koronawirus-baner

cóż to był za wieczór!

Piotr Chara z nową książką13 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce spotkanie podsumowujące projekt „Granica w obiektywie: polsko - niemieckie spotkanie młodzieży". Było ono połączone z prezentacją albumu fotograficznego „Kostrzyn nad Odrą. Bastion historii, perła przyrody" autorstwa Piotra Chary, który jest jak wisienka na torcie wspomnianego projektu a został wydane przez nasze miasto. W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości z Polski i Niemiec, a zainteresowanie promocją przerosło wszelkie oczekiwania - w sali bibliotecznej zebrało się niemal 100 osób i trwało bez mała trzy godziny!

powitanie gości

Zebranych gości powitał Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt, który dziękował całemu zespołowi za trud włożony w projekt, dzięki któremu powstał unikalny album dokumentujący historię i przyrodę naszego miasta oraz jego najbliższych okolic, życząc wszystkim niezapomnianych chwil przy lekturze tegoż. Następnie głos zabrała koordynatorka projektu Agnieszka Żurawska – Tatała, która przypomniała zebranym, że wydawnictwo to ukonorowanie niemal rocznej pracy, w wyniku której zorganizowano dwa warsztaty fotograficzne. Pierwszy prowadzony był jesienią 2013 roku przez Macieja Szybiaka a tematyką była architektura miejska. Drugi odbył się wiosną tego roku a młodych adeptów fotografii szkolił osobiście Piotr Chara. To właśnie dzięki warsztatom, których celem była wspólna współpraca młodzieży polsko-niemieckiej, powstał album, w którego promocji mogliśmy uczestniczyć. Również miejsce było wybrane nieprzypadkowo. Promocja albumu fotograficznego Piotra Chary wśród regałów bibliotecznych, gdzie zapach książek mieszał się z aromatem świeżo parzonej kawy i przepysznym ciastem stworzył niepowtarzalny, kameralny charakter.

prezentacja Piotra Chary

Piotr Chara  z wrodzoną sobie charyzmą, humorem i pasją przedstawił wszystkim zebranym nie tylko wydawnictwo, ale zaprezentował także inne fotografie, które co prawda nie znalazły się w albumie, ale dotyczyły tematu. Autor zabrał nas w pasjonującą podróż poprzez historię miasta i regionu, poprzez jego otoczenie przyrodnicze aż po zwyczaje poszczególnych gatunków ptaków, które występują w promieniu niecałych 15 kilometrów od Kostrzyna. Całość wystąpienia była bogato dokumentowana fotografiami i doprawiana anegdotkami, żartami oraz osobistymi relacjami z odbytych wypraw w poszukiwaniu wyjątkowych zdjęć. Po prezentacji, która trwała ponad dwie godziny przyszedł czas aby goście mogli wreszcie wziąć do ręki album, porozmawiać z bohaterem wieczoru a nawet poprosić o osobistą dedykację na swoim egzemplarzu. Warto podkreślić, że wśród gości znaleźli się regionaliści ze Zbigniewem Czarnuchem, Pawłem Rychterskim i Józefem  Piątkowskim na czele, przedstawiciele władz miasta oraz osoby, które przyjechały na to spotkanie z wielu zakątków województwa a nawet zza zagranicy.

autografy...

Zarówno spotkanie jak i cały projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013,Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz z budżetu państwa.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo