butt WYBORY SAMORZADOWE 2018   Bez nazwy

 • ARCHIWUM

  W roku 2008 powstał pierwszy portal internetowy w mieście, który istniał pierwotnie pod nazwą e-kostrzyn.pl Wkrótce poza wydaniem internetowym powołaliśmy do życia papierowe wydanie naszego serwisu, który zmienił nazwę na Przegląd Kostrzyński [zobacz archiwum]

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta PAŹDZIERNIK 2016

W październiku tego roku odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych a w życiu miasta miało miejsce wiele ważnych uroczystości. Jednym z najważniejszych był z pewnością koncert jubileuszowy Drzewiczan. To właśnie w minionym miesiącu ruszyła nowa inwestycja w ICT Sp. z o.o. a nasi policjanci zostali docenieni przez swoich przełożonych. Wartym zapamiętania był również wieczór poezji z Adelą Pawlukiewicz czy wernisaż Grzegorza Piotrowskiego. Nacechowanie października imprezami sportowymi było ogromne o czym także piszemy w naszej kronice - przeżyjmy to jeszcze raz!

1 października na hali sportowej Zespołu Szkół Kostrzyn nad Odrą siatkarze Invest In The West Wena Kostrzyn nad Odrą zagrali po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością w rozgrywkach III ligi piłki Siatkowej podejmując zespół UKS Set Gorzów Wlkp. Cała drużyna zagrała świetne spotkanie, mimo że drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego również dokonała wzmocnień przed sezonem to inicjatywa od początku meczu była po stronie siatkarzy Weny, którzy gładko wygrali to spotkanie pokonując gości 3:0 w setach do 18,15,17 [WIĘCEJ]

1 października kostrzyńska Celuloza zremisowała derbowe spotkanie z Polonią Słubice 1:1. Za pewne jedni powiedzą że 3 punkty powinna zainkasować drużyna gości ponieważ prowadziła grę niemalże całe spotkanie, natomiast to papierowi mieli więcej dogodnych sytuacji na zdobycie zwycięskiej bramki. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów i uznajmy, że było to najsprawiedliwsze rozwiązanie. Bramkę dla gospodarzy zdobył w  minucie Dawid Olszewski który został obsłużony piękny podaniem Piotra Witkowskiego. Bramkę wyrównującą goście strzelili w 76 minucie po błędzie w kryciu naszego zespołu. Mecz ten mógł się zakończyć tragicznie dla naszej drużyny, ponieważ w ostatnich sekundach tego spotkania goście pechowo trafili w słupek.

1 października hala Zespołu Szkół w Kostrzynie, była miejscem rozgrywek w siatkówkę dziewcząt. Do walki o Puchar Burmistrza Kostrzyna nad Odrą pana Andrzeja Kunta przystąpiło 6 zespołów: z Polic, Dębna, Szczecina, Pyrzyc i Kostrzyna. Imprezę organizowaną przez UKS „Dwójka”, Zespół Szkół oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą otworzył dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, który przywitał wszystkich uczestników i życzył im jak najwięcej satysfakcji z realizacji swojej pasji jaką jest siatkówka. Po tradycyjnym przywitaniu rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy zespołami, w której najlepszy okazał się Zespół Szkół z Kostrzyna nad Odrą [WIĘCEJ]

6 października firma ICT Poland obchodziła małą uroczystość. Tego dnia oficjalnie rozpoczęto w fabryce kolejną inwestycję. Jest nią rozbudowa układu przygotowania wody i oczyszczania ścieków wraz z budową ujęcia i uzdatniania wody z rzeki Warty oraz bloku biologicznego oczyszczania ścieków. W skrócie projekt został nazwany ICT FWWT. Na zaproszenie władz spółki przybyli Burmistrz Andrzej Kunt wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Biedulskim. Uczestniczył w spotkaniu również Prezes Olgierd Kłaptocz szef Miejskich Zakładów Komunalnych w Kostrzynie nad Odra. Przybyli także przedstawiciele firm: PHU Rusiecki, Skanska i PMG, które mają wykonać tą inwestycję [WIĘCEJ]

7 października w klubie osiedlowym KCK na Osiedlu Leśnym odbywała się debata społeczna poświęconą bezpieczeństwu, na którą mieszkańców naszego miasta zaprosił Tomasz Rawa, komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą. Tematyką debaty było omawianie zagrożeń dotyczące wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie, przestępczości narkotykowej oraz zagrożeń w ruchu drogowym. Podczas debaty mieszkańcy miasta zapoznali się również z narzędziem jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa [WIĘCEJ]

8 października młodzi adepci sztuki piłkarskiej rocznika 2009/2010 trenujący w Lech Poznań Football Academy (LPFA) Dariusza Dudki wzięli udział w turnieju halowym w pobliskim Dębnie. Nasi piłkarze dzielnie walczyli, dopingowani przez rodziców, ale przede wszystkim doskonale się bawili. W turnieju, w którym organizatorzy postawili na sportową zabawę wszyscy byli zwycięzcami, a w szranki z kostrzynianami stanęły również ekipy z: Dębna, Międzyrzecza i Seelow [WIĘCEJ]

4-8 października w niemieckiej miejscowości Herzberg odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc. Kostrzynianin Dawid Urbanowicz wywalczył tam złoty medal wyciskając 85 kg. Dawid może pochwalić się jeszcze innymi osiągnięciami, należą do nich: zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz II miejsca w Grand Prix Polski [WIĘCEJ]

8 października, sobotni wyjazd do lidera naszej grupy nie skończył się dobrze dla naszej drużyny. Można nawet powiedzieć, że mecz został przegrany już w Kostrzynie, a to za sprawą kłopotów z uzbieraniem 11 zawodników na mecz. Rozczarowująca jest sytuacja w klubie i brak solidnej ekipy może tylko zwiastować słabe wyniki. Mimo na prawdę słabej sytuacji kadrowej nasi zawodnicy nie poddali się, przynajmniej Ci co pojechali na mecz do Przytocznej i walczyli do ostatniej minuty. Wynik pokazuje tylko ile musieli oni włożyć pracy w to aby z dwoma kontuzjowanymi zawodnikami, trzeba "juniorami" i w dodatku bez zmian nie dać się zniszczyć przez gospodarzy. Gra papierowych była na tyle skuteczna w obronie, że gdyby nie błąd w 65 minucie nie wiadomo jak długo lider naszej tabeli musiał by się jeszcze męczyć aby zdobyć upragnioną bramkę. Miejmy nadzieję, że sytuacja w naszym klubie polepszy się "bo tak się po prostu grać nie da!"

8 października, w drugim meczu rozgrywek ligowych, młodzik Nukleonu odniósł zdecydowane zwycięstwo nad UKS Bachus Zielona Góra.  W niedzielnym meczu nie dał szans gospodarzowi,  drużynie z Zielonej Góry, którą pokonał 34:14. Drużyna młodzika wystąpiła w składzie: Papiernik Michał, Piekutowski Michał, Moczulski Michał, Radziukiewicz Miłosz, Szeląg Szymon, Wróbel Konrad, Terażniewski Kacper, Sebastian Jabłoński, Sulmiński Mateusz, Ogorzałek Filip, Biskowski Piotr, Sulik Jakub, Sęsoła Maciej, Kotecki Kacper, Kościelski Jakub, Sienkiewicz Damian,  trener – Jarosław Frieske [WIĘCEJ]

12 października policjanci z Kostrzyna nad Odrą ustalili i zatrzymali 37-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież tourana, który wykorzystywany był do przewozu chorego dziecka. W środę (12 października) auto zostało odzyskane na jednej z ulic Kostrzyna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Wieczorem 6 października z ulicy Fabrycznej w Kostrzynie nad Odrą zostaje skradziony vw touran. Z uwagi na fakt, że auto to było wykorzystywane przez matkę chorego chłopca, sprawa szybko nabrała rozgłosu medialnego. Pisali o niej dziennikarze nie tylko z województwa lubuskiego ale i całego kraju [WIĘCEJ]

Adela Pawlukiewicz

12 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej zrobiło się bardzo tłoczno, gwarno i radośnie. Powodem było spotkanie z najnowszym tomikiem poezji Adeli Pawlukiewicz. Nie mogło zabraknąć sąsiadów, przyjaciół, znajomych i wszystkich tych, którzy przyczynili się do opublikowania wierszy, które już kilkanaście lat czekały w szufladzie na publikację. Podwieczorek z poezją poprowadziła Jolanta Bednarska, która zmaterializowała marzenie poetki o wydaniu własnego tomika wierszy… [WIĘCEJ]

15 października mecz pomiędzy Towarzystwem Sportowym CELULOZA Kostrzyn nad Odrą a Orłem Międzyrzecz musiał się podobać. Choć spotkanie momentami toczone było w strugach deszczu to atmosfera tak na boisku jak i na trybunach była gorąca. Szkoda tylko, że przy wyniku 3:4 niektórzy kibice zamiast zagrzewać Papierowych do walki odbierali im ochotę do gry swoimi niewybrednymi komentarzami. Efektem była końcowa porażka 3:6 co jednak nie oddaje w pełni przebiegu tego jakże emocjonującego widowiska. Ach, co to był za mecz - szkoda tylko, że byliśmy o krok od zwycięstwa a nie cieszyliśmy się z wygranej. Ale cóż, taki jest sport - piękny, okrutny i jakże nieprzewidywalny… [WIĘCEJ]

15 października uczniowie Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą przystąpili do XIX „EKO – BIEGU” o Puchar Dyrektora ZSTiO w Gorzowie Wielkopolskim. Impreza biegowa odbyła się w Parku Kopernika po pięknych i malowniczych alejkach. O godzinie 11 nastąpił pierwszy sygnał do startu w biegu głównym na dystansie 5km,a następnie odbyły się biegi szkól podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W biegu głównym wystartowało łącznie 118 osób, w tym rodzice, nauczyciele oraz seniorzy. Wśród kobiet miejsce III wywalczyła nauczycielka wychowania fizycznego Zespołu Szkół – Klaudia Kobydecka. Pozostałe miejsca kostrzyńskich biegaczy: I miejsce – Krystian Tatarewicz III miejsce – Daniel Siroń II miejsce – Mirella Henrykowska III miejsce Błażek Martyna. Gratulujemy!

17 października w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Gorzowie Wielkopolskim i Młodzieżowe Centrum Kariery w Kostrzynie nad Odrą zorganizowało Targi Pracy OHP pn. "Dwa kroki do kariery", które obyły się w ECS „Kręgielnia” i stanowiły okazję do promowania sieci Eurodesk w ramach kampanii Time to Move. Celem wydarzenia było m.in. zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do wzbogacania wiedzy o innych krajach, ich kulturze, a także zmotywowania do nauki języków obcych. Targi Pracy organizowane są w Kostrzynie co roku, a ich ofertę kieruje się głównie do młodzieży. Kostrzyński Punkt Informacyjny Eurodesku zaprezentował wachlarz możliwości jakimi dysponuje.

18-19 października na stadionie MOSiR Kostrzyn nad Odrą odbyły się powiatowe eliminacje  XVII edycji Turnieju "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku". 18 rywalizowały zespoły w kategorii U-8 i U-10, do zmagań przystąpiło 17 zespołów w tym 6 w U-8 i 11 w U-10 a 19 zespoły rywalizowały w kategorii U-12, w tym 6 zespołów dziewcząt i 11 zespołów chłopców. Niestety pogoda nie sprzyjała piłkarskim zmaganiom szczególnie w drugi dzień, to jednak nie przeszkodziło młodym piłkarkom i piłkarzom w bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji [WIĘCEJ]

21 października w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki” w grupie 3-latków odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji maluchy zaprezentowały program artystyczny pod opieką swojej pani Kariny. Występując dla swoich kolegów i koleżanek ze starszych grup, oraz dla administracji przedszkola, maluchy wykazały się ogromną odwagą, ponieważ był to ich pierwszy, nie mniej jednak ważny w karierze przedszkolaka występ.  Maluszki w odświętnych strojach śpiewały i ilustrowały treści piosenek, recytowały i tańczyły zmieniając się w prawdziwych i odważnych przedszkolaków. Po ceremonii pasowania przez panią dyrektor, każde dziecko otrzymało nagrody książkowe, słodkie upominki od rodziców i wszystkich przedszkolaków.

21 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą odbył się konkurs wiedzy o krajach ościennych organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Kostrzyn nad Odrą wspólnie z kostrzyńską biblioteką. Na uczestników czekał test wyboru z trzydziestoma pytaniami, przygotowanymi przez młodzieżowych radnych [ZOBACZ] który nie sprawił im dużego problemu - pierwsze odpowiedzi wpłynęły już po kilku minutach! Ostatecznie najlepszy okazał się uczeń Gimnazjum Nr1 Piotr Biskowski (29 pkt), który wyprzedził uczniów kostrzyńskiego Zespołu Szkół w osobach: Natalia Łakomy, Karolina Fałat, Nikola Pawluczuk , Dobromił Rykaluk oraz Mateusz Gajtlowski. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc dostaną bony na realizację w Księgarni WENA a wszystkich nagrodzimy gadżetami ufundowanymi przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą.

22 października w hali sportowej Zespołu Szkół odbył się turniej mini siatkówki dziewcząt o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Miasto Kostrzyn nad Odrą przystąpiło do projektu „Kostrzyn nad Odrą – ochrońmy młode pokolenie przed uzależnieniami i zawody były dofinansowane ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem Bezpieczniej im. Wł. Stasiaka” na lata 2016 – 2017” [WIĘCEJ]

22 października odbył się w galerii ,,dacco" Kostrzyńskiego Centrum Kultury wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Leona Piotrowskiego. Tym razem poza miłośnikami sztuki z Kostrzyna do naszej galerii zawitało sporo znakomitych gości z Gorzowa Wlkp. i innych miejscowości. Nic dziwnego, Grzegorz mieszkał przed laty w Gorzowie i pozostawił tam po sobie bardzo dobre wspomnienia, szacunek i wielu przyjaciół oraz miłośników swojego malarstwa. Sama wystawa porywająca, za sprawą naprawdę świetnych obrazów, które pokazane zostały w dwóch cyklach: akty oraz pejzaże. Szczególnie te drugie, malowane przez autora od niedawna, wywoływały liczne komentarze i pochwały.

23 października na zakończenie 11. kolejki gorzowskiej klasy okręgowej, Warta Gorzów pokonała na własnym stadionie Celulozę Kostrzyn 4:1. Gospodarze już po 15 minutach prowadzili 2:0, ale w drugiej części przepięknym uderzeniem z ostrego kąta i zza pola karnego popisał się kostrzyński napastnik Mateusz Migdal. Gorzowianie odpowiedzieli jednak kolejnymi dwiema bramkami, dzięki czemu pozostali na 5. miejscu w tabeli i utrzymali czteropunktową stratę do prowadzących Zjednoczonych Przytoczna. Celuloza jest czternasta.

brydz

23 października w gościnnej restauracji „RAMPA” prowadzonej przez Marka Bartocha odbył się 39. Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego „Złoty Liść Jesieni” o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Organizatorami turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz sympatycy sekcji brydża sportowego działającej przy MOSiR. Turniej organizowany w ramach GRAND PRIX woj. W turnieju uczestniczyło 58 zawodników, w tym 6 pań [WIĘCEJ]

25 października ECS Kręgielnia wypełniła się miłośnikami dziecięcego śpiewu, a to za sprawą XIII Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników.  W Przeglądzie wzięli udział mali wykonawcy z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą”, Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki”, Przedszkola Miejskiego nr 4 „Bajka”, Przedszkola Niepublicznego nr 1 „Mali Europejczycy”, Przedszkola Niepublicznego „Super Dziecko” oraz z oddziałów przedszkolnych przy szkole Podstawowej nr 2 i przy Szkole Podstawowej nr 4 [WIĘCEJ]

24 października w skrzynkach pocztowych mieszkańcy miasta mogli znaleźć październikowy numer gazety „Samorządny Kostrzyn” oraz „naszKostrzyn - wszystkie strony miasta” [WIĘCEJ]

27 października odbyła się XXIII Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Po wysłuchaniu obszernego sprawozdania burmistrza miasta Andrzeja Kunta za okres pomiędzy sesjami radni mogli zapoznać się z tematami związanymi z tzw. polityką śmieciową. Temat ten wzbudził sporo pytań z sali a także dyskusję, którą ostatecznie przerwał Tadeusz Łysiak. Po krótkiej przerwie podjęto aż 9 uchwał, z czego najważniejszą była ta podwyższająca podatki w roku 2017 oraz powołująca Skarbnika Miasta Kostrzyn nad Odrą [WIĘCEJ]

28 października w gościnnych pomieszczeniach ESC Kręgielnia odbył się benefis Amatorskiego Zespołu Śpiewaczego „Drzewiczanie”, który można podsumować krótko:  wspaniały, energetyczny i obfitujący w niespodzianki. Na szczelnie wypełnionej sali nie brakowało przedstawicieli samorządów z naszego miasta i Seelow, ludzi związanych z zespołem, sympatyków i zaprzyjaźnionych zespołów ludowych z okolicy. Benefis brawurowo poprowadził dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury Zdzisław Garczarek w specjalnie na ten cel uszytym stroju, w którym już niedługo będą się prezentować Drzewiczanie [WIĘCEJ]

benefis Drzewiczan

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
KONSULATCE SPOŁECZNE ! ! !

ACH
19 października, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
malarstwo
26 października, godz. 19:15
Galeria "dacco"

Plakat
KABARET JURKI !
21 października
 

 
kino x
Październik 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn wrzesień 2018
Nr 9/2018 - WRZESIEŃ 2018
 
pl09
Nr 9(69)/2018 - WRZESIEŃ 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo