koronawirus-baner

Noworoczne spotkanie z biznesem

 spotkanie z przedsiębiorcamiW czwartkowy wieczór, 22 stycznia 2015, w Europejskim Centrum Wspierania Biznesu odbyło się czwarte noworoczne spotkanie władz miasta i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z kostrzyńskimi przedsiębiorcami oraz mieszkańcami. W spotkaniu uczestniczył także wicewojewoda lubuski Jan Świrepo. O randze spotkania świadczyło przybycie przedstawicieli najważniejszych mediów w naszym regionie, Dyrektora Oddziału Telewizji Polskiej w Gorzowie Artura Górca i Prezesa Zarządu Radia Zachód S.A. Dariusza Frejmana. Wśród gości byli także Dyrektor Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak, Wicestarosta Powiatu Gorzowskiego Marcin Cyganiak oraz Burmistrzowie Witnicy Dariusz Jaworski, Rzepina Sławomir Dudzisz i Słubic Tomasz Ciszewicz. Niemieckich sąsiadów reprezentowali: burmistrz partnerskiego miasta Peitz Bernard Schulze wraz se swoim zastępcą oraz burmistrz Miasta Sellow i Jörg Minz. Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną reprezentowali prezesi Artur Malec i Roman Dziduch wraz ze swoimi współpracownikami. Przedstawicielami Kostrzyna byli - burmistrz Andrzej Kunt wraz z najważniejszymi urzędnikami oraz Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marek Tatarewicz z grupą radnych. Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami miało głównie charakter podsumowujący i skoncentrowało się na 2014 roku.

burmistrz Andrzej Kunt otwiera spotkanie

Uroczystości rozpoczął Burmistrz Andrzej Kunt, którego przemowa skoncentrowała się na podsumowaniu zeszłego roku w Kostrzynie nad Odrą. Wyraził podziękowania kostrzyńskim przedsiębiorcom za wspólne zaangażowanie w rozwój Kostrzyna nad Odrą. Prócz szerokiego podsumowania wydarzeń i osiągnięć roku 2014, burmistrz przedstawił priorytetowe założenia inwestycyjne miasta. Wśród nich znalazły się: budowa basenu wraz z centrum rekreacyjnym, budowa kanalizacji na Drzewicach, stworzenie nowoczesnych warsztatów przy Zespole Szkół, czy przeprowadzenie Bulwaru Nadwarciańskiego. Z uwagi, że inwestycje te mają charakter długofalowy i będą realizowane w oparciu o fundusze europejskie z perspektywy 2014-2020, w tym roku władze miasta skupią się na realizacji mniejszych zadań jak budowa i remonty dróg osiedlowych, chodników czy parkingów. Głównym priorytetem będzie przygotowanie budżetu tak aby można było przeprowadzić maksymalnie dużo inwestycji dofinansowanych z funduszy europejskich. Jest to o tyle ważne, że nie możemy liczyć na następne tak duże wsparcie rozwoju z pieniędzy Unii Europejskiej. Kolejnym, stałym już, elementem wystąpienia włodarza naszego miasta było sprawozdanie z frontu walki o budowę „dużej obwodnicy” i nowego mostu kołowego na Odrze.

Artur Malec o K-S SSE S.A>

Po Burmistrzu głos zabrał Prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Artur Malec, który złożył serdeczne życzenia noworoczne. Z jego ust padła ważna deklaracja. Wyraźnie stwierdził, że nie ma żadnych planów przeniesienia siedziby Strefy do Zielonej Góry. Następnie mikrofon przekazał Andrzejowi Kailowi. Na wstępie Dyrektor Marketingu K-SSSE S.A. wyraził swoją wdzięczność za liczne przybycie gości i złożył wszystkim życzenia sukcesów w 2015 roku. Gorąco podziękował samorządowcom i inwestorom za znakomitą współpracę, dzięki której Strefa mogła osiągnąć znaczące sukcesy. Następnie przedstawił prezentację podsumowującą ostatni, trudny rok pracy Strefy. W pierwszym półroczu Stefa wydała 35 nowych zezwoleń. Liczba ta związana jest ze zmianą mapy pomocy publicznej. Od połowy zeszłego roku firmy działające na naszym terenie mogą liczyć na mniejsze ulgi. Ale nie oznacza to, że przespaliśmy drugą połowę roku. Mimo zmiany przepisów, wciąż jest zainteresowanie naszą ofertą. W tej chwili prowadzimy 15-16 poważnych projektów - powiedział Andrzej Kail

Jan Świerpo o lubuskiej gospodarce

Następnie wystąpił Wojewoda Lubuski Jan Świrepo, który prócz życzeń, podzielił się garścią wspomnień związanych z trudnymi początkami Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zabrakło także wielu ciepłych słów pod adresem mieszkańców Kostrzyna którzy swoją codzienną pracą tworzą wielki sukces Kostrzyna nad Odrą.

Tomasz Ciszewsicz

Po wojewodzie zabrał głos Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, który prócz wielu komplementów pod adresem naszego miasta złożył ważną, może nawet historyczną deklarację. Otóż Słubice i Kostrzyn nad Odrą przystąpiły do wcielania w życie trudnego projektu jakim jest budowa powiatu nadodrzańskiego.

współpraca międzynarodowa

Przedstawiciele niemieckich miast partnerskich podziękowali za doskonałą współpracę i wyrazili chęć zaangażowania się w kolejne inwestycje transgraniczne. Nie zabrakło także wyrazów uznania, przeplatanych nutką zazdrości, dla sukcesów gospodarczych Strefy i całego naszego miasta. Obaj goście zza Odry wypowiedzieli wiele zachwytów na temat fenomenalnego w ich oczach Przystanku Woodstock. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że na tegoroczną imprezę przyjedzie specjalny autobus z fanami rock and rolla z Peitz. Z rąk niemieckich gości Burmistrz Andrzej Kunt otrzymał regionalne podarunki.

Jeremi Filuś odbiera statuetkę

W tym roku, już po raz drugi, wręczono wyróżnienia dla przedsiębiorców za szczególnie wsparcie społeczności Kostrzyna nad Odrą, tak na niwie społecznej, kulturalnej i sportowej. Statuetki aniołów trafiły do rąk tak szefów kostrzyńskich firm jak i przedstawicieli instytucji ważnych dla życia naszego regionu.

La Vita Quartet

Zakończenie trzeciego noworocznego spotkania miało jak zawsze artystyczną nutę. Na deskach „Kręgielni” dał nastrojowy koncert zespół "La Vita Quartet". Muzycy znani głównie do tej pory z instrumentalnych wykonań tang Piazzollowskich poszerzyli skład, zapraszając gościnnie wokalistkę, znaną z programu Voice of Poland - Magdę Moyo oraz perkusistę Andrzeja Koniecznego. Wspólnie wykonają projekt „Tango Sensations”, który stanowi przekrój tang od lat 20. XX w. do Tango Nuevo Astora Piazzolli.

 

 

Zespół "La Vita Quartet" powstał w 2010 roku. Muzyków połączyła wspólna pasja jaką jest twórczość Astora Piazzolli. Tango Nuevo, gatunek wypracowany przez Argentyńskiego Mistrza, jest połączeniem tanga argentyńskiego, jazzu, muzyki poważnej i żydowskiej. Muzycy swoją grą starają się przekazać całą energię płynącą z tej żywej muzyki. Każdy występ artystów jest doświadczeniem niezwykle ekspresyjnym i emocjonalnym, co potwierdzają recenzje z koncertów - "[...] Co za muzykalność i dojrzałość!" (Andrzej Chylewski, Głos Wielkopolski 22/12/11). Miał zaszczyt wystąpić przed wybitnymi postaciami jak maestro Krzysztof Penderecki, Elżbieta Penderecka, Prymas Polski Abp Józef Kowalczyk.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo