koronawirus-baner

Kostrzyn w nowej perspektywie unijnej

Bożena BukiewiczZ Bożenną Bukiewicz -  posłanką na Sejm RP oraz kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozmawia Roman Dziduch o rozwuju naszego miasta w perspektywie unijnej. Pani Posłanka w rozmowie tej krótko podsumowała dotychczasowe starania władz miasta ale mówiła także o przyszłości - takich jak budowa nowego mostu na Odrze, planach rozbudowy mariny czy budowy basenu. Pełny zapis wywiadu znajdą Państwo w najnowszym numerze "Przeglądu Kostrzyńskiego" i oczywiście na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do lektury!

 

Kostrzyn rozwija się świetnie  i to zasługa zarówno władz  lokalnych, jak i przedsiębiorczych Mieszkańców.  Należą Wam się słowa uznania za dotychczasowe, wręcz  wzorowe korzystanie z środków unijnych - powiedziała posłanka Bożena Bukiewicz

R. Dziduch: Wchodzimy w nową perspektywę unijną. Jak Pani ocenia  możliwości dalszego rozwoju Kostrzyna w nowej perspektywie finansowej  Unii Europejskiej?

B. Bukiewicz: Kostrzyn rozwija się świetnie  i to zasługa zarówno władz  lokalnych, jak i przedsiębiorczych Mieszkańców.  Należą Wam się słowa uznania za dotychczasowe, wręcz  wzorowe korzystanie z środków unijnych.  Kostrzyn jest liderem w pozyskiwaniu i racjonalnym wykorzystywaniu tych  środków. Dlatego jestem spokojna o nowe „rozdanie” i wiem, że przy dalszej współpracy oraz tak mocnym zaangażowaniu władz lokalnych,  Kostrzyn wykorzysta szansę jaką dają nam fundusze europejskie. Chcę podkreślić, że Kostrzyn ma olbrzymi potencjał rozwojowy: strefę ekonomiczną, 25 zakładów pracy i co najważniejsze niskie bezrobocie. Ponadto Kostrzyn jest miastem przygranicznym, co jest olbrzymim atutem, który trzeba wykorzystać.

R. Dziduch: Zgadzam się z Panią, że Odra to szansa, ale z drugiej strony  Kostrzyn zmaga się od kilkunastu lat z problemem jakim jest przeprawa  przez rzekę czyli krótką mówiąc aby dalej się rozwijać potrzebujemy  nowego mostu. Możemy tu liczyć na Pani wsparcie?

B. Bukiewicz: Oczywiście że tak. Potrzebujecie nowego mostu oraz  obwodnicy, bo nie może być tak, że setki, jak nie tysiące tirów przejeżdża codziennie przez centrum miasta.  Obwodnica przeniosłaby  tranzyt poza granice miasta oraz co najważniejsze  poprawi  bezpieczeństwo.  Również  mam świadomość  tego, że brak nowego mostu to  utrudnienie dla inwestorów, którzy lokują swoje fabryki w strefie. A nie zapominajmy, ze strefa to miejsca praca. Dlatego nie możemy pozwolić by brak tej inwestycji miał wpływ na negatywne decyzje potencjalnych inwestorów.  Wiem, że  w 2011r. uzyskano ze strony niemieckiej  porozumienie na rzecz budowy mostu.  Ja ze swej strony mogę zadeklarować wsparcie w zakresie koordynacji działań dotyczących realizacji tej inwestycji.

B.Bukiewicz i R.Dziduch

R. Dziduch: Liczymy na Pani pomoc. A wracając do Odry. Faktycznie  położenie nad Odrą to niepowtarzalna szansa na rozwój turystyki . Chcielibyśmy ją wykorzystać poprzez stworzenie ośrodka żeglarskiego z  prawdziwego zdarzenia. Tu oczywiście problem są fundusze. Jak je pozyskać?

B. Bukiewicz: To bardzo dobra inicjatywa, i a taka inwestycja przy  wspólnym zaangażowaniu sił musi się udać. Wiem, że jest projekt dotyczący remontu przystani i ta inwestycja jest priorytetowa dla władz miasta.  Będę wspierać władze Kostrzyna i klubu w pozyskaniu funduszy zewnętrznych na tę inwestycję. Należy podjąć wszelkie działania aby przywrócić marinę do dawnych lat świetności. To jest szansa dla Kostrzyna i zróbmy razem wszystko by ją wykorzystać.

Kostrzyn nad Odrą jest przykładem dla innych małych miast jak pozyskiwać środki unijne i jak je mądrze wykorzystywać - stwierdziła B. Bukiewicz

R. Dziduch: Jestem pod wrażeniem pani optymizmu. Dużo ma Pani go w sobie?

B. Bukiewicz: Tak bo widzę jak nasz kraj, region czy właśnie Kostrzyn  się zmienia, oczywiście na lepsze. Proszę zobaczyć ile już się udało i  jak potrafimy korzystać z unijnych środków chociażby tu w Kostrzynie:  nowe drogi, ulice, chodniki, piękny park w centrum miasta, amfiteatr, nowo wybudowany Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i wiele, wiele innych ważnych dla miasta inwestycji. Kostrzyn nad Odrą jest przykładem dla innych małych miast jak pozyskiwać środki unijne i jak je mądrze wykorzystywać.

R. Dziduch: Do pełni szczęścia brakuje nam Ośrodka Rekreacji z krytym basenem liczymy na Pani wsparcie w pozyskaniu środków unijnych na ten cel.

B.Bukiewicz: oczywiście zawsze można liczyć na moją pomoc choć jestem przekonana że burmistrz Miasta Kostrzyna Pan Andrzej Kunt poradzi sobie i z tym problemem.

Dziękuję za rozmowę.

wszytskiego najlepszego!

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo