koronawirus-baner

"Złote Lizaki" po raz 38!

Złoty LizakW ostatni dzień maja punktualnie o godzinie 17:00, licznie zgromadzona publiczność w kostrzyńskim Amfiteatrze uczestniczyła w 38. Konkursie Piosenki Dziecięcej "O Złoty Lizak". Przypomnijmy, że W tym roku, wzorem lat poprzednich, w eliminacjach miejskich wyłoniono 14 finalistów, którzy zaprezentowali się w konkursie laureatów. Ta najstarsza kostrzyńska impreza kulturalna w tej edycji miała również moc atrakcji towarzyszących występom wokalistów: Młodzieżowa Rada Miasta rozdawała słodycze i baloniki w kolorach miasta, były dmuchane zamki i wata cukrowa. Niezwykłym powodzeniem cieszyła się także promocja książki Małgorzaty Maj Baśń o kostrzyńskim hejnale", wokół której zorganizowano kilka konkursów w przerwie liczenia głosów...

Konkurs Piosenki „O Złoty Lizak” jest najstarszą, cyklicznie odbywającą się imprezą kulturalną w naszym mieście. Tradycyjnie już odbyły się i w tym roku eliminacje miejskie, które wyłoniły aż 14 laureatów. Wśród tegorocznych zdobywców Złotych Lizaków znaleźli się następujący wokaliści:

Kajetan Konieczny
Kajetan Konieczny
 
Milena Szandurska
Milena Szandurska
 
Pola Płowiak
Pola Płowiak
 
Wiktoria Urbanowicz
Wiktoria Urbanowicz
 
Pola Wolska
Pola Wolska
 
Kaja Gniecioszek
Kaja Gniecioszek
 
Julia Wachowiak
Julia Wachowiak
 
Weronika Pieczykolan
Weronika Pieczykolan
 
Amelia Januszkiewicz
Amelia Januszkiewicz
 
Konrad Nowak
Konrad Nowak
 
Wiktoria Rozalik
Wiktoria Rozalik
 
Kajetan Januszkiewicz
Kajetan Januszkiewicz
 
Sara Bojaruniec
Sara Bojaruniec
 
Martyna Zarzecka
Martyna Zarzecka

Warto podkreślić, że poszczególne występy nagradzane były owacjami publiczności a występ na deskach kostrzyńskiego amfiteatru był dla młodych wokalistów niezwykłym przeżyciem. Tradycyjnie już publiczność w głosowaniu wybrała laureata Super Złotego Lizaka Publiczności, którą to nagrodę (statuetka oraz keyboard Yamaha) otrzymała Wiktoria Rozalik. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora Złotego Lizaka firmę ICT Poland.

 

Nazwa sponsora nie padła tu przypadkowo, bowiem również dzięki hojności ICT Poland i staraniom Fundacji Cogitavi została wydana nowa wersja „Baśni o kostrzyńskim hejnale”. 31 maja miała miejsce nie tylko premiera nowego wydania, czy rozpoczęcie "Złotego Lizaka" właśnie przy dźwiękach hejanłu w wykonaniu Kostrzyńskiej Orkiestry Dętej. W tym dniu każdy mógł poprosić autorkę o osobistą dedykację na swoim egzemplarzu. Dość powiedzieć, że przez czas trwania „Złotego Lizaka” rozdano i podpisano kilkaset książek a Małgorzata Maj nie miała chwili oddechu. Warto także podkreślić, że premierze towarzyszyła wystawa przedstawiająca stronice książki w wielkim formacie. „Baśń o kostrzyńskim hejnale inauguruje nie tylko charytatywną działalność Fundacji Cogitavi, ale jest także początkiem Kostrzyńskiej Książnicy. Naszym marzeniem jest  bowiem cykliczne wydawanie książek o naszym mieście dla dzieci, młodzieży i dorosłych - wyjaśnia Maciej Frąckowiak, prezes FC – Chcemy również, aby książkom towarzyszyła niecodzienna promocja. Zapraszamy już teraz wszystkich ludzi dobrej woli i firmy do współpracy.” To właśnie dzięki wsparciu sponsorów możliwe było wydanie książki. Ale nie tylko. Możliwe było także zorganizowanie zabaw dla dzieci w przerwie koncertu, które prowadziła na scenie Katarzyna Olejnik. Było więc budowanie murów twierdzy, łowienie ryb czy przenoszenie bułek do kosza na czas. Wszystkie konkurencje związane były oczywiście z treścią baśni a dzieci zostały nagrodzone za swoje wysiłki cennymi paczkami.

 Małgorzata Maj

W tym miejscu Fundacja Cogitavi pragnie podziękować ICT Poland, Arctic Paper i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za pomoc w wydaniu książki. Słowa podziękowań kierujemy także do Andrzeja Zachara (prezesa Kanne Group Polska), firmie Alfa-BIS i anonimowym darczyńcom, dzięki którym możliwe było ufundowanie nagród dla dzieci. Szczególne słowa uznania należą się całemu zespołowi Kostrzyńskiego Centrum Kultury z dyrektorem Zdzisławem Garczarkiem i animatorką kultury Katarzyną Olejnik na czele, Młodzieżowej Radzie Miasta i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą za bezinteresowną pomoc w organizacji promocji „Baśni o Kostrzyńskim hejnale”. Dziękujemy!

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo