Polsko-Niemiecki Dialog Przedsiębiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii

DSC 2103W pierwszym tygodniu lipca przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wzięli udział w konferencji gospodarczej zorganizowanej w Dusseldorfie w siedzibie parlamentu kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Położony nad brzegiem Renu budynek parlamentu robi wspaniałe wrażenie, a widok z jego okna podkreśla znaczenie Renu jako rzeki dźwigającej na swoich brzegach gospodarkę niemiecką. Ruch statków na Renie przypomina autostradę, po której pojazd za pojazdem przemieszczają się dobra wytworzone przez przemysł.

Czytaj więcej: Polsko-Niemiecki Dialog Przedsiębiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii

Domki letniskowe od producenta Eko Architektura

domki-letniskowe-eko-architekturaBudownictwo nieruchomości drewnianych przeżywa w ostatnio boom, który stale przybiera na sile. O wzrastającej koniunkturze na rynku nieruchomości drewnianych rozmawiamy z Panem Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem Eko Architektura, firmy z ponad 10-letnią tradycją i doświadczeniem w produkcji i sprzedaży domów drewnianych.

Czytaj więcej: Domki letniskowe od producenta Eko Architektura

Konferencja w Mierzęcinie 2019

strefa002Polska Strefa Inwestycji – nowe zasady wsparcia. Doroczna Konferencja dla inwestorów i samorządów strefowych - 23-24 maja 2019 roku Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie

Po raz 10 w gościnnych progach kompleksu konferencyjnego Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie ze swoimi partnerami zorganizowała konferencję poświęconą najważniejszym aspektom prawnym nurtującym naszych przedsiębiorców oraz funkcjonujących w nowej rzeczywistości gospodarczej samorządów. Partnerem merytorycznym konferencji była jedna największych firm doradczych w Polsce, firma Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

Czytaj więcej: Konferencja w Mierzęcinie 2019

Jaki jest najlepszy kod promocyjny?

 

kod promocyjny kupony do zakładów i zakupów fotoliaKody promocyjne to bardzo dynamicznie rozwijająca się odmiana promocji, zwłaszcza w handlu i usługach internetowych. Kody promocyjne uprawniają do uzyskiwania atrakcyjnych rabatów czy gratisów, u ubezpieczycieli powodują obniżenie ceny OC, u legalnych bukmacherów – przypisanie do konta gracza bonusu, czyli dodatkowej sumy pieniędzy na typowanie wyników. Czym jednak powinien się wyróżniać najlepszy kod promocyjny?

Czytaj więcej: Jaki jest najlepszy kod promocyjny?

WENDRE w trosce o zdrowie

wendre

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Najskuteczniejszą metodą walki z tą chorobą jest właściwa profilaktyka. Wczesne wykrycie choroby daje bardzo dobre rokowania i pozwala nawet na całkowite wyleczenie. Firma Wendre Polska, jeden z największych producentów wyrobów pościelowych w Europie, zorganizowała 10 maja b.r. specjalną akcję edukacyjną dla wszystkich kobiet zatrudnionych w fabryce  w Kostrzynie nad Odrą – bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi.

Czytaj więcej: WENDRE w trosce o zdrowie

Międzynarodowe Targi Przemysłowe Hanower 2019

kail003W dniach 1-4 kwietnia bieżącego roku przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczniej S.A. przebywali w Hanowerze na największych targach przemysłowych na świecie. Targi te jak co roku wyznaczają kierunki rozwoju przemysłu i całej gospodarki światowej na kolejny rok. Oczywiście coroczne wydarzenie targowe wywiera ogromny wpływ na to, w którym kierunku podążać będą najważniejsi gracze gospodarczy na świecie. W ślad za nimi ruszą oczywiście ci mniejsi, którzy tak w zasadzie budują cały ten otaczający nas świat.

Czytaj więcej: Międzynarodowe Targi Przemysłowe Hanower 2019

Promocja nowej oferty inwestycyjnej…

Gryfice2Pracownicy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. ruszyli w teren. Misja: promocja korzystnych warunków inwestycyjnych gwarantowanych ustawą o wspieraniu nowych inwestycji. Cel 238 gmin wchodzących w skład obszaru oddziaływania. Czas: jak najszybciej. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji daje realne szanse na rozwój gospodarczy naszego kraju. Do niedawna, by móc zapewnić dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości należało zrealizować długotrwałe procedury prawne, które umożliwiały objęcie konkretnego terenu statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Dzisiaj cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną i prawie każdy przedsiębiorca może skorzystać z ulg i preferencji podatkowych gwarantowanych ustawą.

Czytaj więcej: Promocja nowej oferty inwestycyjnej…

Gospodarcza inauguracja roku 2019

strefa2W bieżącym roku Gospodarcza inauguracja roku 2019, impreza współorganizowana przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową i Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. miała miejsce w jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast województwa lubuskiego, w Kostrzynie nad Odrą. Tradycją jest, że spotkanie wszystkich najbardziej wpływowych na gospodarkę osób w województwie każdego roku odbywa się w innej miejscowości naszego województwa. Spotkania te są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na to, co dzieje się w naszym regionie. Tegoroczne święto lubuskiej gospodarki odbyło się w mieście, które zainicjowało utworzenie jednej z największych i najprężniej rozwijających się specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

Czytaj więcej: Gospodarcza inauguracja roku 2019

ICT Poland Sp zo.o. - „Przedsiębiorstwo Fair Play”!

Fair Play 2018Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając  im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. 10 firm z województwa lubuskiego zdobyło ten prestiżowy tytuł. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Czytaj więcej: ICT Poland Sp zo.o. - „Przedsiębiorstwo Fair Play”!

impact | fintech’18

strefa002W dniach 28-29 listopada br. w Łodzi odbyła się kolejna edycja kongresu impact fintech’18, poświęcona w całości rewolucji technologicznej w branży finansowej. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pełni ważna rolę we wspieraniu rozwoju innowacyjnych przemian w regionie, a jej przedstawiciele są świadomi, że najlepsze pomysły powstają podczas inspirujących rozmów i spotkań. Z tego też powodu spółka nasza była partnerem tegorocznej edycji kongresu impact fintech.

Czytaj więcej: impact | fintech’18

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

Facebook20Post4
UWAGA!!!
ZŁÓŻ WNIOSEK DO
BUDŻETU MIASTA NA ROK 2020
 
POLECAMY:
 
 
 
Zew Dąbroszyn vs SKP Słubice
22 września, godz. 16:00
 
park
21 września
 
KPINTERNAUTY
9 października, godz. 14:00
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
KMPODROZ
9 października, godz. 16:30
kostrzyńska biblioteka
zapisy trwają!
 
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 8/2019 - SIERPIEŃ 2019
 kolejny: 26 września 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 7(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
butt KOMUNIKACJA MIEJSKA 240x100
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od września 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo