koronawirus-baner

K-S SSE i Polska Agencja Inwestycji i Handlu

strefaPracownicy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w różny sposób zawsze starali się dotrzeć do potencjalnych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swoich fabryk w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem naturalnie obszaru Polski Północno-Zachodniej. Strefa rozrastała się w miarę upływu czasu i zwiększania się aktywności samorządów lokalnych poszczególnych miejscowości naszego regionu. Nie da się ukryć, że inicjatywa Kostrzyna nad Odrą i Słubic spowodowała przyspieszenie rozwoju gospodarczego całego regionu i tylko ci, którzy pamiętają jeszcze zaangażowanie samorządowców z Kostrzyna mogą dzisiaj w pełni obiektywnie ocenić i docenić ich rolę w tym obszarze. Dane mówią same za siebie.

 Przy pozyskiwaniu inwestorów z zagranicy pracownicy Strefy wykorzystywali zawsze najbardziej rozmaite metody dotarcia do poszczególnych klientów. Może w przyszłości pokuszę się o przytoczenie kilku historii przedstawiających kulisy podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Jeździliśmy na konferencje, targi i seminaria. Promowaliśmy obszary inwestycyjne, polskich fachowców oraz miasta, w których inwestycje naszych klientów mogły być realizowane. Efekty tych działań widoczne są gołym okiem, a wielu mieszkańców na co dzień ma szansę korzystania z owoców naszej pracy.

Faktem jest również, ze wiele inwestycji w naszym regionie powstało również dzięki dobrej współpracy z administracją centralną. Długo by pisać o drogach, mostach, halach sportowych i innych ważnych z perspektywy mieszkańców regionu elementach infrastruktury technicznej, które na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat powstały przy wsparciu administracji rządowej. My, jako spółka zarządzająca terenami inwestycyjnymi w regionie współpracujemy najściślej z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Współpraca nasza z PAIiH przypomina nieco współpracę samorządów lokalnych z nami. My, podobnie jak samorządy w regionie oczekujemy cały czas, żeby nasze oferty były najczęściej przedstawiane potencjalnym inwestorom. Podobnie jak w regionie poszczególne samorządy również chciałyby, żeby ich oferty górowały nad innymi. Efektem takiej promocji są inwestycje, które realizowane są najpierw w regionie, a potem w konkretnym samorządzie.

Otóż nie tak dawno otrzymałem sprawozdanie przedstawiające efekty współpracy naszej Strefy z PAIiH’em. Z tego sprawozdania wynika, że PAIiH w ciągu ostatnich kilku miesięcy (I półrocze 2020) obsługuje 174 projekty inwestycyjne o wartości łącznej przekraczającej 9 mld zł, w 34 przypadkach zaoferowano tereny we współpracy ze specjalnymi strefami ekonomicznymi. 16 inwestorów już podjęło decyzje o inwestowaniu w naszym kraju, z czego 7 chce te inwestycje realizować we współpracy ze specjalną strefą ekonomiczną. Na 34 inwestycje obsługiwane przez PAIiH, do których przesłane były oferty strefowe 12 było z Kostrzyńsko- -Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na 7 inwestycji realizowanych w strefach, 2 projekty współrealizuje K-S SSE - mówi Andrzej Kail, Drektor ds. marketingu K-S SSE S.A.


Z danych PAIiH wynika, że najczęściej w dobie pandemii Koronawirusa inwestorzy pytają o oferty naszej Strefy. Takich zapytań było 67. Warto wspomnieć, że tylko Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma w generatorze ofert PAIiH więcej ofert inwestycyjnych od nas. PSSE ma ich 148 a my 117. Jesteśmy w tym roku w ścisłej czołówce najaktywniejszych stref w Polsce. Wierzę, ze w niedługim czasie nasza praca zaowocuje konkretnymi efektami ekonomicznymi. W bieżącym roku wydaliśmy już 9 decyzji na prawie 500 mln zł. Powstanie prawie 200 nowych miejsc pracy, a utrzymanych zostanie pona 2000 etatów. Do końca roku planujemy wydać kolejnych 10 nowych decyzji administracyjnych, efektem czego będą nowe inwestycje w regionie.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo