koronawirus-baner

SPAR jest już w Kostrzynie!

PSparod koniec zeszłego roku w Kostrzynie został otwarty sklep dobrze znanej i cenionej sieci SPAR, która posiada ponad 100 placówek w Polsce, a blisko 12 tysięcy w 36 krajach na 4 kontynentach. Kostrzyński market SPAR zlokalizowany jest na Zatorzu przy ulicy Sosnowej 11. Sklep na powierzchni ponad 130 m2, oferuje kilka tysięcy produktów. Klienci mogą znaleźć oprócz produktów spożywczych, także akcesoria samochodowe oraz bogatą ofertę prasy. Sklep stawia na świeżość i jakość produktów oraz na miłą i kompetentną obsługę. Zapraszamy!

robimy zakupy...

O swoim przedsięwzięciu krótko opowiedziała na pani Agnieszka Giniewska, właścicielka sklepu SPAR w Kostrzynie nad Odrą.
Dlaczego taki sklep?
Od wielu lat jestem związana z branżą budowlaną, jednak ostatnio pojawiła się potrzeba rozszerzenia dotychczasowej działalności. Wybór padł na market sieci SPAR, gdyż znałam te sklepy z zagranicznych wyjazdów. Były to bardzo pozytywne skojarzenia. Dodatkowo, sieć przekonała mnie do siebie profesjonalnym podejściem, świetną identyfikacją wizualną i dobrym zaopatrzeniem. Jestem zadowolona z podjętej decyzji.
Czym staracie się przyciągnąć Klienta?
Przede wszystkim stawiamy na jakość i świeżość naszych produktów. Na przykład, możemy zagwarantować świeżość naszego pieczywa, gdyż dostawa  następuje codziennie rano, a wszystkie wypieki pozostałe z poprzedniego dnia wracają z powrotem do piekarni. Jeżeli chodzi o produkty spożywcze staramy się współpracować głównie z lokalnymi dostawcami i producentami. Dzięki temu możemy zaoferować naszym Klientom, nasz polski dobry smak  wyrobów oraz szybkość i elastyczność dostaw. Naszym przebojem stało się piwo z browaru Witnica. Posiadamy praktycznie całą paletę ich piw, w najprawdopodobniej najlepszej w naszym mieście cenie. Najczęściej, miłośnicy złotego napoju, wybierają klasycznego Pilsa jednak coraz częściej sięgają po piwo Czekoladowe czy Malinowe. Jednak głównie skupiamy się na tym, co w handlu jest najważniejsze – uczciwym, profesjonalnym, życzliwym i uprzejmym podejściu do naszych Klientów.
Jak idzie handel?
Zainteresowanie klientów od dnia otwarcia jest duże i wciąż utrzymuje się na dobrym poziomie. Chętnie zaglądają do nas nie tylko mieszkańcy Kostrzyna, którzy robią u nas swoje codzienne zakupy, ale również pracownicy strefy czy kierowcy TIRów, którzy przewożą towary z i do strefy. Ze względu na specyficzny charakter lokalizacji naszego sklepu praktycznie nie posiadamy tu znaczącej konkurencji.

Sieć SPAR ma swoje początki w Holandii lat trzydziestych zeszłego wieku. Rynek holenderski w tym czasie pod wieloma względami przypominał sytuację, którą obserwujemy obecnie w Polsce. Zaczęły na nim dominować duże, silne kapitałowo sieci handlowe przeznaczające ogromne środki na promocję i dysponujące potężną siłą zakupową. Stały się one poważnym zagrożeniem dla niezależnych detalistów i hurtowników. Grupa ochotników, na czele których stanął Adrian van Well, postanowiła połączyć swoje siły i stworzyć organizację, która z jednej strony mogłaby z powodzeniem konkurować z sieciami, a z drugiej strony nie ograniczałaby niezależności poszczególnych członków. Przyjęła ona nazwę "Door Eendrachting Samenwerken Profiteren Allen Regelmating" (Wszyscy Korzystamy na Wzajemnej Współpracy). Z pierwszych liter nowej nazwy utworzony został skrót” "DE SPAR". Za nową marką krył się model biznesowy oparty na partnerstwie, rzetelności, solidarności oraz wspólnym gromadzeniu doświadczeń i wiedzy. Korzyści wynikające z wypracowanej koncepcji współpracy okazały się tak duże, iż wkrótce zaadaptowana została w innych krajach Europy a następnie w Afryce, na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Południowej. Obecnie SPAR jest największą na świecie siecią sprzedaży detalicznej.

wnętrze sklepu

Spar

Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 36 krajach na 4 kontynentach. Ponad 12 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 11 milionów zadowolonych klientów. Pomimo osiemdziesięciu lat dynamicznego rozwoju, SPAR pozostaje wierny koncepcji stworzonej przez skromnych holenderskich kupców - przynależność do grupy pozwala właścicielom punktów detalicznych na zachowanie niezależnej pozycji, a jednocześnie zapewnia im poczucie bezpieczeństwa wynikające z opieki silnej, sprawnej, międzynarodowej organizacji. SPAR w Polsce rozpoczął działalność w 1996 r., rok później otwarte zostały pierwsze sklepy należące do tej sieci. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje ponad 100 punktów detalicznych oznaczonych charakterystycznym zielono-czerwonym logo. Jedną z głównych atutów ponadnarodowego systemu SPAR jest świadomość odrębności kulturowej i gospodarczej każdego kraju. Dzięki elastycznej polityce sieć wypracowała formułę kooperacji idealnie dostosowanej do polskich warunków, oczekiwań Klientów i partnerów.

zapraszamy!

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo