koronawirus-baner

Drzewiczanie w Polanicy Zdrój

Drzewiczanie w PolanicyW październiku „ Drzewiczanie” uczestniczyli w XV Międzynarodowym  Festiwalu „Tęcza Polska” w Polanicy Zdrój. Spośród 80 aplikujących zespołów jury konkursowe, pod przewodnictwem światowej sławy  śpiewaka operowego Wiesława Ochmana , zaprosiło do uczestnictwa i prezentacji 19 zespołów z Polski i zagranicy. Podczas trzech dni Festiwalu  na scenie Teatru Zdrojowego zaprezentowały  się zespoły folklorystyczne z różnych części Europy. Atrakcją przeglądu była barwna i rozśpiewana parada artystów połączona z tanecznymi prezentacjami na polanickim Deptaku.

 

Polanica

 „Drzewiczanie” brali udział w prezentacjach konkursowych w Teatrze Zdrojowym, a także w  Paradzie  Zespołów  na polanickim deptaku , występowali  również na scenie letniej w Parku Zdrojowym. Dużym zainteresowaniem zarówno publiczności  jak i jury konkursowego cieszyła się inscenizacja Korowaja - kresowej pieśni weselnej. Telewizja Regionalna nagrała z zespołem rozmowę o tej pięknej tradycji, a Barbara Grzegorska i Jan Piśko opowiedzieli przed kamerą o zespole i repertuarze Drzewiczan.

Drzewiczanie w Polanicy

Zespół został  poproszony o oprawę  mszy niedzielnej w Bazylice Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. Niezwykle wysoki poziom zespołów zmagających się o Nagrodę Główną, wspaniała atmosfera i wzajemne koncerty połączonych kapel i zespołów były doskonałą formą warsztatową, wzbogaciły zespół  o nowe doświadczenia,  były też doskonałą inspiracją do dalszej pracy.

Polanica

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo