bgz banner

Międzynarodowe Targi Przemysłowe Hanower 2019

kail003W dniach 1-4 kwietnia bieżącego roku przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczniej S.A. przebywali w Hanowerze na największych targach przemysłowych na świecie. Targi te jak co roku wyznaczają kierunki rozwoju przemysłu i całej gospodarki światowej na kolejny rok. Oczywiście coroczne wydarzenie targowe wywiera ogromny wpływ na to, w którym kierunku podążać będą najważniejsi gracze gospodarczy na świecie. W ślad za nimi ruszą oczywiście ci mniejsi, którzy tak w zasadzie budują cały ten otaczający nas świat.

kail002

Targi w Hanowerze słyną z tego, że są jednymi z największych na świecie. Równie wielkie targi przemysłowe odwiedzałem w miejscowości Xiamen w Chinach. Różnica pomiędzy jednymi a drugimi jest jednak taka, że to te targi w Niemczech decydują o losach gospodarki światowej. Hale wystawiennicze były wypełnione po brzegi Wokół było widać wiele robotów i urządzeń sterowanych przy pomocy fal radiowych. Fabryki przyszłości nie będą wymagały ludzkiej ręki do pracy. No może tylko po to, żeby wcisnąć przycisk.

kail006

Przemysł motoryzacyjnych zmierza w kierunku samochodów elektrycznych. Co na swój własny biznes stara się przełożyć wielu producentów podzespołów i urządzeń do produkcji energii. Środowisko naturalne będzie chronione przez najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w wielu zakresach, od oczyszczania wody po gospodarkę odpadami i zastosowanie energii odnawialnych. Ciężkie maszyny produkcyjne coraz częściej zastępowane są rozwiązaniami wysublimowanymi produkującymi więcej i szybciej, a w ostatecznym rozrachunku również i taniej.

kail007

Warto być wśród najlepszych. Warto przyglądać się temu, co dzieje się na rynku, po to, by sukcesywnie dostosowywać swoją ofertę inwestycyjną do jak najbardziej aktualnych trendów. Już nie wystarczy „zwykła” działka, do której „podciągnięte” są woda, prąd i gaz. Dzisiejsza oferta inwestycyjna zmierza w kierunku szeroko rozłożonego wachlarza usług i kooperacji gwarantowanych przyszłym inwestorom. Ulgi podatkowe to tylko dodatek spinający całość zachęty inwestycyjnej. Bez dbania o rozwój szkolnictwa zawodowego od najniższego po najwyższy akademicki poziom w celu kształcenia jak najlepszych pracowników nie zachęcimy już niedługo inwestorów do tego, by osiedlali się tam, gdzie my byśmy tego chcieli.

kail005

Ten kierunek oraz promocję polskiej myśli technologicznej przybrało polskie stoisko narodowe na tegorocznych targach w Hanowerze. Na dość dużym obszarze prezentowane były polskie drony, krajowej produkcji roboty i inne urządzenia, które również mają szansę zrewolucjonizować niektóre gałęzie przemysłu. Polska myśl technologiczna jest bardzo doceniana na świecie i tego typu promocja z pewnością zwiększy szanse na jej spopularyzowanie.

strefa

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 mbp
KWIECIEŃ w Bibliotece
 
Plakat facebook 2555 
27 kwietnia
Słońsk
 
Plakat 2019
11-12 maja
Seelow
 
plakat-1
12 maja, od godz. 9:00
Stadion MOSiR w Kostrzynie nad Odrą
  
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk2
Samorządny Kostrzyn
Nr 3/2019 - MARZEC 2019
 
pl2b
Przekrój Lokalny
Nr 3(74)/2019 - MARZEC 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo