bgz banner

ul. Narutowicza jak nowa

narutowiczaW poniedziałek 23 października nastąpiło uroczyste otwarcie ulicy Narutowicza. Inwestycja była możliwa tylko dzięki ścisłej współpracy Miasta Kostrzyn nad Odrą i Powiatu Gorzowskiego w tym zakresie. Nie można zapominać bowiem, że na remont, a właściwe kompletną przebudowę jednej z najważniejszych ulic w mieście zostało przyznane przez Wojewodę Lubuskiego dofinansowanie dla Powiatu Gorzowskiego z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Całkowita wartość inwestycji to 2.101.212 zł, powiat otrzymał 50% dofinansowania natomiast wkład Miasta Kostrzyn nad Odrą do inwestycji to 861.569 zł.

otwarcie ulicy Narutowicza

W ramach inwestycji została kompletnie przebudowana jezdnia wraz ze zjazdami na odcinku o długości 602 m. Przebudowane zostały 3 skrzyżowania z drogami gminnymi (ul. Jana Pawła II, ul. Stanisława Moniuszko, ul. Fryderyka Chopina), które są teraz nie tylko bezpieczne, ale również cieszą oko estetyką. Powstała zupełnie nowa, bezpieczna, asfaltowa ścieżka rowerowa oraz brukowane chodniki. Przy nowej ulicy znalazło się także miejsce na liczne miejsca parkingowe, dwie zatoki autobusowe z peronami i miejsce na postój TAXI z ławeczkami dla klientów oczekujących na taksówkę czy wyspy spowalniające ruch. W ramach inwestycji powstała także kanalizacja deszczowa z odprowadzeniem wody do wpustów poza jezdnią. Przebudowana została linia kablowa oświetlenia drogowego (18 słupów oświetleniowych) w tym oświetlenie przejść dla pieszych. Zostało ustawione oznakowanie pionowe i namalowane oznakowanie poziome. Dopełnieniem inwestycji są tereny zielone, które w wielu przypadkach powstały całkowicie od zera i pięknie komponują się za całą inwestycją. Nie zapomniano także o seniorach, dla których w wielu miejscach znalazły się ławki. W związku  tą inwestycją ul. Narutowicza zmieniła się nie do poznania i trudno nie zgodzić się z tezą, ze została wybudowana całkowicie od nowa.

 narutowicza3

W uroczystym otwarciu uczestniczył Burmistrz Miasta Kostryna nad Odrą Andrzej Kunt, który przypominał, że cała inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie wzorowa współpraca pomiędzy Wojewodą Lubuskim, Powiatem Gorzowskim i Miastem. Starosta Gorzowski Małgorzata Domagała wyraziła zadowolenie z faktu, że współpraca ta przebiegała be żadnych zakłóceń i wyraziła uznanie dla wykonawcy, który inwestycję oddał niemal dwa tygodnie przed ustalonym terminem. Również w tym duchu utrzymana była wypowiedź Bożeny Jankowskiej z Oddziału Infrastruktury i Transportu LUW, która wręczając listy gratulacyjne M. Domagale i A. Kuntowi podkreślała, ze jest to wspólny sukces władz miejskich i powiatowych i wyraziła opinię, że droga przez długie lata będzie dobre służyć Mieszkańcom. Cała inwestycja nie była by jednak możliwa, gdyby nie Zygmunt Mendelski, Radny Powiatu Gorzowskiego a zarazem dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad odrą, który tak skomentował tą inwestycję:

otwarcie ulicy Narutowicza

"Mam powody do dużej dumy, że mój wniosek złożony na posiedzeniu Komisji stałych Rady Powiatu Gorzowskiego w dniu 9 lutego 2016 roku dotyczący zaplanowania na rok 2017 środków na realizację zadania polegającego na wykonanie remontu kapitalnego odcinka drogi powiatowej nr 290F (ulica Narutowicza) w Kostrzynie nad Odrą , został przez zarząd powiatu jednogłośnie zaakceptowany i znalazł pełne uznanie, uzasadnienie i przyjęty został do realizacji przez Radę Powiatu. Wiadomo, że wykonanie takiego remontu wymagało przygotowanie niezbędnych dokumentacji i pozwoleń. Pozytywne stanowisko  Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz  Burmistrza Andrzeja Kunta  odnośnie współfinansowania inwestycji pozwoliło na pełną realizację tego zadania, który z uwagi na fatalny stan jezdni wymagał radykalnego rozwiązania.  Temat dojazdu do Nowego Szpitala, Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora”  oraz przejazd  i przejście 700 metrowym odcinkiem  drogi przez  użytkowników został  w pełni zrealizowany."

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
WMT
zapisy od 2 kwietnia!
 
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo