butt WYBORY SAMORZADOWE 2018   Bez nazwy

 • ARCHIWUM

  W roku 2008 powstał pierwszy portal internetowy w mieście, który istniał pierwotnie pod nazwą e-kostrzyn.pl Wkrótce poza wydaniem internetowym powołaliśmy do życia papierowe wydanie naszego serwisu, który zmienił nazwę na Przegląd Kostrzyński [zobacz archiwum]

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta za SIERPIEŃ 2016

Festyn parafialnySierpień za nami... wydarzeniem miesiąca były z pewnością obchody 25-lecia Parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą ale z okazji końca lata odbywały się w mieście także inne imprezy jak choćby piknik dla seniorów na Osiedlu Leśnym. Niesamowicie dużo działo się w kostrzyńskim sporcie. Na brak emocji na najwyższym poziomie z pewnością nie mogliśmy narzekać - wspomnijmy choćby takie imprezy jak Międzynarodowy Bieg "Kostrzyńska Dziesiątka", Torneo Lubuskie Cup czy pierwsze mecze ligowe Papierowych. Również w sierpniu swoje 30-lecie obchodzili Drzewiczanie, którzy zaprosili nas na okolicznościowy koncert. Mimo wakacji nie odpoczywali także radni - o tym wszystkim (i nie tylko) w naszej kronice... przeżyjmy to jeszcze raz!

tymczasowa siedziba biblioteki

1 sierpnia nastąpiło otwarcie tymczasowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w budynku DH Piast. Dotychczasowa siedziba, mieszcząca się przy ul. Dworcowej 7, przejdzie w najbliższych miesiącach generalny remont w ramach projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym samym, pomimo prac budowlanych, mieszkańcy będą mogli korzystać z bogatej oferty kostrzyńskiej książnicy.

2 sierpnia odbyła się XX Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Jej celem było podjęcie trzech niezwykle istotnych uchwał dla naszego miasta, które pozwolą pozyskać środki zewnętrzne na dalszy rozwój Kostrzyna nad Odrą. Nie można się zatem dziwić, że w Sesji uczestniczyło 13 Radnych (zabrakło jedynie Krystyny Srokowskiej i Sylwii Chilińskiej-Wachowiak), którzy jednomyślnie przyjęli przygotowane uchwały, których uchwalenie było niezbędne do aplikowania o środki zewnętrzne na miejskie inwestycje [WIĘCEJ]

4 sierpnia zakończył się 4-dniowy turniej piłkarski „K-SSSE MASITA CUP”, którego organizatorami byli: MOSiR Kostrzyn nad Odrą, Firma „Colloseum Marketing Sport”. O godzinie 12.00 na płytę boiska sędziowie wyprowadzili uczestników turnieju i nastąpiło podsumowanie zmagań piłkarskich. W turnieju rywalizowało 8 zespołów rocznika 2006/2007 w tym trzy reprezentacje z Kostrzyn nad Odrą: MUKS Przyjaciół Sportu, Lech FA D. Dudki, Celuloza Kostrzyn dla których to należą się gratulacje za bardzo udane występy! [WIĘCEJ]

7 sierpnia zespół „Drzewiczanie” zaprosił do Amfiteatru na jubileuszowy koncert… W latach '80 XX wieku nieopodal miasta Kostrzyn nad Odrą we wsi Drzewice Koło Gospodyń Wiejskich postanowiło założyć zespół ludowy. Od tego czasu zmienił się ustrój polityczny kraju, Drzewice stały się dzielnicą miasta a zespół, który od 24 października 1986 roku nosił nazwę „Drzewiczanki” także się transformował. Zmieniali się instruktorzy - pierwszym był Józef Jaskólski, po kilku miesiącach zastąpił go Mieczysław Moczulski a po piętnastu latach role tę objął Jan Piśko, który piastuje tą funkcję do dzisiaj. Przez ostatnie 30 lat zmieniali się członkowie zespołu, zmieniła się też nazwa… nie zmieniło się jedno – pasja do muzyki, która wciąż potrafi połączyć pokolenia [WIĘCEJ]

8 sierpnia została podpisana umowa na dofinansowanie przedsięwzięcia, polegającego na budowie sześciosegmentowego budynku, w wyniku którego powstanie, jeszcze w tym roku, 16 mieszkań socjalnych. Miasto Kostrzyn nad Odrą otrzymało dofinansowanie na realizację projektu Budowa mieszkań socjalnych przy ul. Zielonej w Kostrzynie nad Odrą – etap III. Wsparcie finansowe miasto otrzymało za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat w ramach programu finansowego wsparcia tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych – program wieloletni [WIĘCEJ]

Spartakiada Seniorów 2016

9 sierpnia od godziny 11 do 14 na stadionie sportowym MOSiR odbyła się Spartakiada Sportowo - Rekreacyjna Seniorów o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Organizatorami byli KS „Człowiekiem Jestem” oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą. Uroczystego otwarcia dokonał prezes KS „Człowiekiem Jestem” Jerzy Wanat, życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy, miłej atmosfery oraz dużo sił i zdrówka do pokonania wszystkich konkurencji. W tym roku była to już po raz kolejny spartakiada w składzie międzynarodowym gdyż po raz drugi do wspólnej rywalizacji przystąpili goście z Niemiec [WIĘCEJ]

13 sierpnia odbywał się z pewnością jeden z najlepszych festynów dla Seniorów, który odbył się na Osiedlu Leśnym. Organizatorami wspólnej zabawy było Miasto Kostrzyn nad Odrą i Samorząd Osiedla Leśnego na czele z radnym miejskim Piotrem Dziekanem, który o pomoc w organizacji imprezy poprosił jak zwykle niezastąpione Kostrzyńskie Centrum Kultury. Było wspólne śpiewanie piosenek, a po posiłku regeneracyjnym zabawa do późnych godzin w doborowym towarzystwie przy muzyce Zespołu Planner. Seniorzy byli zgodni, że podobne zabawy powinny odbywać się częściej a festyn uznali za bardzo udany [WIĘCEJ]

13-15 sierpnia - odbyły się uroczystości 25-lecia Parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą. Z tej okazji proboszcz ks. kan. Wojciech Błaszczyk wraz z zespołem duszpasterskim i życzliwymi ludźmi, przygotował bogaty program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na srebrnym jubileuszu Parafii nie mogło zabraknąć wspomnień, modlitwy i uroczystego nabożeństwa ale też radosnego, aktywnego, wspólnego świętowania na okolicznościowym festynie, który odbywał się na przykościelnym placu. Pięknym akcentem na zakończenie obchodów jubileuszu był koncert zespołu "Mistic". Zapraszamy na naszą relację [WIĘCEJ]

14 sierpnia meczem na wyjeździe Towarzystwo Sportowe „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą zainaugurowało rozgrywki lubuskiej Klasy Okręgowej. Papierowi nie potrafili zatrzymać Pioniera Zwierzyn -  rozpędzonego beniaminka z Klasy A, który po zaciętym meczu wygrał 3:2

15 sierpnia do ośrodka rekreacyjnego MOSiR „Delfin” w Kostrzynie nad Odrą  zacumowała Flota Pomerania Fleet zrzeszająca Rotarian z Polski, Niemiec i ze Szwecji. Odwiedziny te były częścią spływu na motorowych łodziach kabinowych (Hausbotach) wzdłuż Odry, połączonych ze szkoleniem na sternika motorowego dla młodzieży polsko-niemieckiej. Rotarianie w naszym mieście nie tylko odpoczywali. Po wspólnej biesiadzie z wodniakami z naszego miasta i Gorzowa Wlkp., władze miasta zaprosiły uczestników szkolenia do zwiedzania Twierdzy Kostrzyn oraz wymiany doświadczeń, które wykorzystamy przy rozbudowie naszej mariny [WIĘCEJ]

Kostrzyn i Sambor będą współpracować

18 sierpnia Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt podpisał umowę partnerską z ukraińskim miastem Sambor. Sambor to miasto leżące nad rzeką Dniestr, w obwodzie lwowskim, w rejonie samborskim. Według ostatnich danych w Samborze mieszka ponad 36 000 ludzi, w tym znaczącą mniejszością narodową jest mniejszość polska licząca ok. 1200 Polaków. Aktywność samborskiej Polonii skoncentrowana jest wokół działalności Domu Polskiego, Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II oraz Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela [WIĘCEJ]

21 sierpnia w pierwszym meczu przed własną publicznością Towarzystwo Sportowe "Celuloza" Kostrzyn nad Odrą nie zawiodło. Wygrana z GKS Bledzew nie przyszła jednak łatwo a mecz, tak jak wiele innych z udziałem Papierowych, miał dwa oblicza. Pierwszą połowę o której jak najszybciej trzeba zapomnieć i drugą, w której nie tylko dyktowaliśmy warunki, ale mieliśmy kilka wyśmienitych okazji na podwyższenie wyniku. Dobrze spotkanie podsumował Antoni Żołna, który je komentował. Po ostatnim gwizdku skwitował pojedynek trafnym określeniem „z piekła do nieba”. Grunt, że przełamaliśmy fatum własnego boiska i miejmy nadzieję, że to jedno z wielu zwycięstw na obiekcie przy ul. Niepodległości… [WIĘCEJ]

25 sierpnia w skrzynkach pocztowych mieszkańcy miasta mogli znaleźć sierpniowy numer gazety „Samorządny Kostrzyn” oraz „naszKostrzyn - wszystkie strony miasta” [WIĘCEJ]

W nocy z 24 na 25 sierpnia skradziono 3 rzeźby znajdujące się na cokołach w Parku Miejskim. Rzeźby wykonane z brązu zostały ustawione w ramach rewitalizacji Parku Miejskiego w 2011 roku. Cykl 13 rzeźb kosztował 193 tysięcy złotych. Skradzione rzeźby dotyczyły cyklu „Przemijanie”, 3 brakujące figury to brzemienność, zabawa oraz praca. Taki akt wandalizmu jest niedopuszczalny. Pamiętajmy, iż są to nasze wspólne dobra, o które powinniśmy dbać.

26-28 sierpnia odbywała się tradycyjna impreza rycerska, która odbywa się przy dawnej kaplicy Templariuszy co roku pod koniec sierpnia. Były wykłady naukowe, stoiska ze średniowiecznymi rzemieślnikami oraz cała masa atrakcji dla najmłodszych. W klimacie obozu rycerskiego gdzieś z zamierzchłej przeszłości można było m.in. zobaczyć machiny oblężnicze, uzbrojenie, rynsztunek, spróbować pitnego miodu czy dowiedzieć się jak budowano ryglowe chaty. Olbrzymią atrakcją była bitwa, który również w tym roku zgromadziła tłumy gapiów [WIĘCEJ]

26-28 sierpnia na terenie Starego Miasta odbywały się Dni Twierdzy Kostrzyn

Kostrzyńska Dziesiątka w obiektywie 

27 sierpnia odbywał się XXXI Międzynarodowy Bieg Uliczny „Kostrzyńska Dziesiątka”. Diatlova i Obuchowskij najszybsi w Kostrzynie nad Odrą. Już po raz 31. w Kostrzynie nad Odrą, centralnymi ulicami „Zatorza”: Niepodległości, Fabryczną, Olczaka, Asfaltową, Sosnową, Drzewicką, Orła Białego, Jagiellońską, biegli uczestniczy 31. Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Kostrzyńska Dziesiątka”. Kostrzyńska impreza jest jedną z najstarszych biegowych imprez na Ziemi Lubuskiej i ma bardzo wysoką ocenę. Wyniki z „Kostrzyńskiej Dziesiątki” zaliczane do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej. W sobotę uczestnicy biegu zmagali się także z upałem, gdzie temperatura powietrza przekraczała ponad 30 stopni. Na starcie tegorocznej imprezy reprezentanci z siedmiu województw, była też 5 osobowa grupa z Ukrainy, jeden reprezentant Niemiec z dalekiej Bawarii [WIĘCEJ]

28 sierpnia Towarzystwo Sportowe „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą uległo LZS Bobrówko aż 5:1 spadając tym samym na dziesiąte miejsce w tabeli Okręgówki.

28 sierpnia na stadionie MOSiR rozegrano Turniej piłkarski chłopców „Torneo Lubuskie Cup” o puchary Prezesa K-S SSE Krzysztofa Kielca oraz o „Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą” Andrzeja Kunta.  Turniej odbył się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Fundacji im. Kazimierza Górskiego oraz Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Głównym sponsorem turnieju była  Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zmagania młodych piłkarzy trwały od godziny 10.00 do godziny 14.30, udział w turnieju wzięło blisko 200 chłopców i dziewcząt rocznika 2006 – 2007 reprezentujących 16 drużyn z województwa lubuskiego [WIĘCEJ]

29 sierpnia odbyła się VI Nadzwyczajna Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Nadzwyczajna, bo zgodnie ze Statutem, młodzieżowi radni powinni regenerować swoje siły na wakacyjnym leniuchowaniu. Powinni, ale w związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków do budżetu młodzież postanowiła spotkać się w tym trybie aby zastanowić się na tym, jakie wnioski w imieniu młodszej części mieszkańców naszego miasta złoży do Budżetu Miasta Kostrzyn nad Odrą. Z tego też powodu na sesji pojawił się Michał Kunt, który udzielił młodym samorządowcom garść cennych rad… [WIĘCEJ]

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
KONSULATCE SPOŁECZNE ! ! !

ACH
19 października, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
malarstwo
26 października, godz. 19:15
Galeria "dacco"

Plakat
KABARET JURKI !
21 października
 

 
kino x
Październik 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn wrzesień 2018
Nr 9/2018 - WRZESIEŃ 2018
 
pl09
Nr 9(69)/2018 - WRZESIEŃ 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo