koronawirus-baner

praca czeka na operatorów procesu

polcharPolchar sp. z o.o. firma produkcyjna z branży chemicznej z kapitałem zagranicznym o ustabilizowanej pozycji na rynku poszukuje kandydata na stanowisko:

OPERATOR PROCESU

Miejsce pracy: Kostrzyn nad Odrą

Czytaj więcej: praca czeka na operatorów procesu

K-S SSE i Polska Agencja Inwestycji i Handlu

strefaPracownicy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w różny sposób zawsze starali się dotrzeć do potencjalnych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swoich fabryk w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem naturalnie obszaru Polski Północno-Zachodniej. Strefa rozrastała się w miarę upływu czasu i zwiększania się aktywności samorządów lokalnych poszczególnych miejscowości naszego regionu. Nie da się ukryć, że inicjatywa Kostrzyna nad Odrą i Słubic spowodowała przyspieszenie rozwoju gospodarczego całego regionu i tylko ci, którzy pamiętają jeszcze zaangażowanie samorządowców z Kostrzyna mogą dzisiaj w pełni obiektywnie ocenić i docenić ich rolę w tym obszarze. Dane mówią same za siebie.

Czytaj więcej: K-S SSE i Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Umowa podpisana - 30 mln zł trafi do firm

AAA 8911To już pewne – 30 mln zł trafi do lubuskich przedsiębiorców. Umowę na Lubuskie Bony Wsparcia podpisał członek zarządu Marcin Jabłoński. Za realizację projektu będą odpowiadały: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. - Od samego początku epidemii wiedzieliśmy, że musimy pilnie obserwować lubuską gospodarkę. Tak też się stało. Dzięki temu byliśmy w stanie szybko przygotować program wsparcia dla firm - mówił Marcin Jabłoński podpisując symboliczną, bo już 1000 umowę realizowaną ze środków RPO-Lubuskie 2020.

Czytaj więcej: Umowa podpisana - 30 mln zł trafi do firm

Podsumowanie działalności Polskiej Strefy Inwestycji

DJI 0067Minął rok od wprowadzenia nowych zasad funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych (sse) w Polsce. Od kilkunastu miesięcy funkcjonujemy w grupie, której nadano nazwę Polska Strefa Inwestycji (PSI). Nie oznacza, to, że spółka nasza pozbawiona została samodzielności, wręcz przeciwnie. Rozszerzono, a przede wszystkim, dokładnie dookreślono obszar oddziaływania naszej strefy.

Czytaj więcej: Podsumowanie działalności Polskiej Strefy Inwestycji

ICT Poland z certyfikatem!

gala001Wielka Gala Finałowa programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce. 22 listopada 2019 r. już po raz 22. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W obecności ok. 600 gości – nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, organizacji z otoczenia biznesu oraz mediów, certyfikaty trafiły do 250 przedsiębiorstw, które pozytywnie przeszły weryfikację w zakresie stosowania zasad etyki biznesu.

Czytaj więcej: ICT Poland z certyfikatem!

wielkie otwarcie!

zs1Otwarcie nowej siedziby firmy symulacyjnej „Heban” w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą oraz Apel Szkolny z okazji Dnia Patrona... piękną tradycją Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą jest ślubowanie uczniów klas pierwszych w trakcie obchodów Dnia Patrona Szkoły. W tym roku 14 listopada licznie zgromadzeni w hali sportowej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli w podniosłej ceremonii ślubowania uczniów klas pierwszych. Apel szkolny z okazji Dnia Patrona połączono z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: wielkie otwarcie!

Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy

spotkanieW dniu 14.11.2019 r. zostało przeprowadzone kolejne spotkanie w sprawie planowanej budowy obwodnicy na terenie Kostrzyna nad Odrą. Nasze miasto czekają poważne inwestycje  drogowe  obejmujące właściwie każdy rodzaj transportu: kołowy, kolejowy oraz wodny. Pierwsze prace rozpoczną się w grudniu 2020. Dotyczyć one będę przebudowy mostu drogowego na rzece Warcie polegające na zwiększenie prześwitu między mostem a lustrem wody w rzece do wysokości 5,25 m. Zatem nasz most będzie wyższy o 2 m w stosunku do obecnej wysokości. Ta inwestycja pozwoli na przeprawę dużych jednostek pływających- lodołamaczy. Zakończenie prac w  tym zakresie zaplanowane jest na 01.2023 r.

Czytaj więcej: Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy

Aktywna Strefa…

strefa006Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną. Jak co roku od września do końca niemalże grudnia organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze gospodarczym, na których prezentujemy naszą ofertę inwestycyjną. Strefa rozpoczynając swoją działalność gospodarczą w 1998 roku w styczniu, zarządzała terenami inwestycyjnymi w dwóch miastach, w Kostrzynie i Słubicach. Obecnie jako spółka zarządzająca Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zarządzamy terenami inwestycyjnymi w 239 gminach, a terenie województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Obszar zarządzany przez naszą Strefę zwiększył się w ciągu roku z ponad 2000 ha w do ponad 4 mln ha.

Czytaj więcej: Aktywna Strefa…

Polska Strefa Inwestycji – pierwszy rok za nami…

IMG-20190925-WA0006W dniu 25 września br. w gościnnych salach konferencyjnych Centrum Biznesowego Concordia Design odbyła się konferencja podsumowująca rok funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji (PSI). PSI to projekt będący kontynuacją programu wsparcia systemem ulg i preferencji podatkowych pod auspicjami specjalnych stref ekonomicznych. Gospodarzami środowej konferencji byli, Pani Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz oraz zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w osobach Krzysztof Kielec, prezes zarządu K-S SSE S.A. i Stanisław Iwan, wiceprezes zarządu spółki.

Czytaj więcej: Polska Strefa Inwestycji – pierwszy rok za nami…

Dobra współpraca skutkuje pozytywnymi efektami!

KAndrzej KK i SPostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A. zarządza obecnie obszarem obejmującym tereny inwestycyjne trzech województw północno–zachodniej Polski: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. W obszarze K-S SSE znajduje się obecnie 35 powiatów i 5 miast o statusie powiatu. W skład obszaru wchodzi 238 gmin, powierzchnia łączna obszaru oddziaływania wynosi 4.113.288 ha. Już w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni w Gorzowie rozpocznie się inwestycja międzynarodowej spółki deweloperskiej PANATTONI. O tej inwestycji rozmawiamy z dyrektorem gorzowskiego Oddziału KOWR Sebastianem Pieńkowskim oraz przedstawicielami K-S SSE SA.

Czytaj więcej: Dobra współpraca skutkuje pozytywnymi efektami!

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo