• ARCHIWUM

  W roku 2008 powstał pierwszy portal internetowy w mieście, który istniał pierwotnie pod nazwą e-kostrzyn.pl Wkrótce poza wydaniem internetowym powołaliśmy do życia papierowe wydanie naszego serwisu, który zmienił nazwę na Przegląd Kostrzyński [zobacz archiwum]

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za grudzień 2016

  Koncerty i inne wydarzenia świąteczne, finał akcji "NIE dopalaczom, masa sportowych emocji i prace nad Budżetem Miasta na rok 2017 - oto jak (w skrócie) minął ostatni miesiąc roku 2016. Świątecznym, leniwym krokiem miasto przygottowywało się do Bożego Narodzenia i Nowego roku...

 • Kronika za listopad 2016

  Listopad'16 to przede wszystkim inwestycje, których w naszym mieście nie brakowało. Ważnym wydarzeniem było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy K-S SSE S.A. a kostrzyńskim Zespołem Szkół. Zmienił się także skład młodzieżowej rady a i innych wydarzeń nie brakowało...

 • Kronika za październik 2016

  Październik'16 to przede wszystkim konkurs jubileuszowy Drzewiczan (kultura), rozpoczęcie budowy oczyszczalni ścieków ICT Polska (gospodarka), zakończenie rozgrywek Klasy Okręgowej (sport) czy gorąca dyskusja radnych nt. polityki śmieciowej (polityka). Zapraszamy do kroniki...

 • Kronika za wrzesień 2016

  Wrzesień'16 to kolejny sukces Fundacji Cogitavi - kolejny rok "Baśniowych spacerów po Starym Kostrzynie" dla przedszkolaków. Trudno tutaj wymienić choćby najważniejsze wydarzenia, które działy sie we wrześniu dlatego kierujemy do naszej kroniki...

 • Kronika za sierpień 2016

  Sierpień'16 to piękny jubileusz Parafi pw. Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą, pikniki, masa imprez sportowych z "Kostrzyńską Dziesiątką" na czele i kulturalnych jak choćby Templariada 2016. Mimo wakacji nie odpoczywali również radni...

 • Kronika za lipiec 2016

  Lipiec'16 zapamiętamy jako dowód tego, ze Kostrzynianie potrfaią i chcą pomagać, czego dali wyraz podczas Festynu Charykatywnego dla małego Michałka. Wakacje to także upamiętnienie ofiar UPA na Kresach II RP i wiele innych, ważnych wydarzeń w bijącym sercu naszego miasta...

 • Kronika za czerwiec 2016

  Czerwiec'60 to miesiąc, w którym miasto opanowała "Odjazdowa Biblioteka", w całym mieście odbywały się festyny a w Kręgielni niezwykle ważna, międzynarodowa konferencja ws. budowy obwodnicy miasta łączącej Polskę z Niemcami. I choć  powietrzu czuć było juz wakacje...

 • Kronika za maj 2016

  Maj'16 zostanie zapamiętany głównie z wielkiej, wspaniałej, trzydniowej imprezy pn. "Kostrzyn na Fali". Bogactwo imprez sportowych, kulturalnych, plenerowych i innych po prostu nie pozwalał się nudzić. Po trzydziestu latch doszło także do rewanżu pomiędzy Lechem Poznań a Papierowymi...

Kronika Miasta za LIPIEC 2016

Serca dla SercaWakacje! Lipiec to długo upragnione urlopy, wypoczynek i przerwa zarówno w pracy jak i w nauce. W tym roku w naszym mieście odbywał się 22. Przystanek Woodstock a kostrzyńskie instytucje zajęte były akcją "Lato 2016". To także Festyn Charykatywny dla małego Michałka Litowczyka chorego na serduszko, który zakończył się niesamowitym sukcesem! W lipcu po raz kolejny Kostrzyn nad Odrą zdobył wyróżnienie, które potwierdza, że nasze miasto rozwija się i wciąż jest wśród najlepszych! Zatem - przeżyjmy to jeszcze raz!

 

MZK Sp. z o.o. dla Michałka

1 lipca w siedzibie MZK Sp. z o.o. nastąpiło uroczyste podsumowanie II edycji konkursu selektywnej zbiórki surowców wtórnych organizowanego przez Miejskiej Zakłady Komunalne Sp. z o.o. pn. "Wszystkie dzieci w Kostrzynie segregują śmieci" oraz wręczenie specjalistycznego wózka dla chorego Michałka [WIĘCEJ]

3 lipca odbyły się otwarte spinningowo-trollingowe  zawody wędkarskie z łodzi  na żywej rybie – był to I "Memoriał Bolesława Cieślika" o Puchar Burmistrza. Organizatorem zawodów był Klub Żeglarski Delfin oraz PZW koło nr 3 w Kostrzynie nad Odrą [WIĘCEJ]

3 lipca odbył się Festyn Charytatywny Serce dla serca zorganizowany przez Ewę Strong, Aleksandrę Michalak i Błażeja Nowaka przy wsparciu Kostrzyńskiego Centrum Kultury oraz przyjaciół, którego celem było wsparcie leczenia Michałka Litowczyka – kostrzyńskiego dziecka chorego na serduszko. Efekt akcji, wspieranej przez Fundację Serce Dziecka i sponsorów, przerósł  oczekiwania samych organizatorów - podczas sześciu godzin imprezy udało się zebrać zawrotną kwotę 24.224,70 zł! Tym samym Kostrzynianie po raz kolejny pokazali, że potrafią okazać serce potrzebującym [WIĘCEJ]

3 lipca jednym z serc, które zabiło w niedzielę dla małego Michałka Litowczyka, chorego na serduszko, był gorzowski artysta. Uzdolniony muzyk, gwiazda sceny disco polo, niezwykle energiczny i charyzmatyczny wykonawca wraz ze swoim dj-em (który oprócz miksera zagrał także na saksofonie - czad!) dali koncert, którym rozbujali kostrzyńską publiczność. Warto dodać, że artysta wystąpił charytatywnie, co nie zdarza się znowu tak często. O kim mowa? O sercu dla serca, który występuje na scenie pod pseudonimie artystycznym ENDRJU... [WIĘCEJ]

9 lipca o godzinie 8.00 na stawiku przy KCK odbyły się ZAWODY WĘDKARSKIE DZIECI i MŁODZIEŻY w ramach "Akcji Lato 2016 - Lato z wędką”. Niestety deszczowa pogoda odstraszyła część uczestników ale najwytrwalszym wędkarzom nic nie przeszkadza i Ci stanęli do rywalizacji. Tradycyjnie wędkarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do 8 lat, 9-12 lat oraz 13-18 lat. Po oficjalnym ważeniu i podliczeniu wyników wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami wędkarskimi oraz słodyczami. Najlepszych w poszczególnych kategoriach nagrodzono dodatkowo pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami, wyróżniono i nagrodzono także najmłodszą i najmłodszego uczestnika zawodów [WIĘCEJ]

11 lipca ukazał się lipcowy numer „Samorządnego Kostrzyna” i miesięcznika „Nasz Kostrzyn - wszystkie strony miasta” [ZOBACZ]

Pamiętamy! 11 lipca 2016

11 lipca przed tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na polskich obywatelach na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej odbyły się obchody 73. rocznicy tzw. „Krwawej Niedzieli” (11 lipca 1943 roku). Przed licznie zebraną publicznością okolicznościowe przemówienie wygłosił w-ce przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Michał Kunt, nie mogło również zabraknąć gości, pocztów sztandarowych, chwili zadumy, kwiatów i symbolicznych zniczy. Nie zabrakło modlitwy i chwili zadumy. W naszym mieście obchody miały miejsce już po raz czwarty [WIĘCEJ]

12 lipca Zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej SSE wydał Zezwolenie nr 299 dla firmy Brinkmann Manufaktur Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze. Inwestycja realizowana będzie na nieruchomości położonej  na terenie K-S SSE w Podstrefie Zielona Góra Kompleks nr 2. Planowana inwestycja polegać będzie na utworzeniu nowego zakładu, którego głównym zakresem działalności będzie produkcja mebli i innych artykułów do wyposażenia sypialni. Przedsiębiorca deklaruje poniesienie na terenie strefy wydatków inwestycyjnych  w wysokości co najmniej 6.000.000,00 PLN oraz zatrudnienie przy prowadzeniu działalności co najmniej 25 pracowników. Już niedługo zezwolenie nr 300…

14-15 lipca odbywał się w naszym mieście XXII Przystanek Woodstock.

18 lipca odbyło się nadzwyczajne zebranie zarządu Towarzystwa Sportowego Wena. Spotkanie dotyczyło zmiany zarządu naszego stowarzyszenia, a mianowicie Michał Przymuszała - Prezes, Krzysztof Skrzypnik - V-ce Prezes, Justyna Rusak - Skarbnik oraz Sekretarz - Mateusz Wesołowski.  Członkami zarządu zostali również Marian Tytus i Marcin Pitek.

18 lipca w Warszawie odbyło się podsumowanie XII edycji Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej". Niezależna Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka, oceniała polskie gminy w trzech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz w kategorii gminy miejskie na prawach powiatu. Kostrzyn nad Odrą w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie zajął wysokie 16 miejsce i w swojej kategorii nasze miasto okazało się być najwyżej sklasyfikowanym wśród gmin województwa lubuskiego. Kapituła oceniała w tym roku zarówno zarządzanie gminą, jak i innowacyjność.

24 lipca na obiektach stadionu sportowego MOSiR w Kostrzynie nad Odrą odbył III turniej z cyklu Grand Prix Kostrzyna nad Odrą w plażowej piłce siatkowej o „Puchar Burmistrza”, do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów. Klasyfikacja końcowa: 1. SOCKWA.PL - Wianecki, Janas, 2. Wena 1 - Łukasiewicz, Przymuszała, 3. Bambo Team 2 - Hajkowicz, Jurant, 4. Dziadki - Kowalewski, Przygocki, 5. Wesołki - Wesołowska, Wesołowski [WIĘCEJ]

27 lipca w ramach „Akcji lato 2016 na sportowo”, której organizatorem jest MOSiR Kostrzyn nad Odrą na boisku przy Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą odbył się turniej piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o „Puchar Lata”. Młodzi adepci piłki nożnej toczyli zacięte pojedynki na boisku aby wywalczyć puchar i dyplomy. Puchar Lata zdobył zespół „FC Barcelona”, drugie miejsce przypadło zespołowi „Real Madryt”. Wszystkie zespoły udekorowano pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami a każdy z uczestników za trud włożony w grę otrzymał sok, owoc oraz czekoladę.Ponadto pamiątkowym pucharem udekorowano najmłodszego zawodnika turnieju, którym był Maciej Krawczuk, królem strzelców został zdobywca 4 bramek Dominik Stańczak(FC Barcelona). Turniej przeprowadzili Mariusz Staniszewski oraz Antoni Żołna.

18-31 lipca odbywał się tradycyjny Obóz Harcerski w Pobierowie.

Obóz Harcerski w Pobierowie 2016

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
futsal
18 listopad, godz. 18:00
kostrzyński Zespół Szkół
,,Pół na Pół”
2 grudnia, godz. 18:00
KCK Kręgielnia
The WayWe Get By 5
8 grudnia, godz. 19:00 
KCK Kręgielnia
 
Kino za rogiem: 
kino listopad

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2017 - PAŹDZIERNIK 2017
 
pl9
Nr 10(58)/2017 - PAŹDZIERNIK 2017
 
wp3
nr 3(32) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 
plan
 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo