koronawirus-baner

październikowe spotkania ze Sztuką

wernisażJesienne, październikowe popołudnie przeszłoby zapewne do historii (a może zostałoby zapomniane?) jako kolejny, szary, senny dzień. 10 października był jednak wyjątkowy, bowiem wtedy właśnie w KCK miał miejsce wernisaż Marcina Sępołowicza, który z naszym miastem jest związany od zawsze. Darmowe wino (ewentualnie soczek) i jedzonko plus naprawdę wyjątkowe obrazy oraz grafiki przyciągnęły niemałą jak na warunki galerii dacco publiczność. Róznorodność prac, formatów, kolorów i faktur pozwalała się udać w podróż w wyobraźnię artysty. I szkoda tylko, że nie wszystko poszło jak planowano (a może?)...

prezentacja

Artystę zaprezentował nam jak zwykle niezawodny Zdzisław Garczarek (Dyrektor KCK a zarazem gospodarz wieczoru), bowiem jak sam żażartował, "artyści wolą malować a nie mówić". Prezentując Marcina Sępołowicza nie zapomniał o tym, że ten młody, kostrzyński artysta również dzięki KCK może rozwijać swój talent, bowiem wciąż pozostaje "dobrym duchem" Pracowni Meszuge mieszczącej się w centrum miasta, uczestniczy w licznych plenerach i doczekał się nawet kolejnego wernisażu swoich prac. Dyrektor zwracał uwagę na nietypowe formaty prac studenta wrocławskiej ASP, które choć przesycone surrealistycznym klimatem są jak najbardziej realne... o czym uczestnicy wernisażu mogli się przekonać już podczas rozmów z malarzem, który był wprost rozchwytywany.

tygrys

Niestety zawiedli koledzy, którzy spóźnili się (chyba, bo ja opuściłem salę po dwóch godzinach oczekiwania...) z muzyczną niespodzianką wieczoru. Mimo to humory były świetne, a dyskusje przy lampce wina trwały nieustannnie przy niemal każdym obrazie czy grafice. Mała anegdotka: na jednym z obrazów było zwierzę... kilku uczestników próbowało rozwikłać cóż to za zwierz... mi udało się ustalić: tygrys! Warto także dodać, że jak zawsze można było za jedyne 10 zł nabyć los i spróbować sił w losowaniu. Tym razem dwie prace artysty trafiły do pracowników jednostek kultury, którzy akurat byli na wernisażu. Ktoś nawet zażartował, że kultura tego wieczoru jest górą... niemniej jednak wernisaż przeszedł do historii i tylko szkoda, że nie doczekałem na obiecywaną muzyczną niespodziankę... ale nie można mieć wszystkiego.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo