koronawirus-baner

K-S SSE udziela kolejnych pozwoleń

montelW dniu 23 czerwca br. Zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp.z o.o. wydał 6 kolejnych pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie K-S SSE. Łącznie w tym roku wydano już 29 zezwoleń, wśród których znajduje się aż 5 firm zlokalizowanych w naszym mieście. Również w ostatnim rozdaniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela przedsiębiorstwa z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą, którym jest firma Montel Sp. z o.o. (zezwolenie nr 264). Przypomnijmy, że pozostałe firmy, które dostały pozwolenia w tym roku to: PPHU "Unipaco" S.A., Novo Tech Sp. z o.o., Henschel Engineering Automotive Sp. z o.o. oraz ICT Poland Sp.z o.o. Skąd takie zainteresowanie inwestowaniem właśnie teraz?

K-S SSE

"Ma to związek z tym, że od 1 lipca zmienia się wysokość ulg, na jakie mogą liczyć inwestorzy. Duzi inwestorzy będą mogli liczyć na 35-procentowe, a nie jak to ma miejsce teraz, 50-procentowe ulgi. To istotny argument i firmy, które planowały inwestycje robią wszystko, żeby skorzystać z wyższego progu pomocowego." - Artur Malec, prezes zarządu K-S SSE. Firmy spieszą się więc, aby uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej do dnia 30 czerwca 2014. Zarząd ma zamiar wydać jeszcze około 35 pozwoleń. Jak mówi bowiem Roman Dziduch, wiceprezes K-S SSE: "Firmy którym wydamy zezwolenia wydadzą około 1,5 mld zł i stworzą tysiące miejsc pracy. W większości to reinwestycje"

kssse

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w roku 1997 i od tego okresu z sukcesem wspiera inwestorów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Powstają kolejne fabryki, tysiące nowych miejsc pracy, rośnie wartość inwestycji.  K-S SSE jest najszybciej rozwijającą się polską specjalną strefą ekonomiczną, zarówno pod względem finansowym, jak i terytorialnym. W chwili obecnej K-S SSE działa na terenie 41 podstref w trzech województwach: lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolski, o łącznej powierzchni ponad 1.715 ha Na przestrzeni 17 lat dzielności zarząd K-S SSE wydał 268 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Łączne nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 5 mld PLN zatrudnienie wynosi ponad 25 tys. miejsc pracy. Branże wiodące w K-S SST to branża: automotive, papiernicza, drzewna, tworzyw sztucznych oraz elektroniczna. W tym roku firmy zlokalizowane w Kostrzynie nad Odrą uzyskały już pięć pozwoleń, a Zarząd K-S SSE zapowiada już kolejne. Przypomnijmy czytelnikom, co wydane pozwolenia oznaczają w praktyce:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe UNIPACO S.A.

 

Zezwolenie nr 240 dla firmy opartej wyłącznie na polskim kapitale pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe UNIPACO S.A. Ten czołowy producent materiałów opakowaniowych deklaruje poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 11.500.000 zł w terminie do dnia 31 grudnia 2017 roku. Zwiększenie zatrunienia z 51 miejsc pracy zwiększy się przy tym o conajmniej dwa kolejne stanowiska do końca roku 2020

ICT Poland Sp. z o.o.Zezwolenie nr 250 wydano firmie opartej na włoskim kapitale pod nazwą ICT Poland Sp.z o.o. Kompleks produkcyjny w Kostrzynie nad Odrą jest jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie zintegrowanych zakładów produkcji i przetwarzania bibułki higienicznej. Nowa inwestycja, szacowana na 301.400.000 zł jest planowana do końca roku 2017. W jej wyniku, poza umocnieniem pozycji firmy na rynkach światowych, ma także wzrosnąć zatrudnienie w zakładzie z 432 osób o conajmniej 50 nowych stanowisk pracy do końca roku 2022.

Novo Tech Sp. z o.o.

Zezwolenie nr 255 wydano firmie z indyjskim kapitałem pod nazwą Novo Tech Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo, zajmujące się produkcją i sprzedażą produktów opartych na technologii polimerów, stanowiących ofertę dla rosnących sektorów Produktów Codziennego Użytku i Części Samochodowych deklaruje inwestycje na poziomie 16.000.000 zł do końca roku 2017. W jej wyniku ma także wzrosnąć zatrudnienie - z 70 do conajmniej 96 stanowisk pracy do końca roku 2020.

Henschel Engineering Automotive Sp. z o.o.

 

Zezwolenie nr 261 wydano firmie z kapitałem belgijskim pod nazwą Henschel Engineering Automotive Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo produkujące nadwozia do pojazdów silnikowych, przyczep i naczep do końca roku 2018 ma zmiar zainwestować 12.600.000 zł. W wyniku inwestycji wzrośnie do końca roku 2012 zatrudnienie o kolejne 20 osób.

Montel Sp. z.o.o.

 

Zezwolenie nr 264 dla firmy z kapitałem belgijskim pod nazwą Montel Sp. z.o.o. Przedsiębiorstwo, specjalizując e się w produkcji materiałów metalowych deklaruje poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 21.000.000 PLN w terminie do dnia 31 grudnia 2018 roku. Również  wtym terminie wzrośnie zatrudnienie o co najmniej 20 nowych miejc pracy.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo