butt WYBORY SAMORZADOWE 2018   Bez nazwy

 • ARCHIWUM

  W roku 2008 powstał pierwszy portal internetowy w mieście, który istniał pierwotnie pod nazwą e-kostrzyn.pl Wkrótce poza wydaniem internetowym powołaliśmy do życia papierowe wydanie naszego serwisu, który zmienił nazwę na Przegląd Kostrzyński [zobacz archiwum]

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta za MARZEC 2017

basen3Podczas gdy do naszego miasta śmiało wkroczyła wiosna, Radni dyskutowali o możliwościach budowy krytej pływalni w Kostrzynie nad Odrą - to z pewnością najważniejsza wiadomosc miesiąca. Emocjonowaliśmy sie także zmaganiami sportowymi w siatkówce (wspaniałe występy TS Wena), piłce nożnej (młodzieży oraz inauguracji Okręgówki), futsalu (IKAA MOSiR TS Celulzoa Kostrzyn nad Odrą o krok od awansu...) czy zapasach. Niezwykle ważnym wydarzeniem było również otwarcie "Kina za rogiem" ale w naszej kronice nie brakuje także innych migawek z marca...

2 marca odbył się turniej piłki nożnej halowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą. Udział wzięło 6 reprezentacji. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Wszystkie mecze były zacięte, ale przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji sportowej. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich dziewcząt słodkie nagrody, a poszczególne drużyny otrzymały piłki. Po rozegraniu wszystkich meczy pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dębna. Drugą lokatę zajęły dziewczęta z kostrzyńskiego Zespołu Szkół. O trzecie miejsce rywalizacja była szczególnie dramatyczna i rozegrała się pomiędzy drużyną MUKSu Kostrzyn, a reprezentacją z Witnicy : http://naszkostrzyn.pl/sport/3086-halowy-turniej-pilki-noznej-dziewczat

3 marca Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Stanisław Panek uroczyście wręczył rozkazy o mianowaniu na stanowiska starszego dzielnicowego dziesięciu policjantom, pełniącym służbę na terenie miasta i powiatu gorzowskiego. Wśród nich znaleźli się asp. Paweł Abrasowicz oraz sierż. szt. Paweł Korotyniec pełniący służbę w Komisariacie Policji w Kostrzynie nad Odrą. Gratulujemy! http://naszkostrzyn.pl/miasto/3085-kostrzynscy-dzielnicowi-awansowani

4 marca z udziałem blisko 80 zawodników reprezentujących 7 drużyn zakończyły się 36. Mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą w halowej piłce nożnej drużyn 5-osobowych o „Puchar Burmistrza”. Pierwsze miejsce po raz czwarty z rzędu wywalczył zespół Filius Nice. Łącznie odbyły się 42 spotkania w dwóch rundach (pierwsza runda odbyła się 25 lutego), łącznie strzelono 204 bramki(średnio 4,8 w meczu), w pierwszej padło 96 goli a w drugiej 108. Do turnieju zgłosiły się następujące drużyny: Polchar, Filius Metal, Osiedle Leśne, Raven, Rypard, Arctic Paper, Decora : http://naszkostrzyn.pl/sport/3072-rozpoczecie-34-mistrzostw-kostrzyna-w-pn-3

7 marca grupa "Pszczółki" z Przedszkola Miejskiego Nr 4 odwiedziła kostrzyński Komisariat Policji. Dzięki uprzejmości mł. asp. Huberta Olszewskiego grupa zapoznała się z pomieszczeniem dyżurnego, obserwowała jego pracę. Dzieci miały okazję zaznajomić się z monitoringiem miasta. Udostępniono im wejście do aresztu oraz do pracowni kryminalistycznej. Uchylono rąbek tajemnicy z zabezpieczenia śladów kryminalistycznych. Największą atrakcją okazało się pobieranie odcisków palców. Ostatnim punktem wycieczki było wejście do radiowozu i uruchomienie sygnału dźwiękowego.

7 marca podczas uroczystej konferencji prasowej w wyjątkowych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie prezes Fundacji WOŚP ogłosił wynik 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostateczna kwota zbiórki to 105 570 801, 49 PLN! Jurek Owsiak przypomniał historię 25 Finałów WOŚP. Tegoroczny 25. Finał to także jubileusz powstania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wręczone zostały pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową. - Można Orkiestry nie lubić, ale nie można jej nie zauważyć. 25 Finałów, to 25 lat wspierania polskiej medycyny. Żaden zakup nie mógłby być możliwy, gdyby nie darczyńcy, sponsorzy, przyjaciele Orkiestry i my doskonale sobie z tego zdajemy sprawę. Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować i wyróżnić najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji wręczając im symboliczne medale - mówi Jerzy Owsiak - prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wśród nagrodzonych pamiątkowymi medalami znaleźli się również burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą dr Andrzej Kunt oraz Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą, a także kostrzyński Sztab WOŚP reprezentowany na uroczystości przez Zdzisława Garczarka.

10 marca nastąpiło uroczyste otwarcie „Kina za Rogiem” w Kostrzynie nad Odrą. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz i Burmistrz Miasta Andrzej Kunt, koordynator projektu Grzegorz Molewski i znany polski aktor Marian Dziędziel oraz w imieniu KCK Bożena Gęzikiewicz, Katarzyna Olejnik i Robert Rybka. Wśród gości - dyrektorzy instytucji oświatowych, kulturalnych, radni, artyści i przedstawiciele lokalnego biznesu. Były okolicznościowe mowy, toasty za powodzenie kina czy pamiątkowe fotografie. Były też podziękowania, gratulacje i seans filmu „Świteź”. A to wszystko tuż za rogiem… : http://naszkostrzyn.pl/kultur/3106-kino-za-rogiem-otwarte

11 marca IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą zmierzyła się z GI Małolepszym Futsal Leszno. Po pierwszej połowie schodziliśmy z wynikiem 3:1 i chyba nikt nie podejrzewał tego, co stało się w drugiej odsłonie. Po godzinie niesamowicie zaciętej  walki to gościom udało się wygrać 4:7. Przegrywamy, ale po pięknej, sportowej walce!

13 marca burmistrz Andrzej Kunt we Frankfurcie nad Odrą brał udział w pierwszej edycji rozdania Nagrody INTERREG Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014 i 2020. Projekt "Odra dla turystów" uzyskał tam miano najlepszego projektu Interreg VA. Przypomnijmy iż w realizację "Odra dla turystów" zaangażowanych było aż 10 podmiotów z Polski i Niemiec. Partnerem wiodącym była gmina Nowa Sól - pozostali partnerzy to Kostrzyn nad Odrą, Bytom Odrzański, Sulechów, Krosno Odrzańskie, Słubice, Górzyca, Stowarzyszenie Marina Winterhafen Sportboot, Eisenhuttenstadt, Frankfurt nad Odrą.

14 marca w auli Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą – starszym aspirantem Anną Suroń i aspirantem Piotrem Piaseckim. Opowiedzieli o bezpiecznej jeździe na rowerze, motorowerze i quadzie. Spotkanie miało niecodzienny charakter. Było zaplanowane i przeprowadzone przez uczestników koła dziennikarskiego. Alicja Biegalska i Dajana Bielas przeprowadziły wywiad z policjantami. Chętni uczniowie mogli wysłuchać rozmowy, a później zadać swoje pytania. Na koniec mundurowi sprawdzili wiedzę wszystkich uczniów i najlepszym wręczyli „policyjne” upominki : http://naszkostrzyn.pl/miasto/3147-policja-w-szkole-rozmawiano-o-bezpieczenstwie

16 marca w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników odbył się po raz pierwszy Dzień Talentów. Chętne dzieci prezentowały swe niezwykłe umiejętności: aktorskie, muzyczne, plastyczne, językowe, konstruktorskie, gimnastyczne czy też sportowe. Zebrane jury i widownia doceniła wszystkich uzdolnionych przedszkolaków gorącym aplauzem i upominkami. Dzień talentów był bardzo ekscytującym dla przedszkolaków wydarzeniem, w którym przełamywały tremę występując przed publicznością, zachęcały rówieśników do rozwijania swych pasji : http://naszkostrzyn.pl/miasto/3119-dzien-talentow-w-przedszkolu-miejskim-nr-2

16 marca w Zielonej Górze w Hotelu RUBEN, odbył się II etap II Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zorganizowanego przez doradców podatkowych z Lubuskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Temat przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Podatki samorządowe - definicja, klasyfikacja i rola”. Do tej rozgrywki zakwalifikowało się troje uczniów klasy 3TE: Marzena Lenarczyk, Paweł Potaniec  oraz Jakub Przybysz a jeden z nich zkawalifikował się do finalu : http://naszkostrzyn.pl/wokol-miasta/3133-lubuski-konkurs-wiedzy-o-podatkach

18 marca sensacyjnie zakończyła się dla IKAA MOSiR TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą kolejna już kolejka II Ligi Futsalu (grupa wielkopolska)! Nasi rywale z Citizen Poznań nie podjęli nawet rękawicy, poddając mecz walkowerem, bez walki! Wynik sobotniego meczu 5:0 dla gospodarzy, którzy nie przywykli do takich zwycięstw. Tym samym "lądujemy" na drugim miejscu w tabeli z 25 punktami i wynikiem bramkowym 89:73.

18 marca blisko 100 młodych piłkarzy (skrzaty) rywalizowało w sobotę o Puchar Dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego. Turniej halowy, rozgrywany w hali przy Wojska Polskiego, pozwolił na emocjonowanie się licznie zgromadzonym kibicom pojedynkami następujących zespołów: LPFA Dariusz Dudka, Polonia Słubice, UKS „Celuloza” oraz UKS „Czwórka” . W szesnastu, niezwykle pasjonujących meczach padło aż 34 bramek a wynik większości z nich ważył się niemal do ostatniej sekundy. Na trybunach rodzice niezwykle żywiołowo dopingowali swoje pociechy a utracone siły można było zregenerować w punkcie gastronomicznym zorganizowanym przez „Czwórkowych” rodziców : http://naszkostrzyn.pl/sport/3121-skrzaty-opanowaly-hale

18 marca w niezwykle trudnych warunkach toczył się mecz pomiędzy TS Celulozą Kostrzyn nad Odrą a Pionierem Zwierzyn. Huraganowe wręcz podmuchy wiatru, przenikające zimno i przelotne opady deszczu nie ułatwiły zadania gospodarzom, którzy w odmłodzonym składzie przystąpili do tego pojedynku. Nie zawiedli też kibice obu drużyn, którzy z trybun wspierali swoje drużyny. Pomimo wszystko inauguracyjne spotkanie wygraliśmy 2:1 po przepięknych golach Dawida Krygiera. Chciałoby się krzyknąć – "oby tak dalej"! tym bardziej, że stawką meczu było 6 punktów... : http://naszkostrzyn.pl/sport/3129-trzy-punkty-w-huraganie

18 marca reprezentacja grupy 6- latków z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą” wzięła udział w XVI Halowej Olimpiadzie Przedszkoli- region Seelow.  Nasze przedszkolaki rywalizowały z 11 drużynami, zmagając się w wielu konkurencjach sportowych: bieg slalomem z taczką, sprint, rzuty piłką lekarską, slalom z piłką gimnastyczną, bieg z hulajnogą, duża sztafeta na zakończenie. Rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca- wymagała od dzieci umiejętności pracy zespołowej, sprytu, zwinności i zaangażowania : http://naszkostrzyn.pl/wokol-miasta/3120-zwyciestwo-w-muencheberg

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która uroczyście, głośno i barwnie witały kostrzyńskie przedszkolaki oraz uczniowie...

21 marca uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą powitali w radosnych nastrojach. Tego dnia wszyscy świętowali nadejście wiosny. Nie zabrakło tradycyjnego przygotowania Marzann przez klasy, które zostały zaprezentowane wśród uczniów i nauczycieli na hali sportowej szkoły. Pomysłowość i kreatywność uczniów zaskoczyła niejednego z nas! Tego dnia został również zorganizowany konkurs na „Miss i Mistera Wiosny 2017” : http://naszkostrzyn.pl/miasto/3135-dzien-wiosny-w-zespole-szkol

24 marca w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 ust.1 i art.39-44 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, została zawarta umowa na roboty budowlane związane z przebudową ulicy Tadeusza Kościuszki w Kostrzynie nad Odrą. Wykonawcą jest Dionizy Woiński prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Wyrobów i Prefabrykatów Betonowych mający swoją siedzibę w Krzeszycach : http://naszkostrzyn.pl/miasto/3143-umowa-na-przebudowe-kosciuszki-podpisana

25 marca nasze Miasto było organizatorem drugiego rzutu Międzywojewódzkiej Regionalnej ligi dzieci i młodzików w zapasach i mocowaniu. Współorganizatorami tego turnieju byli także MOSiR oraz UKS "Jedynka" i SKF "Olimp" Kostrzyn. O puchar Burmistrza Miasta rywalizowało dziesięć drużyn i 125 młodych zapaśników. Walki rozgrywane były na trzech matach przez blisko pięć godzin. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał nasz Burmistrz Andrzej Kunt, który wspólnie z małżonką przez cały czas trwania zawodów mocno dopingowali naszych zapaśników : http://naszkostrzyn.pl/sport/3153-zapasnicy-z-kostrzyna-nad-odra-poza-zasiegiem

25 marca w wietrzne popołudnie odbyła się 17 kolejka rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej w grupie gorzowskiej. Drużyna TS Celuloza gościła na stadionie w Zemsku, gdzie zagrała przeciwko GKS Bledzew. Obydwie drużyny pierwszą połowę rozegrały zachowawczo i bez konkretnych sytuacji pod bramkami przeciwników. W 37 minucie pierwszej części gry, po akcji z autu na wysokości pola karnego gości pada bramka na 1:0 dla Bledzewa. Zmiana stron nie przynosi wielkiej zmiany w grze obydwu zespołów. Mnogość strat i wybić, a także chaos w grze z obydwu stron powodują, że mecz nie może się podobać. W 75 minucie po zamieszaniu w polu karnym Wasilewski wypluwa piłkę przed siebie, która spada pod nogi zawodnika z Bledzewa. Ta po nieudanym strzale wtacza się jednak do bramki Celulozy i mecz kończy się wynikiem 2:0.

26 marca w meczu III ligi piłki siatkowej siatkarze InvestInTheWest WENA Kostrzyn pokonują 3:2 UKS Orliki Iłowa w setach ( 18:25, 25:23, 25:18, 18:25, 15:9). Tym razem nasi siatkarze zafundowali kibicom „mały horror”, rozgrywając ostatni mecz w sezonie przed własną publicznością musieli naprawę sporo popracować na kolejne zwycięstwo. Mimo tego, że już po poprzednim meczu zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli III ligi i możliwość gry w półfinałowym turnieju o awans do II ligi(który to prawdopodobnie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą) to chcieli zakończyć występy w Kostrzynie zwycięstwem a przeciwnik z Iłowy postawił poprzeczkę naprawdę wysoko : http://naszkostrzyn.pl/sport/3144-wena-zwycieza-w-iii-lidzie-pilki-siatkowej

27 marca Leszek Kraszewski (specjalista i właściciel warszawskiej firmy BiL zajmującej się doradztwem w zakresie wsparcia budowy pływalni) zaprezentował radnym miejskim „Studium przedrealizacyjne budowy krytej pływalni w Kostrzynie nad Odrą”. W praktyce przedstawione zostały więc założenia budowy i eksploatacji istnienia takiego obiektu w naszym mieście. Omówiony został tym samym wariant powstania pływalni w sposób rzeczowy, fachowy i wyczerpujący, a  co ważniejsze udzielone zostały odpowiedzi na pytania, które od dawna czekały na wyjaśnienie. Jak podkreślił Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt "dzisiaj wyznaczamy  kierunek naszych działań" : http://naszkostrzyn.pl/miasto/3146-plywalnia-juz-w-roku-2019 

30-31 marca na stadionie MOSiR Kostrzyn nad Odrą odbył się Final Wojewódzki XVII edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w czwartek młodzi piłkarze rywalizowali w kategorii U-12 chłopców i U-10 chłopców a w piątek U-10 i U-12 dziewcząt oraz U-8 chłopców i dziewcząt. Kostrzyn nad Odrą reprezentowały 5 zespołów: UKS Celuloza Kostrzyn w U-12 i U-8, UKS „Czwórka” U-8, U-10, U-12. Znakomicie zaprezentowały się zespoły UKS „Czwórka”, które trzykrotnie stawały na podium. Dwa złota i brąz dla UKS „Czwórka” w Finale Wojewódzkim XVII edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" oraz bilet na wielki finał na Stadionie Narodowym w Warszawie dla chłopców w kategorii U-10 to efekt dwudniowych zmagań młodych piłkarzy : http://naszkostrzyn.pl/sport/3148-wielki-final-dla-uks-czworka

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
KONSULATCE SPOŁECZNE ! ! !

ACH
19 października, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
malarstwo
26 października, godz. 19:15
Galeria "dacco"

Plakat
KABARET JURKI !
21 października
 

 
kino x
Październik 2018

AKTUALNE NUMERY

Samozrądny Kostrzyn wrzesień 2018
Nr 9/2018 - WRZESIEŃ 2018
 
pl09
Nr 9(69)/2018 - WRZESIEŃ 2018
 

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo