koronawirus-baner

47 pisarzy, 15 klubowiczów , 5 świeczek i jeden tort

tortLutowe spotkanie DKK to 47 pisarzy, 15 klubowiczów , 5 świeczek i jeden tort. Tak w wielkim skrócie można opisać uroczystość, jaka odbyła się w Bibliotece 4 lutego 2015 roku. A wszystko z okazji bardzo okrągłego jubileuszu – piątych urodzin Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Skoro okrągłe, to nie mogły być zwyczajne, bo tak się składa, że klubowicze obchodzą swoje urodziny co rok – odkąd 3 lutego w roku 2010 zawiązała się pierwsza w naszym mieście grupa osób mających potrzebę dyskusji o przeczytanych książkach, do tego w dobrym towarzystwie i przyjemnej atmosferze. Formuła tych spotkań przyjęła się na tyle, że zaczęły powstawać kolejne grupy. Kostrzyńska biblioteka jest pod względem swoistym fenomenem, ponieważ obecnie działają w niej aż cztery kluby – jeden dla dorosłych, dwa młodzieżowe i jeden dziecięcy.

spotkanie...

5 lat to sporo czasu i można powiedzieć, że członkowie klubu tworzą wielką czytelniczą rodzinę, która w dodatku po drodze zdążyła się powiększyć. 3-letnia dziś Kalinka i niewiele młodszy Aleksander „przychodzili” na spotkania klubu jeszcze w okresie… płodowym. Ponadto klubowicze właściwie „wrośli” w życie biblioteki i naszego miasta – chętnie uczestniczyli w imprezach promujących czytelnictwo (Art. Piknik, Narodowe Czytanie), akcjach charytatywnych (WOŚP). Zajmowali się również własną twórczością – pisali opowiadania oraz niezliczoną ilość wierszy, w tym wielu poświęconych swojej ulubionej bibliotekarce – moderatorce klubu Malwinie Smycz.

konkursy

Urodzinowe spotkanie pełne było śmiechu i wzruszeń. A zaczęło się od… konkursu, dzięki któremu udało się sprawdzić, które z przeczytanych książek klubowicze zapamiętali najlepiej, a o których zupełnie zapomnieli. Pomogła w tym również urodzinowa prezentacja, z której można się było dowiedzieć np. takich ciekawostek, że w ciągu tych pięciu lat klubowicze przeczytali prawie 47 książek o łącznej liczbie 14358 stron

DKK ma już 5 lat!

Jak każde urodziny, tak i te nie mogły się obyć bez prezentów. Klubowicze otrzymali  prezentacje, które wcześniej oglądali, wydrukowane w formie książeczek. A kiedy wszyscy zajęci byli oglądaniem, na sali pojawił się tort. Wszystkie te atrakcje i wzruszenia zapewniła swoim klubowiczom ich ulubiona moderatorka – starszy bibliotekarz Malwina Smycz, która także otrzymała mnóstwo prezentów w postaci kwiatów, wierszy napisanych na tę okazję specjalnie dla niej oraz wielu serdecznych uścisków i podziękowań.
5 urodziny Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych były zarazem podsumowaniem i zamknięciem pewnego etapu jego działalności. Od marca 2015 roku moderatorem klubu będzie nowy pracownik biblioteki Michał Słupczyński.


Michał Słupczyński
Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo