Konferencja w Mierzęcinie 2019

strefa002Polska Strefa Inwestycji – nowe zasady wsparcia. Doroczna Konferencja dla inwestorów i samorządów strefowych - 23-24 maja 2019 roku Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie

Po raz 10 w gościnnych progach kompleksu konferencyjnego Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie ze swoimi partnerami zorganizowała konferencję poświęconą najważniejszym aspektom prawnym nurtującym naszych przedsiębiorców oraz funkcjonujących w nowej rzeczywistości gospodarczej samorządów. Partnerem merytorycznym konferencji była jedna największych firm doradczych w Polsce, firma Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

 strefa003

Przedstawiciele tego potentata doradczego przedstawili naszym gościom informacje na temat pracowniczych planów kapitałowych. Po części konferencyjnej w panelu tematycznym „O biznesie przy kawie” dyskutowano ze specjalistami DELOITTE o nowych obowiązkach nakładanych na podatników. Próbowano znaleźć również odpowiedzi na pytania, czy inwestorzy strefowi zdążyli się do nich przygotować? Czy nie są zbyt uciążliwe? Czy nie dezorganizują obrotu gospodarczego i „cash flow” w grupach kapitałowych? Czy sankcje nie są zbyt dotkliwe?

Partnerami srebrnymi konferencji były firmy PHU Multi Projekt Sp. z o. o. Sp.k. i Mazel S.A. - Signify Poland Sp. z.o.o - PHILIPS Sp. z o.o.. Firma Multi Projekt w prezentacji „Nowoczesne technologie wykorzystywane w budownictwie przemysłowym” przekonywała uczestników konferencji do tego, że drzewo pali się wolniej od stali. Ciężko w to uwierzyć, ale przykład Katedry Noter Dame zdecydowanie potwierdza tą teorię. Konstrukcja drewniana wytrzymuje dwie godziny szalejącego pożaru zanim się zawali. Hale stalowe zawalają się po trzydziestu minutach. Signify Poland – nowa nazwa spółki Philips – w wystąpieniu pod tytułem „Energooszczędne oświetlenie LED w inteligentnych budynkach z systemem nadzoru zużycia energii. Przegląd rozwiązań, czas zwrotu z inwestycji, finansowanie.” Pokazała w jaki sposób każdy inwestor funkcjonujący w naszym kraju może zaoszczędzić duże pieniądze stosując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w branży elektrycznej.

strefa001

Inwestorzy i przedstawiciele samorządów mieli doskonałą okazję do tego, by porozmawiać z pracownikami Strefy o nowych zasadach inwestowania. Zgodnie z Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną. Poszczególne tereny inwestycyjne wchodzą jednakże w obszar funkcjonowania dotychczasowych stref i na tych obszarach dotychczasowe spółki wydają decyzje uprawniające inwestorów do korzystania z ulg i preferencji podatkowych. Zakres oddziaływani Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej można zobaczyć na stronie www.kssse.pl . Wszystkich przedsiębiorców planujących inwestycje zachęcamy do współpracy. Nowe zasady otwierają dla Was drzwi nie tylko w miejscach, w których do września ubiegłego roku znajdowała się Strefa.

Andrzej Kail
Dyrektor ds. marketingu
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Inwestycyjna S.A.
strefa

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo