Aktywna Strefa…

strefa006Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną. Jak co roku od września do końca niemalże grudnia organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze gospodarczym, na których prezentujemy naszą ofertę inwestycyjną. Strefa rozpoczynając swoją działalność gospodarczą w 1998 roku w styczniu, zarządzała terenami inwestycyjnymi w dwóch miastach, w Kostrzynie i Słubicach. Obecnie jako spółka zarządzająca Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zarządzamy terenami inwestycyjnymi w 239 gminach, a terenie województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Obszar zarządzany przez naszą Strefę zwiększył się w ciągu roku z ponad 2000 ha w do ponad 4 mln ha.

Czytaj więcej: Aktywna Strefa…

Polska Strefa Inwestycji – pierwszy rok za nami…

IMG-20190925-WA0006W dniu 25 września br. w gościnnych salach konferencyjnych Centrum Biznesowego Concordia Design odbyła się konferencja podsumowująca rok funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji (PSI). PSI to projekt będący kontynuacją programu wsparcia systemem ulg i preferencji podatkowych pod auspicjami specjalnych stref ekonomicznych. Gospodarzami środowej konferencji byli, Pani Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz oraz zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w osobach Krzysztof Kielec, prezes zarządu K-S SSE S.A. i Stanisław Iwan, wiceprezes zarządu spółki.

Czytaj więcej: Polska Strefa Inwestycji – pierwszy rok za nami…

Dobra współpraca skutkuje pozytywnymi efektami!

KAndrzej KK i SPostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A. zarządza obecnie obszarem obejmującym tereny inwestycyjne trzech województw północno–zachodniej Polski: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. W obszarze K-S SSE znajduje się obecnie 35 powiatów i 5 miast o statusie powiatu. W skład obszaru wchodzi 238 gmin, powierzchnia łączna obszaru oddziaływania wynosi 4.113.288 ha. Już w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni w Gorzowie rozpocznie się inwestycja międzynarodowej spółki deweloperskiej PANATTONI. O tej inwestycji rozmawiamy z dyrektorem gorzowskiego Oddziału KOWR Sebastianem Pieńkowskim oraz przedstawicielami K-S SSE SA.

Czytaj więcej: Dobra współpraca skutkuje pozytywnymi efektami!

Polsko-Niemiecki Dialog Przedsiębiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii

DSC 2103W pierwszym tygodniu lipca przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wzięli udział w konferencji gospodarczej zorganizowanej w Dusseldorfie w siedzibie parlamentu kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Położony nad brzegiem Renu budynek parlamentu robi wspaniałe wrażenie, a widok z jego okna podkreśla znaczenie Renu jako rzeki dźwigającej na swoich brzegach gospodarkę niemiecką. Ruch statków na Renie przypomina autostradę, po której pojazd za pojazdem przemieszczają się dobra wytworzone przez przemysł.

Czytaj więcej: Polsko-Niemiecki Dialog Przedsiębiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii

Domki letniskowe od producenta Eko Architektura

domki-letniskowe-eko-architekturaBudownictwo nieruchomości drewnianych przeżywa w ostatnio boom, który stale przybiera na sile. O wzrastającej koniunkturze na rynku nieruchomości drewnianych rozmawiamy z Panem Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem Eko Architektura, firmy z ponad 10-letnią tradycją i doświadczeniem w produkcji i sprzedaży domów drewnianych.

Czytaj więcej: Domki letniskowe od producenta Eko Architektura

Konferencja w Mierzęcinie 2019

strefa002Polska Strefa Inwestycji – nowe zasady wsparcia. Doroczna Konferencja dla inwestorów i samorządów strefowych - 23-24 maja 2019 roku Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie

Po raz 10 w gościnnych progach kompleksu konferencyjnego Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie ze swoimi partnerami zorganizowała konferencję poświęconą najważniejszym aspektom prawnym nurtującym naszych przedsiębiorców oraz funkcjonujących w nowej rzeczywistości gospodarczej samorządów. Partnerem merytorycznym konferencji była jedna największych firm doradczych w Polsce, firma Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

Czytaj więcej: Konferencja w Mierzęcinie 2019

Jaki jest najlepszy kod promocyjny?

 

kod promocyjny kupony do zakładów i zakupów fotoliaKody promocyjne to bardzo dynamicznie rozwijająca się odmiana promocji, zwłaszcza w handlu i usługach internetowych. Kody promocyjne uprawniają do uzyskiwania atrakcyjnych rabatów czy gratisów, u ubezpieczycieli powodują obniżenie ceny OC, u legalnych bukmacherów – przypisanie do konta gracza bonusu, czyli dodatkowej sumy pieniędzy na typowanie wyników. Czym jednak powinien się wyróżniać najlepszy kod promocyjny?

Czytaj więcej: Jaki jest najlepszy kod promocyjny?

WENDRE w trosce o zdrowie

wendre

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Najskuteczniejszą metodą walki z tą chorobą jest właściwa profilaktyka. Wczesne wykrycie choroby daje bardzo dobre rokowania i pozwala nawet na całkowite wyleczenie. Firma Wendre Polska, jeden z największych producentów wyrobów pościelowych w Europie, zorganizowała 10 maja b.r. specjalną akcję edukacyjną dla wszystkich kobiet zatrudnionych w fabryce  w Kostrzynie nad Odrą – bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi.

Czytaj więcej: WENDRE w trosce o zdrowie

Międzynarodowe Targi Przemysłowe Hanower 2019

kail003W dniach 1-4 kwietnia bieżącego roku przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczniej S.A. przebywali w Hanowerze na największych targach przemysłowych na świecie. Targi te jak co roku wyznaczają kierunki rozwoju przemysłu i całej gospodarki światowej na kolejny rok. Oczywiście coroczne wydarzenie targowe wywiera ogromny wpływ na to, w którym kierunku podążać będą najważniejsi gracze gospodarczy na świecie. W ślad za nimi ruszą oczywiście ci mniejsi, którzy tak w zasadzie budują cały ten otaczający nas świat.

Czytaj więcej: Międzynarodowe Targi Przemysłowe Hanower 2019

Promocja nowej oferty inwestycyjnej…

Gryfice2Pracownicy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. ruszyli w teren. Misja: promocja korzystnych warunków inwestycyjnych gwarantowanych ustawą o wspieraniu nowych inwestycji. Cel 238 gmin wchodzących w skład obszaru oddziaływania. Czas: jak najszybciej. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji daje realne szanse na rozwój gospodarczy naszego kraju. Do niedawna, by móc zapewnić dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości należało zrealizować długotrwałe procedury prawne, które umożliwiały objęcie konkretnego terenu statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Dzisiaj cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną i prawie każdy przedsiębiorca może skorzystać z ulg i preferencji podatkowych gwarantowanych ustawą.

Czytaj więcej: Promocja nowej oferty inwestycyjnej…

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
eko
 AKCJA NADAL TRWA !! !! !! 
 
AMO-1
14 listopada, g. 16:30-20:15
Szkoła Podstawowa Nr1
 
baldych
22 listopada, godz. 19
KCK Kręgielnia
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 10/2019 - PAŹDZIERNIK 2019
 kolejny: 28 listopada 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 10(80)/2019 - PAŹDZIERNIK 2019 
 kolejny: 14 listopada 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo