strefy Ekonomicznej S.A. a dla tych, którzy już szukają chwili odpoczynku specjalna oferta prosto ze Szkoły Językowej Ewa Strong Education.

W dniu dzisiejszym gazeta była kolportowana do skrzynek Mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, w naszym mieście można ją znaleźć m.in. w Intermarche, Biedronce, Piekarni Oskroba na ul. Gorzowskiej czy Masarni Zyguła na ul. Żeglarskiej. Nasz miesięcznik znajdą Państwo również w Urzędzie Miasta w Kostrzynie nad Odrą oraz siedzibie K-S SSE S.A. Oczywiście publikujemy także wersję elektroniczną:

[Przekrój Lokalny Nr 2(73)/2019 - luty 2019]

Nasze gazety w super jakości!

 pl1b
Przekrój Lokalny
Nr 1(72)/2019 - STYCZEŃ 2019
sk1
Samorządny Kostrzyn
Nr 1/2019 - STYCZEŃ 2019
 
Od jakiegoś czasu zarówno "Samorządny Kostrzyn" jak i "Przekrój Lokalny" wydawane są na wysokiej jakości papierze. Teraz czas na Internet! Od początku tego roku będziemy publikować nasze gazety w formacie PDF ale pliki będą miały jakość zbliżoną do drukarskiej... życzymy jeszcze przyjemniejszej lektury!
 

Przekrój Lokalny Nr 12(71)/2018

pl12bPotężna dawka informacji o nowych Władzach Samorządowych Kostrzyna nad Odrą, Słubic i Powiatu Gorzowskiego zdominowały grudniowy numer "Przekroju Lokalnego". Miesięcznik, który zdobył Państwa uznanie przez ostatnie pięć lat, nie spoczywa jednak na laurach! W tym miesiącu odwiedzamy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, gdzie rozmawialiśmy o nowej, jeszcze lepszej bazie sportowej, której pozazdrościć nam mogą nawet większe miasta w Polsce! Piszemy także o nowym moście na Warcie i jak zwykle dzielimy się (dzięki doskonałej współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A.) aktualnościami z dziedziny gospodarki. Nie zabrakło także wieści ze Słubic oraz oczywiście dużej dawki sportu, gdzie znajdą Państwo relację z Turnieju Brydżowego "Liść Jesieni", relacji z Biegu Mikołajkowego oraz próby znalezienia odpowiedzi na pytanie, gdzie jest kostrzyńska piłka nożna. Tradycyjnie też oddajemy elektroniczą wersję naszego miesięcznika i, korzystając z okazji, życzymy naszym Czytelnikom spokojnych, wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych chwil w nadchodzącym roku 2019.

[Przekrój Lokalny Nr 12(71)/2018]

Przekrój Lokalny Nr 11(71)/2018

pl11W czwartek (15.11.) ukazał się listopadowy numer "Przekroju Lokalnego". Tematem dominującycm były oczywiście wybory, ale staraliśmy się także przyjrzeć aktualnie przeprowadzanym inwestycjom w mieście, sprawdzić jak przebiegały konsultacje społeczne czy relacjonować aktualne zmiany w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Zajrzeliśmy także do Słubic a efekty naszej pracy mogą Państwo podziwiać w gazecie, która jest kolportowana do ponad 5.000 skrzynek pocztwoych Mieszkanców Kostrzyna nad Odrą, nasze gazety są także dostępne w Urzędzie Miasta, Biurowcu K-S SSE s.a., Intermarche, Biedronce czy Piekarni Oskroba i innych puunktach. Gazeta trafiła także do Czytelników w innych miejscowościach.

Od tego numeru zmieniliśmy papier na lepszy, co niektórzy z Państwa już docenili - za miłe słowa dziękujemy! Tradycyjnie też udostępniamy elektroniczną wersję naszego miesięcznika:

[Przekrój Lokalny Nr 11(71)/2018]

 

Przekrój Lokalny Nr 10(70)/2018

pl10W tym miesiącu Redaktor Naczelny wyraził wreszcie zgodę, abym napisał felieton polityczny, zresztą pierwszy, który piszę w swoim życiu. Ale co tam! Idą Wybory Samorządowe 2018, a to doskonała okazja, aby napisać małe co nieco...

Zaprawdę dziwny to świat, w którym zewsząd wołają: „Czas na zmiany, czas na młodych!” Przypomina to trochę filmy o Zombie, gdzie grupa bohaterów ucieka przed żądnymi ich mózgów potworami. No i tak jest trochę z wyborami… Wszyscy obiecują wszystko, często zmieniają zdanie, a nawet poglądy, wybierają partie z którymi kiedyś nie chcieli mieć nic wspólnego, albo nawet nie znają podstaw programowych partii z której startują, a co najgorsze rozsiewają wredne plotki, zohydzają wyborcom kontrkandydatów, a wszystko po to, dostać ten jeden głos!. Młode wilki siedzą nocami z nosami przy komputerach i prześcigają się w wymyślaniu różnych wyborczych bredni. Gdzieś tam nawet przewija się propozycja ogrodu zoologicznego w mieście, ktoś inny przelicytował ZOO i tak po wyborach ma powstać metro między Szumiłowem a Warnikami. Obiecać jest łatwo … , ale właśnie dzięki wyborczym obietnicom żądne władzy młode wilki wygrywają wybory.

Mija miesiąc, dwa, trzy... I idziesz niedawny wyborco do takiego jednego z drugim i przypominasz nieśmiało, że zaraz po wyborach miał być chodniczek, trawniczek no i placyk zabaw, ZOO i metro ...STOP! Nagle młody wilk dowiedział się, że istnieją procedury - trzeba złożyć wniosek, poczekać na decyzję, opinię, uzgodnienia, czasem projekt i kosztorysik i...niespodzianka, poprzednicy zostawili plany na wiele lat naprzód, ba! załatwili nawet dofinansowanie unijne!, i niemożliwy jest chodniczek, trawniczek, placyk zabaw ani miejskie ZOO, czy 100 inwestycji, bo poprzednicy zostawili plan na 150 inwestycji. Młody wilk się dziwi, bo do tej pory myślał, że procedura to imię żeńskie.Trzeba więć zwalić winę na poprzedników, a czar wyborczych obiecanek-cacanek pryska jak bańka mydlana.

Mija kadencja. Młode wilki już nie młode, obietnic nie dotrzymały, chciały ale nie umiały. Okazało się, że władza to też obowiązki, sporo obowiązków, kontrole, sprawozdania zwyczajna praca. Dziwią się że czas ich minął tak szybko, a za drzwiami... stoi nowe pokolenie, któremu też wydaje się, że potrafi porządzić i krzyczy „Czas na zmiany, czas na młodych!”. Czy zatem rzeczywiście zmiany są potrzebne gdy jest dobrze?. A może warto usiąść na chwilę, wyłaczyć komputer, spokojnie pomyśleć, oddzielić prawdę od fałszu i mimo wszystko pójść na wybory, bo przecież żyjąc tutaj jesteśmy to winni naszej maleńkiej ojczyźnie. Zastanówmy się, czy może jednak to prawda, że lepsze jest wrogiem dobrego i już sprawdzonego.

[Przekrój Lokalny Nr 10(70)/2018]

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 

 
POLECAMY:
 
 pnuw
14 lipca, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
rybka
23 lipca, godz. 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna
 
27 lipca, od godz. 20:00
Kino letnie
  
plakat pl
Turniej rocznika 2009
25 sierpnia
zapisy trwają!
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk6
Samorządny Kostrzyn
Nr 6/2019 - CZERWIEC 2019
 
pl6b
Przekrój Lokalny
Nr 6(77)/2019 - CZERWIEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo