koronawirus-baner

Wielkanocne scrapowanie

scrapbooking14 marca aż trzy grupy mogły wziąć udział w warsztatach scrapbookingu organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie nad Odrą oraz doświadczoną scrapbookerkę Joannę Ossowską. Taka ilość grup chyba najlepiej świadczy o ogromnym zainteresowaniu tą formą nowoczesnej sztuki, dla której kobiety zrobią wszystko aby tylko pojawić się na zajęciach. Co więcej, zapisują się na kolejne! Nie inaczej było w sobotę, podczas zajęć z których można było wynieść własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne.

moja praca

Scrapbooking to przede wszystkim sztuka polegająca na tworzeniu ozdób do albumów, ramek ale także wykonywaniu wymyślnych kartek, w tym świątecznych. Artyści do dyspozycji mają specjalne  maszyny do tworzenia wzorów, ozdobne gilotynki,nożyczki i tusze wraz z arkuszami do powielania wzorów a także całą masę różnego rodzaju papierów,sznurków,tasiemek, materiałów i świecidełek. Sobotnie zajęcia pozwoliły po raz kolejny Paniom rozwinąć wodze wyobraźni i wyżyć się twórczo. Cel był jeden: przednia zabawa w doborowym towarzystwie przy kawałku czegoś słodkiego i filiżance smakowitej kawy czy herbaty. Efektem ubocznym tegoż spotkania było powstanie kilkunastu wyjątkowych, całkowicie różnych ale przepięknych kart wielkanocnych, które powstały przy pomocy i pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty Joanny Ossowskiej.

Joanna Ossowska

Warto także nadmienić, że udział w warsztatach jest bezpłatny a organizatorzy dbają o to, aby uczestnicy mieli zapewniony dostęp do wszystkiego, czego potrzebują do wyrażania własnego widzenia sztuki. Dużym atutem warsztatów jest także prowadząca, która zawsze z życzliwością i w niezwykle ciekawy sposób podchodzi do tematu, dzięki czemu cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Do zobaczenia w bibliotece, kolejne zajęcia już 18 kwietnia!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo