butt WYBORY SAMORZADOWE 2018   Bez nazwy

 • ARCHIWUM

  W roku 2008 powstał pierwszy portal internetowy w mieście, który istniał pierwotnie pod nazwą e-kostrzyn.pl Wkrótce poza wydaniem internetowym powołaliśmy do życia papierowe wydanie naszego serwisu, który zmienił nazwę na Przegląd Kostrzyński [zobacz archiwum]

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta GRUDZIEŃ 2016

podsumowanieGrudzień. Mija powoli ostatni miesiąc roku a zarazem miesiąc najbardziej ciepły i serdeczny ze wszystkich. Tym razem nasza kronika kończy się tuż przed świętami, bowiem w tym roku postanowiliśmy sobie zrobić świąteczno-noworoczną przerwę - a co! Niemniej prezentujemy wybrane wydarzenia z kostrzyńskiego podwórka z grudnia 2016 a działo się sporo! Koncerty, imprezy okołoświąteczne, wydarzenia sportowe a także niezwykle istotne dla samorządu - podsumowanie projektu „Kostrzyn nad Odrą – ochrońmy młode pokolenie przed uzależnieniami!" czy uchwalenie Budżetu Miasta Kostrzyn nad Odrą na rok 2017 na ostatniej w tym roku Sesji rady Miasta... a przed nami rok 2017!

XIII Jarmark Adwentowy

3 grudnia w naszym mieście odbył się XIII Jarmark Adwentowy organizowany przez DPS "Dom Seniora" w Kostrzynie nad Odrą wspólnie ze Stowarzyszeniem Ars Vita. Pomysłodawczyni, a zarazem dyrektor DPS „Dom Seniora” Bogusława Strojnowska, zaprosiła do udziału w imprezie kostrzyńskie stowarzyszenia i organizacje, osoby prywatne, firmy, grupę Free Riders Kostrzyn nad Odrą oraz Powiat Gorzowski, który był reprezentowany przez wicestarostę gorzowskiego Marcina Cyganiaka. Trzynastka okazała się szczęśliwa w tym roku: pogoda dopisała, więc na placu zebrało się mnóstwo mieszkańców, którzy zgodnie przyznali, że był on bardzo udany [WIĘCEJ]

3 grudnia nadeszło oficjalne potwierdzenie zmian w Towarzystwie Sportowym „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą.Tego dniaodbyło się zebranie z zawodnikami, na którym przedstawiono trenera, który wrócił do zespołu z początkiem grudnia. Potwierdzamy tym samym to, o czym mówiło się w ostatnim czasie - Gracjan Wierzbicki wyraził zgodę aby ponownie szkolić nasz zespół! Na spotkaniu trener poinformował piłkarzy o swoich celach krótkoterminowych (utrzymanie w Klasie Okręgowej) jak i długoterminowych, wśród których znalazło się budowanie zespołu na kolejny sezon. Nam pozostaje jedynie życzyć trenerowi samych sukcesów.

3 grudnia nasi futsalowcy w II Lidzie Wielkopolskiej pojechali do Leszna, aby tam sprawdzić w popularnym Trapezie formę gospodarzy, którzy są jednym z głównych pretendentów do awansu. Mecz był niezwykle zacięty i zebrał tysiące fanów w hali i przed telewizorami, laptopami, tabletami czy komórkami bowiem był transmitowany na  żywo. Zespół IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą uległ GI Małolepszy Futsal Leszno 5:2 ale  mecz musiał się podobać, o czym można przekonać się oglądając retransmisję: https://www.youtube.com/watch?v=Tg3XItPhIN8

4 grudnia w hali widowiskowo – sportowej Zespołu Szkół przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej 2 z udziałem 120 chłopców rocznika 2006 – 2007 reprezentujących 12 drużyn z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, rozegrany został ogólnopolski turniej piłki nożnej „Torneo Lubuskie” o „Przechodni Puchar Prezesa Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” Krzysztofa Kielca oraz o „Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą” Andrzeja Kunta. Dwójka MOS Gubin pewnie zwyciężyła turniej a UKS Czwórka 2007 Kostrzyn nad Odrą i UKS Czwórka 2006 Kostrzyn nad Odrą na drugim i trzecim stopniu podium [WIĘCEJ]

5 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Zarząd Województwa Wielkopolskiego podpisał z Zarządem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. porozumienie w sprawie współpracy partnerskiej na rzecz promocji gospodarczej i inwestycyjnej Województwa Wielkopolskiego oraz rozwijania zintegrowanego systemu obsługi inwestora. Na terenie Województwa Wielkopolskiego ponad 323 ha terenów objętych jest statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Do dnia dzisiejszego inwestorzy utworzyli ponad 12.450 miejsc pracy, przy poniesionych nakładach inwestycyjnych przekraczających wartość 1mld 744mln PLN. W najbliższych miesiącach wydane będą kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefach K-S SSE na terenie Województwa Wielkopolskiego.

Mikołaj u Ekoludków

6 grudnia kostrzyńskie przedszkola miejskie głośno, hucznie i radośnie obchodziły Mikołajki. Ekoludki w tym dniu odwiedziły Motomikołaje, Policjanci, Mikołaje z KCK a cały dzień na dzieci dosłownie za każdym rogiem czekały niespodzianki przygotowane przez kadrę przedszkola [WIĘCEJ]

6 grudnia Miasto Kostrzyn nad Odrą zaprosiło mieszkańców na Plac Wojska Polskiego do wspólnej zabawy z okazji Mikołajek. To właśnie w tym szczególnym dniu Burmistrz Andrzej Kunt dokonał oficjalnego rozświetlenia świątecznych iluminacji w mieście, Katarzyna Malinowska zapraszała do wspólnego śpiewania kolęd i uczestniczenia w konkursach a Młodzieżowa Rada Miasta Kostrzyn nad Odrą rozdawała mikołajkowe prezenty oraz… asystowała Świętemu Mikołajowi! A to wszystko przy muzyce zespołu „Gromadka z Kapelą Tadka” - słowem: działo się! [WIĘCEJ]

6 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym nr 1 „Mali Europejczycy” jest dniem wyjątkowym. W tym czasie Mikołaj odwiedza wszystkie Dzieci i tym razem również nie zapomniał o naszym przedszkolu. Od czterech lat w tym magicznym dniu Koło Teatralne Rodziców przygotowuje wspaniałą niespodziankę dla najmłodszych. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt. „ Gdzie jest worek Mikołaja, czyli skandal w Kostrzynie nad Odrą” [WIĘCEJ]

7 grudnia Samorząd Mieszkańców Osiedla Leśnego zorganizował w Klubie KCK Mikołajki dla najmłodszych. W tym roku kilkadziesiąt dzieci oglądnęło bajkę, którą jednak przerwał... Święty Mikołaj, który przybył na osiedle specjalnie z dalekiej Laponii! Najmłodsi recytowali niecodziennemu gościowi wierszyki, śpiewali a co bardziej odważniejsi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Każdy otrzymał słodki upominek. „Dziękuję dyrektorowi KCK Zdzisławowi Garczarkowi, w imieniu własnym i dzieci z Osiedla Leśnego, za ogromne serce i pomoc w organizacji osiedlowych Mikołajek” - powiedział przewodniczący samorządu i radny miejski Piotr Dziekan.

5-9 grudnia czternaścioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2  z klasy II e pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Tomczak przy współpracy z nauczycielką Ewą Borkowską, brało udział w polsko – niemieckim projekcie bożonarodzeniowym  w Zamku Trebnitz. Celem projektu było zapewnienie polskim i niemieckim dzieciom możliwości spotkania i poznania się, jak również pożytecznego wspólnego spędzenia czasu m.in. na warsztatach artystycznych [WIĘCEJ]

9 grudnia w Europejskim Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Kostrzynie nad Odrą odbył się „XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd  i Pastorałek dla Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego” organizowany przez Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora”. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Biskup diecezjalny Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Ks. Bp Tadeusz Lityński oraz Patronat medialny TVP3 [WIĘCEJ]

015

14 grudnia partnerzy i uczestnicy Projektu „Kostrzyn nad Odrą – ochrońmy młode pokolenie przed uzależnieniami!” spotkali się w celu podsumowania zrealizowanych działań. Burmistrz Miasta dr Andrzej Kunt rozpoczął spotkanie od podziękowania Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwa była realizacja Projektu, a następnie przywitał wszystkich przybyłych gości. W spotkaniu uczestniczyli: Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą Tomasz Rawa, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Grzegorz Tomczak, Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz i radni, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zygmunt Mendelski oraz kostrzyńscy urzędnicy [WIĘCEJ]

18 grudnia Kostrzyńskie Centrum Kultury i Miasto Kostrzyn nad Odrą zaprosiło mieszkańców na wyjątkowy Koncert Świąteczny. Zanim jednak mógł się on rozpocząć doszło do rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejsze ozdoby posesji, balkonów i okien. A w muzyczną podróż, tłumnie zgromadzoną w kostrzyńskiej Kręgielni publiczność, po tematach muzycznych z m.in. Janosika, Domu, Nocy i Dni, Benny Hilla czy wielu, wielu innych filmów zabrał nas Kwartet Smyczkowy Con Amabile. Tuż po występie na gości czekała jeszcze jedna atrakcja - upominki, które rozdawali z uśmiechem przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą [WIĘCEJ]

19 grudnia odbył się III Etap konkursu pn. "Jesteśmy częścią Europy". Skierowany był do gimnazjalistów i uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, a organizatorami była Młodzieżowa Rada Miasta Kostrzyn nad Odrą wpierana przez, jak zwykle niezawodną, Miejską Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie nad Odrą. Pierwsze miejsce zajęła Eliza Kopera, drugie Kajetan Korzik a  trzecie Gabriela Bartkowiak. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Barbara Tatarewicz, Wiktoria Wieczorek, Hubert ...Konieczny i Kajetan Januszkiewicz. Niestety, po raz kolejny zawiedli uczniowie z Gimnazjum Nr2, którzy nie przybyli na konkurs - a szkoda, bo na pierwszą trojkę czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe a na pozostałych uczestników nagrody pocieszenia przygotowane przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą. Nam pozostaje jedynie podziękować Pani Annie Denczew, dyrektor kostrzyńskiej biblioteki oraz Katarzynie Malinowskiej z magisteriatu za nieocenioną pomoc w organizacji konkursu

20 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 1 „Pod Topolą”odbyła się Wigilia we wszystkich grupach wiekowych. Dzień ten wyjątkowym uczynili  również goście, którzy wywarli na przedszkolakach niesamowite wrażenie. Z Betlejemskim Światełkiem Pokoju przybyli do nas harcerze, dając dzieciom symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który zapłonął na naszych wigilijnych stołach. Śpiewane wspólnie z harcerzami polskie kolędy zintegrowały pokolenia i wypełniły całe przedszkole prawdziwą magią świąt. Równie ważnym  momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk z uszkami, rybę oraz inne okolicznościowe smakołyki. Takie podniosłe chwile umacniają polskie  tradycje  i zwyczaje świąteczne ale co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje społeczne [WIĘCEJ]

IX Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą

21 grudnia miała miejsce IX Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Tym razem młodzież spotkała się w Pizzerii Capitto aby nie tylko wspólnie ustalić plan pracy na następne miesiące ale także aby spędzić ten jeden z ostatnich przedświątecznych dni w swoim gronie. Następny rok przyniesie trzy duże przedsięwzięcia oraz kilka mniejszych, które jednak będą odbywać się na innych, niż dotychczas zasadach. Obrady z przerwą na posiłek regeneracyjny trwały ponad dwie godziny ale można podsumować je krótko: młodzież się rozkręca! [WIĘCEJ]

21 grudnia w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyła się uroczystość podsumowująca współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za 2016 rok. Podczas spotkania wręczono nagrody dla najlepszych trenerów, których podopieczni osiągnęli w bieżącym roku wysokie rezultaty w rywalizacji sportowej, zapisując swoje nazwiska na kartach historii lubuskiego sportu. W trakcie uroczystości przekazane zostały również wyróżnienia dla klubów sportowych, zawodników oraz gmin województwa lubuskiego, które zdobyły czołowe miejsca, punktując w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

22 grudnia miała miejsce XXV Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Jak co roku, o tej właśnie porze, miejscy rajcy przystąpili do uchwalenia najważniejszej uchwały - Budżetu Miasta Kostrzyn nad Odrą na rok 2017 - nad którą pracowali od wielu miesięcy. Ostateczny kształt dokumentu budżetowego został jednogłośnie przegłosowany i trzeba przyznać, że wygląda imponująco - większe nakłady na inwestycje przy uwzględnieniu dofinansowania z zewnątrz, zwiększone środki na wiele działów jak oświata, administracja, kultura czy sport świadczą dobitnie o tym, że nasze miasto się rozwija [WIĘCEJ]

22 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku Sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Radni spotkali się już po raz 25. i podczas gdy w kraju obserwujemy przepychanki na szczycie władzy to w naszym mieście możemy podziwiać piękny przykład symbiozy rożnych opcji politycznych czy światopoglądów – a wszystko to aby nam wszystkim żyło się lepiej. Tradycyjnie już, po dyskusji w komisjach w duchu szacunku do innych radnych, jednogłośnie przyjęto uchwałę budżetową oraz sześć innych uchwał. Radni mogli także dowiedzieć się o sytuacji kostrzyńskiej lecznicy w kontekście ostatnich wydarzeń w Krośnie Odrzańskim. Po trwającej trzy godziny sesji radni i zaproszeni goście udali się na wspólny, świąteczno-noworoczny obiad, gdzie wszyscy życzyli sobie wszystkiego najlepszego [WIĘCEJ]

22 grudnia ukazał sięgrudniowynumer gazety „Samorządny Kostrzyn” oraz „naszKostrzyn - wszystkie strony miasta” [ZOBACZ]

mamy budżet na rok 2017!

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
KONSULATCE SPOŁECZNE ! ! !

ACH
19 października, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
malarstwo
26 października, godz. 19:15
Galeria "dacco"

Plakat
KABARET JURKI !
21 października
 

 
kino x
Październik 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn wrzesień 2018
Nr 9/2018 - WRZESIEŃ 2018
 
pl09
Nr 9(69)/2018 - WRZESIEŃ 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo