koronawirus-baner

Pierwsze warsztaty szydełkowania

warszaty szydełkowania21 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą odbyły się pierwsze warsztaty szydełkowania. Grupa 15 uczestniczek pod okiem pani Tadeuszy Dziadosz – niezwykle cierpliwej prowadzącej – poznawała podstawy techniki szydełkowania. W czasach kiedy wszystko jest dostępne, każdą rzecz można zwyczajnie kupić, zaczynamy nudzić się monotonnością i powtarzalnością produktów dostępnych na rynku. Mama odprowadzająca córkę do przedszkola w nowej czapce kupionej w sieciowym sklepie widzi w szatni jeszcze trzy dziewczynki z takim samym nakryciem głowy.

 

szy2

Pierwsza myśl –  „no nie, moje dziecko znowu będzie wyglądać tak zwyczajnie, jak jedno z wielu  –  po chwili przypomina sobie swoją ulubioną czapkę z dzieciństwa –  Tak, to była kominiarka w kolorowe paski z bardzo długim „ogonem” niemal jak u smoka z bajki. Wszystkie dzieciaki zazdrościły. Była niepowtarzalna, zrobiona przez mamę. Albo te „bambosze”, cieplutkie z pomponem, babcia na święta w prezencie zrobiła dla wszystkich wnuków, każdy miał swoją parę w innym kolorze. Warsztaty szydełkowania? Świetna myśl! Co prawda mama i babcia kiedyś coś tam tłumaczyły, pokazywały, ale to było tak dawno, właściwie to już nawet nie wiadomo od czego zacząć...”.

szy3

Na pierwszych z cyklu warsztatach, pani Tadeusza pokazała uczestniczkom jak stawiać pierwsze kroki w tej niezwykle wciągającej sztuce, jaką jest szydełkowanie. Każda z pań wykonała małą serwetkę. Pracę zaczyna się od zrobienia pętelki na szydełku, a następnie łańcuszka. W następnych krokach robi się słupki itd. Dla amatorek nawet słownictwo mogło być niezrozumiałe, jednak pani Tadeusza podchodząc do każdej z osób, z wielkim spokojem wyjaśniała wszelkie niejasności.

szy4

Warsztaty przebiegły w ogromnie miłej atmosferze. Panie z bardziej zaawansowanymi umiejętnościami pomagały tym całkowicie początkującym, a w czasie trwania zajęć, można było podziwiać gotowe prace – piękne szydełkowe serwety.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie,
kolejna porcja szydełkowania już 11 kwietnia.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo