koronawirus-baner

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta za KWIECIEŃ 2013

zapasyKwiecień już za nami, a w naszym mieście upłynął on pod znakiem zapasów na najwyższym poziomie - to bowiem w Kostrzynie nad Odrą zorganizowano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym (5-6 kwietnia) oraz  83. Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym. W ten sposób kostrzyński MOSiR uczcił 15 lat swojego istnienia i 50-lecie kostrzyńskich zapasów. A co jeszcze działo się w kwietniu - zapraszam do niezwykłej kroniki, która przypomni nam miniony miesiąc...

 

Wernisaż Mirosława C. Gugały

4.04.2013 roku szóstoklasiści w całej Polsce przystąpili do pisemnego sprawdzianu. Ma on charakter interdyscyplinarny i bada stopień opanowania podstawowych umiejętności  w zakresie pięciu umiejętności: czytania, pisania, samodzielnego myślenia, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. W Kostrzynie do testu przystąpiło 177 uczniów, ale na wyniki niestety przyjdzie nam trochę poczekać...

5.04.2013 roku dzięki wsparciu firmy Arctic Paper S.A. w galerii „dacco” miał miejsce wernisaż grafik Mirosława C. Gugały – artysty wywodzącego się z naszego miasta. Wieczór uświetnił swoim występem zespół 5 RANO. Prawdziwą niespodzianką była wizyta na wystawie prezesa Fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka, który „pomógł” osobiście wylosować dwoje szczęśliwców, którzy otrzymali prace artysty na własność [WIĘCEJ]

5-6.04.2013 roku zapisały się złotymi zgłoskami w kronikach kostrzyńskiego sportu. Przez dwa dni w  Hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Do zawodów zgłosiło się  150 zawodników z 6 krajów: Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Dani i Czech. Ostatecznie wygrała Białoruś przed Ukrainą i Białorusią (Grodno) ale cieszą wysokie miejsca kostrzyńskich zapaśników w klasyfikacji indywidualnej MMPK. Kto wie, może oglądaliśmy przyszłych medalistów olimpijskich? [WIĘCEJ]

Kostrzyńscy karatecy wśród najlepszych!

6.04.2013 roku dzięki finansowemu wsparciu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kostrzyńscy karatecy uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim Turnieju Karate „Kamikaze Cup”. W zawodach wzięło udział 162 zawodników z 10 klubów z województw: Lubuskiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Kujawsko – Pomorskiego i Zachodnio- pomorskiego.  Wysoko uplasowały się dziewczęta z Kostrzyńskiego Klubu Karate – gratulujemy! [WIĘCEJ]

5-8.04.2013 roku to trzydniowy finał 39. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Historycznej organizowany przez MEN i Sejm RP. W eliminacjach startowało aż 1435 uczniów a 130 z nich walczyło w finale, który odbywał się w Gdańsku-Jelitkowie. Wysoką lokatę zajął w nim uczeń Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą Mateusz Szatkowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! [WIĘCEJ]

9.04.2013 roku odbyły się eliminacje miejskie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W przesłuchaniach, które odbyły się budynku KCK, udział wzięło 33 uczniów kostrzyńskich szkół. Celem eliminacji było wyłonienie finalistów, którzy 11 kwietnia wzięli udział w eliminacjach powiatowych [WIĘCEJ]

Lubuski Konkurs Recytatorski

11.04.2013 roku zakończyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które tradycyjnie odbyły się w Kostrzyńskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowało się 37 recytatorów reprezentujących: Kostrzyn nad Odrą, Witnicę, Bogdaniec, Lubiszyn i Deszczno. Jury w składzie: Anna Zadłużna (RCAK Zielona Góra), Anna Żytkowiak i Włodzimierz Szypuła po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wybrało laureatów, nominowanych na przegląd finałowy LKR, który odbędzie się w 9-10 maja w Kargowej, a także przyznała wyróżnienia i nagrody książkowe [WIĘCEJ]

11.04.2013 roku w Świebodzinie odbył się wojewódzki półfinał w piłce ręcznej chłopców. Do finału zakwalifikował się zespół z SP 2 Kostrzyn nad Odrą, który tego dnia nie miał sobie równych. Runda finałowa odbyła się 25 kwietnia w Nowej Soli [WIĘCEJ]

12.04.2013 roku w „Sabacie” odbył się kolejny turniej Darta z cyklu Grand Prix o „Puchar Dyrektora MOSiR Z.Mendelskiego”.

Scrapbooking w Bibliotece - kwiecień 2014

12.04.2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą odbyły się kolejne warsztaty ze Scrapbookingu. Tym razem uczestniczki starały się tchnąć nowe życie w zbędne książki, które chyba każdy z nas ma w swoich domach. Jak zwykle panowała rodzinna atmosfera a uczestniczki puszczając wodze swojej fantazji stworzyły wiele fantastycznych prac. Instruktorka Joanna Ossowska w uznaniu poziomu prac uczestniczek kursu stwierdziła, że wyszkoliła sobie mocną konkurencję. Nic dodać, nic ująć [WIĘCEJ]

12.04.2013 roku w kostrzyńskim Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, która rozpoczęła kolejny etap prac ekshumacyjnych na dawnym cmentarzu radzieckim znajdującym się na obrzeżach miasta. Wzięli w niej udział przedstawiciele Federacji Rosyjskiej, naszego miasta oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy byli organizatorami tej konferencji prasowej.

13.04.2013 roku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym skierowanym do uczniów podstawówek i gimnazjów. Spośród 10 szkół podstawowych i 7 gimnazjów w obu kategoriach trzecie miejsce wywalczyli uczniowie SP nr 2 w Kostrzynie nad Odrą. Miejmy nadzieję, że równie wysoką formę kostrzyńscy uczniowie zaprezentują w kolejnej rundzie konkursu [WIĘCEJ]

Otwarcie Młynu "Julia"

18.04.2013 roku w naszym mieście miało miejsce oficjalne otwarcie najnowszej inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Młyn Julia należy do europejskiego koncernu, który posiada także młyny m.in. na Węgrzech i Chorwacji. Intensywne prace budowlane trwały około dwóch lat i kosztowały szwajcarsko-niemieckich inwestorów około 40 mln złotych. W Kostrzynie będzie produkowana mąka pszenna, m.in. „Mąka Kostrzyńska”. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele lokalnych mediów i oczywiście inwestorzy, którzy zadbali o bogaty program artystyczny i właściwą oprawę [WIĘCEJ]

19.04.2013 roku odbyły się finały powiatowe piłkarskich „piątek” dziewcząt szkół podstawowych. Spośród czterech startujących drużyn (SP 2 Kostrzyn, SP 4 Kostrzyn, SP Lubiszyn i SP Bogdaniec) niepokonana okazała się reprezentacja SP 2 Kostrzyn nad Odrą, której zawodniczka (Oliwia Gawlik) została królową strzelców. Gratulujemy! [WIĘCEJ]

19.04.2013 roku nasze miasto odwiedziła rodzina Hecht, związana z przedwojennym Kostrzynem. Powodem była zorganizowana przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczka w przeszłość miasta, której częścią był wykład Pana Ludwika Hechta pt. „Miejski budowniczy i rachitekt Walter Hecht”. Warto podkreślić, że to właśnie on był twórcą tak charakterystycznych budynków jak m.in.: obecna siedziba KCK, dawna siedziba Urzędu Miasta (tzw. Willa Wagener) czy wreszcie gmach Gimnazjum Nr 1. Po prelekcji uczestnicy udali się na wycieczkę „Śladami budowli Hechta” [WIĘCEJ]

"Ekoludki" sprzątały świat

20.04.2013 roku w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki” zostały zorganizowane obchody „Międzynarodowego Dnia Ziemi”. Przedszkolaki przeprowadziły w tym dniu wiele ciekawych zajęć związanych z ekologią jak na prawdziwe „Ekoludki” przystało [WIĘCEJ]

20.04.2013 roku na stadionie MOSiR rozegrany został pierwszy mecz w rundzie wiosennej piłkarskiej Klasy B 2012/2013 (grupa Słubice). TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą po słabym technicznie spotkaniu zremisowała z MKS Spójnią II Ośno Lubuskie 0:0. Na uwagę zasługuje doskonała postawa kibiców, którzy przez 90 minut starali się uskrzydlić kostrzyński zespół, którego niestety „zjadła” trema [WIĘCEJ]

20.04.2013 roku zespół UKS „Nukleon” walczył o punkty w ostatnim, szóstym turnieju w Lidze Wojewódzkiej sezon 2012/2013. Kostrzyńscy szczypiorniści uplasowali się w rozgrywkach tuż za podium – na czwartym miejscu. Gratulujemy! [WIĘCEJ]

Ekshumacja w Lesie Miejskim21.04.2013 roku pochówkiem szczątków żołnierzy przeniesionych z dawnego cmentarza radzieckiego w Kostrzynie nad Odrą na cmentarz wojenny Armii Radzieckiej w Cybince zakończyła się trwające tydzień prace ekshumacyjne. Prace nadzorowała Grupa Histryczno-Poszukiwawcza „Witeź” przy pomocy ochotników z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji i Polski. W wyniku tych działań pochówku doczekało się kolejnych 431 czerwonoarmistów [WIĘCEJ]

23-25.04.2013 roku trwały egzaminy gimnazjalne. Gimnazjaliści musieli skonfrontować swoją wiedzę rozwiązując testy z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego. W tym roku w naszym mieście gimnazjum kończyło 204 uczniów [WIĘCEJ]

26.04.2013 roku ukazał się kwietniowy numer "Przeglądu Kostrzyńskiego"

Dni Otwarte w Zespole Szkół w Kostrzynie nad Odrą

26.04.2013 roku Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą zorganizował dni otwarte, których celem była prezentacja gimnazjalistom z okolicznych miejscowości oferty edukacyjnej placówki. Nowa formuła spodobała się uczniom, z których wielu nowy rok szkolny rozpocznie zapewne w murach liceum, technikum czy zawodówki [WIĘCEJ]

26-27.04.2013 roku w hali kostrzyńskiego Zespołu Szkół odbywały się 83. Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach styl klasyczny. W tegorocznych Mistrzostwach w siedmiu kategoriach wagowych: 55, 60, 66, 74, 84, 96 i 120 kg  wystąpiło 90 najlepszych polskich seniorów, uczestników m.in.  Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata czy Międzynarodowych Mistrzostw Polski a wśród nich Janikowski Damian – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londyn 2012. Warto odnotować znakomitą postawę kostrzyńskich zapaśników, którzy brązowym medalem Pawła Dybki uczcili 50-lecie kostrzyńskich zapasów i 15-lecie MOSiR [WIĘCEJ]

27.04.2013 roku na Starym Mieście w Kostrzynie nad Odrą odbyły się wiosenne manewry pruskich grup rekonstrukcyjnych. Kilkudziesięciu rekonstruktorów przeszło przez Bramę Berlińską w okolice cokołu pomnika Jana, gdzie odbył się uroczysty apel. Następnie na Placu Ćwiczeń publiczność mogła obserwować pokazy musztry paradnej oraz przenieść się na dawne pole bitwy [WIĘCEJ]

28.04.2013 roku w wyjazdowym meczu ze Spójnią III Smogóry TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą zremisowała 1:1 grzebiąc tym samym szansę na awans do Klasy A. Po 11. Kolejce na promocję szanse mają zespoły Spójni II Ośno Lubuskie i Zew Dąbroszyn, ale nasz zespół musi walczyć o zaufanie kibiców [WIĘCEJ]

Wiosenne manewry w Twierdzy Kostrzyn

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo