koronawirus-baner

Aktywna Strefa…

strefa006Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną. Jak co roku od września do końca niemalże grudnia organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze gospodarczym, na których prezentujemy naszą ofertę inwestycyjną. Strefa rozpoczynając swoją działalność gospodarczą w 1998 roku w styczniu, zarządzała terenami inwestycyjnymi w dwóch miastach, w Kostrzynie i Słubicach. Obecnie jako spółka zarządzająca Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zarządzamy terenami inwestycyjnymi w 239 gminach, a terenie województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Obszar zarządzany przez naszą Strefę zwiększył się w ciągu roku z ponad 2000 ha w do ponad 4 mln ha.

strefa005

Tak bogata oferta inwestycyjna sprawia, że nasza aktywność, siłą rzeczy, powinna być jeszcze większa. W ciągu kilku pierwszych miesięcy tego roku odwiedziliśmy ponad niemalże wszystkie samorządy w naszym obszarze działania, w których przedstawiliśmy nowe przepisy prawne regulujące zasady prowadzenia działalności gospodarczej w oparciu o ulgę w podatku dochodowym. Rozmawialiśmy z samorządowcami i przedsiębiorcami funkcjonującymi w tych regionach. Jesteśmy przekonani o tym, że obecny system prawny w dużym stopniu promuje i docenia działalność małych i średnich przedsiębiorstw. Stał się on dostępny dla polskiego kapitału, który wcześniej mógł (choć nie musiał) czuć się niedoceniany. Naszym dążeniem jest, by każdy przedsiębiorca, który planuje rozwój lub budowę nowego zakładu w pełni tę świadomość od nas przejął. Jesteśmy otwarci na pytania i gotowi do udzielenia pomocy każdemu, kto zechce inwestować w naszym kraju.

strefa004

Druga połowa roku to nieustanna promocja oferty Strefy na arenie ogólnopolskiej. Uczestniczyliśmy w PAIH Forum Biznesu w Warszawie, w II Kongresie Żeglugi Śródlądowej w Opolu, w Kongresie 590 w Rzeszowie, Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Olsztynie oraz w targach TransLogistyka w Warszawie. To tylko wycinek spośród wszystkich wydarzeń, w których uczestniczyliśmy, lub też współorganizowaliśmy, jak podsumowanie roku funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji w Poznaniu.

strefa002

Obecny rok zakończymy, wszystko na to wskazuje, rekordowym wynikiem, jeżeli chodzi o poziom pozyskanego kapitału, który zadeklarowali nasi inwestorzy. 28 wydanych decyzji to 1 mld 632 tys. zł. Rok się jeszcze nie skończył.

strefa001

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo