koronawirus-baner

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta za PAŹDZIERNIK 2017

narutowiczaPaździernik w tym roku to miesiąc aż dwóch orkanów, które przeszły nad Kostrzynem nad Odrą: Ksawery wyrządził ogromne szkody, ale na szczęście Grzegorz nas oszczędził. Tymczasem z początkiem miesiąca w życie weszła tzw. sieć szpitali a Nowy Szpital w naszym mieście znalazł się w sieci. Październik to jednak przede wszytkim ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu (z eliminacjami Pucharu Tymbarka "Z Podwórka na Stadion") czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

1 października weszła w życie znowelizowana ustawa o tzw. sieci szpitali. W Lubuskiem 20 lecznic włączonych zostało do Systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, wśród nich cztery podlegające samorządowi województwa: http://naszkostrzyn.pl/wokol-miasta/3509-zmiany-w-ochronie-zdrowia

1 października junior młodszy rozpoczął rozgrywki ligowe piłki ręcznej w sezonie 2017/2018. Mecz rozegrany przed własną publicznością dostarczył wielu emocji a wynik do końca był otwarty. I chociaż nie byliśmy faworytem spotkania, mecz zakończył się naszą wygraną 25:22: http://naszkostrzyn.pl/sport/3517-pierwszy-mecz-pierwsza-wygrana-nukleonu

2 października w sali Kostrzyńskiego Centrum Kultury "Kregielnia" odbył się koncert profilaktyczny Wiesława "Blachy" Błażkiewicza. To już kolejne takie muzyczne spotkanie z uczniami naszego miasta. Artysta przyjechał na zaproszenie Andrzeja Kunta - Burmistrza Miasta. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas siódmych  wraz z opiekunami:  http://naszkostrzyn.pl/miasto/3516-koncert-profilaktyczny

5 października ukazał się Samorządny Kostrzyn NR 6/2017: http://naszkostrzyn.pl/images/2017/archiwum/sk6.pdf

6 października kostrzyńska firma ALFABUD Przedsiębiorstwo Budowlane s.c. rozszerzyła swoja działalność. Podczas Dni Otwartych klienci mogli skorzystać z fachowej rady firm z branży budowlanej a także poznać bogaty asortyment Hurtowni Budowlanej Alfabud znajdującej się przy ul. Jana Pwała II 68 (tuż obok Komisariatu Policji): http://naszkostrzyn.pl/miasto/3523-alfabud-sie-rozwija

8 października pierwszy mecz w lidze rozegrał młodzik Nukleonu.  Końcowy wynik to po niezłym meczu 18:15 dla Bachusa Zielona Góra: http://naszkostrzyn.pl/sport/3541-liga-pilkarzy-recznych-sie-rozpedza

10 października UKS Warta Kostrzyn nad Odrą przegrywa z AZS Politechniką Rzeszów 1:3 po dobrym i obiecującym początku. W pierwszym meczu zadebiutował w Superlidze nowy nabytek Warty reprezentant Hongkongu Lam Siu Hang, który po bardzo dobrej grze pokonał wymagającego i utytułowanego Rosjanina Vasilija Lakeeva 3:1. W drugiej grze Daniel Bąk przegrał 0:3 z liderem zespołu gości Brazylijczykiem Gustavo Tsuboiem. Kluczem do zwycięstwa okazał się bardzo pewny i nieprzyjemny serwis rywala. W trzeciej grze Jakub Perek wyraźnie przegrał z byłym mistrzem Polski Tomaszem Lewandowskim 0:3, który w tym spotkaniu dominował od początku do końca.W ostatniej grze dnia spotkali się liderzy zespołów Lam Siu Hang i Gustavo Tsuboi. Po wyrównanej, obfitującej w długie i efektowne wymiany grze zwyciężył 2:0 zawodnik Politechniki Rzeszów: http://naszkostrzyn.pl/sport/3531-trwa-mecz-lotto-superligi

10 października dzieci z najróżniejszych zakątków kraju sadziły drzewa w intencji pokoju na świecie. Ekoludki obchodziły to wyjątkowe święto po raz pierwszy ze względu na realizowaną w naszym przedszkolu innowację pedagogiczną „Bliżej przyrody”. Ten jeden, wyjątkowy dzień nie jest tylko sadzeniem drzew, ale także ratowaniem zwierząt, adaptacją rzek, segregowaniem odpadów, zbieraniem aluminiowych puszek, baterii, czy propagowaniem oszczędzania wody i energii. Zgłębiając temat, okazuje się, że w uroczystym świętowaniu Dnia drzewa zaangażowane są tysiące placówek oświatowych w Polsce, a nasze przedszkole jest jedną z nich... http://naszkostrzyn.pl/miasto/3538-dzien-drzewa-u-ekoludkow

10 października junior młodszy spotkał się na wyjeździe z drużyną Spartakus Zielona Góra. Świetny mecz, rewelacyjnie funkcjonująca drużyna, nowoczesna gra a wynik to 17:42 i totalny pogrom gospodarzy przez kostrzyńskich piłkarzy ręcznych: http://naszkostrzyn.pl/sport/3541-liga-pilkarzy-recznych-sie-rozpedza

13 października w meczu III kolejki LOTTO SUPERLIGI mężczyzn WARTA Kostrzyn nad Odrą po emocjonującym pojedynku pokonała SPÓJNIĘ Warszawa 3 : 1, odnosząc pierwsze - historyczne zwycięstwo w tej klasie rozgrywkowej. Rewelacyjnie zagrał Lam Siu Hang, który zdobył dla naszego zespołu 2 punkty. Sporą niespodziankę sprawił Bogusław Koszyk, który w dramatycznych okolicznościach pokonał faworyzowanego Piotra Chodorskiego: http://naszkostrzyn.pl/sport/3539-uks-warta-pokonuje-ks-spojnie-warszawa

14 października w Pieńsku odbył się szósty turniej cyklu Międzywojewódzkiej Regionalnej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach. W zawodach wzięło udział 123 zawodników z 11 klubów. Dla kilku reprezentantów Kostrzyna nad Odrą turniej był kolejnym szczeblem w drabince do generalnej końcowej klasyfikacji „dziesięciu najlepszych zawodników całej ligi”. Jak co roku również i w tym spodziewamy się, że w gronie najlepszych znajdzie się przynajmniej kilku naszych. Bardzo duże szanse na dziesiątkę najlepszych mają: Wojciech Cudak, Filip Iwaszko, Kevin Metel, Mateusz Borysewicz i Marcel Kaczmarek: http://naszkostrzyn.pl/sport/3551-zapasnicy-z-kolejnymi-medalami

17 października Komisariat Policji w Kostrzynie nad Odrą wraz z Urzędem Miasta Kostrzyn nad Odrą już po raz piąty zorganizował akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, której podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3547-nasze-dzieci-widoczne-na-drodze

17 października ECS Kręgielnia wypełniło się po brzegi miłośnikami piosenek w wykonaniu przedszkolaków. To właśnie tego dnia Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników już po raz czternasty, zaprosiło 5 i 6- latki z kostrzyńskich przedszkoli do udziału w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Celem przeglądu było rozwijanie dziecięcych uzdolnień i zainteresowań, integrowanie środowisk przedszkolnych, promowanie wartości wychowania przedszkolnego w środowisku: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3549-xiv-przeglad-piosenki-przedszkolnej

17-19 października na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Finały na szczeblu powiatowym turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion” w kategoriach dziewcząt U–8, U-10 , U-12 i chłopców U–8, U-10, U-12. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów ( 7 chłopców w kategorii U-8 oraz 3 zespoły dziewcząt). Awans wywalczyła UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą i MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą. W drugim dniu rywalizowało 12 zespołów chłopców w kategorii U-10 (awans UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą) a w trzecim także 12 zespołów w kategorii U-12 (awans UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą): http://naszkostrzyn.pl/sport/3546-turniej-pilkarski-z-podworka-na-stadion

18 października w wyjazdowym meczu ze Spartakusem Zielona Góra walczył nasz młodzik. Po zaciętym spotkaniu do Kostrzyna wracamy ze zwycięstwem 26:25: http://naszkostrzyn.pl/sport/3563-zmiennym-szczesciem

19 października kolportowany był Przekrój Lokalny Nr 10(58)/2017: http://naszkostrzyn.pl/archiwum/3553-przekroj-lokalny-nr-10-58-2017

19 października w kostrzyńskim urzędzie spotkali się reprezentanci niemieckich gmin: Letschin, Bad Freienwalde oraz stowarzyszenie gmin leżących nad kanałem Finow, którzy również zainteresowani są pozyskaniem środków z Unii Europejskiej na inwestycje rzeczne. W spotkaniu brała udział również koordynatorka projektu „Odra dla turystów” w ramach którego powstał statek Zefir -  Pani Agnieszka Bollmann. Miasto Kostrzyn nad Odrą od kilku lat jest przygotowane do tej inwestycji - posiadamy kompletną dokumentację techniczną tego zadania. Jednak wartość inwestycji jest tak wysoka, iż sfinansowanie jej wyłącznie ze środków budżetu miasta jest niemożliwe, dlatego też poszukiwane są środki zewnętrze, które są dostępne dla samorządów na realizację takich przedsięwzięć. Niewątpliwie takim źródłem finansowym jest program Interreg VA Polska-Brandenburgia 2014-2020, który wspiera realizację inwestycji o charakterze transgranicznym: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3554-nadzieja-dla-delfin-a

20 października w ramach obchodów „XIX Lubuskiego Tygodnia Seniora” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą uczestniczyli  w spotkaniu ludycznym pod nazwą: „Kartoflisko”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: w imieniu władz powiatu gorzowskiego Wicestarosta Danuta Szewczyk oraz Dyrektor „Domu Seniora” Bogusława Strojnowska, która podkreśliła, że w naszym Domu święto seniora jest codziennie, gdzie podopieczni otoczeni są szczególną troską, opieką, pielęgnacją, które każdego dnia dają wiele radości, zrozumienia i przyjaźni: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3562-kartoflisko-dla-seniorow

20 października w Żarach odbył się przedostatni turniej w ramach Międzywojewódzkiej Regionalnej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Frekwencja jak zwykle bardzo dopisała i na zawodach stawiły się wszystkie klubu rywalizujące w ligowych rozgrywkach. Na trzech matach o najwyższe miejsca walczyło ok 100 zawodników. Kostrzyńska ekipa wystąpiła w 14 osobowym składzie. Nasi chłopcy spisali się znakomicie bo zgarnęli aż 11 medali, co w klasyfikacji drużynowej uplasowało nas na drugim miejscu tuż za drużyną gospodarzy: http://www.naszkostrzyn.pl/sport/3570-zapasyzary2017

22 października Turniejem w Drzeńsku zakończyły się zmagania II Ligi Żaków. Ostatnie jesienne promienie słońca, świetnie przygotowane boiska i dobra organizacja turnieju pozwoliły młodym adeptom sztuki piłkarskiej skupić się na swoich meczach. Doskonale zaprezentowały się Żaki UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, które zdominowały tego dnia turniej wygrywając czterokrotnie i raz remisując. Ostatecznie kostrzyński zespół prowadzony przez Arkadiusza Nowaka zajął trzecie miejsce w tabeli tuż za MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą i zwycięzcą ligi, którą został Stal Sulęcin: http://naszkostrzyn.pl/sport/3557-zaki-celulozy-najlepsze-w-drzensku

23 października nastąpiło uroczyste otwarcie ulicy Narutowicza. Inwestycja była możliwa tylko dzięki ścisłej współpracy Miasta Kostrzyn nad Odrą i Powiatu Gorzowskiego w tym zakresie. Nie można zapominać bowiem, że na remont, a właściwe kompletną przebudowę jednej z najważniejszych ulic w mieście zostało przyznane przez Wojewodę Lubuskiego dofinansowanie dla Powiatu Gorzowskiego z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Całkowita wartość inwestycji to 2.101.212 zł, powiat otrzymał 50% dofinansowania natomiast wkład Miasta Kostrzyn nad Odrą do inwestycji to 861.569 zł: http://www.naszkostrzyn.pl/gospodarka/3575-ul-narutowicza-jak-nowa

24 października burmistrz Andrzej Kunt odebrał w Warszawie zaszczytny tytuł Lidera z powołania 2017. Kapituła przyznała burmistrzowi tytuł  „w uznaniu zasług na rzecz wieloletniego zaangażowania w rozwój Miasta Kostrzyna nad Odrą na polu gospodarczym, edukacyjnym, kulturalnym, turystycznym a także za szeroką działalność samorządową oraz społeczną". Tytuł Lidera za powołania otrzymała również Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

25 października w Urzędzie Miasta parafowana została umowa z firmą MORIS – POLSKA Sp. z o.o., która będzie budować w naszym mieście Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Zakres robót obejmuje m.in.: rozbudowę istniejącej Szkoły  Podstawowej nr 1 (dawne Gimnazjum nr 1) w Kostrzynie nad Odrą o halę widowiskowo-sportową, jednokondygnacyjną o powierzchni 959,95 m2 z zapleczem socjalnym dwukondygnacyjnym o konstrukcji żelbetowo-murowej z dachem w postaci dźwigarów z drewna klejonego o powierzchni użytkowej obiektu 1999,69 m2 kubaturze 17.356,84 m3 wraz z wyposażeniem i instalacjami: wodno-kanalizacyjną, grzewczą, wentylacyjną, elektryczną, fotowoltaiczną, teletechniczną, rozbiórkę istniejącej sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, przebudowę budynku łączącego halę widowiskowo-sportową z istniejącą szkołą wraz z infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu, budową ogrodzenia, roboty porządkowe. Planowana data zakończenia inwestycji to 30.05.2019 r.

25 października od godziny 10.30 w hali MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6 po rocznej przerwie spowodowanej remontem kapitalnym obiektu, odbyła się VII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. W hali zebrało się ponad 200 osób w tym 72 głównych bohaterów „Przedszkolaków Olimpijczyków” w wieku 5 i 6 lat reprezentujących sześć przedszkoli, którzy przystąpili do rywalizacji w 7 konkurencjach: bieg „węża”, zbijanie kręgli, zbieranie piłeczek, rzut piłką lekarską, bieg z taczką, rzut woreczkami do celu, slalom z hula hop. Na starcie stanęło 6 przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 1 „Pod Topolą”, Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki”, Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka”, Przedszkole Niepubliczne nr 1 „Mali Europejczycy”, Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2: http://www.naszkostrzyn.pl/sport/3571-olimpiad2017

26 października ukazał się Samorządny Kostrzyn NR 7/2017: http://naszkostrzyn.pl/images/2017/archiwum/sk7.pdf

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo