koronawirus-baner

Bajkowy Dzień Dziecka w bibliotece

Małgorzata Maj czyta dzieciomDzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą w tym roku dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr4 "Bajka" otrzymały iście "bajkowy" prezent. W tym wyjątkowym dniu we współpracy z kostrzyńską biblioteką Fundacja Cogitavi zorganizowała spotkanie autorskie z Małgorzatą Maj. Jego pretekstem stała się "Baśń o kostrzyńskim hejnale" wydana w maju br., jako preludium realizowanego przez Fundację projektu "Kostrzyńska Książnica". Zarówno przedszkolaki jak i organizatorzy obiecali sobie, że w murach gościnnej, kostrzyńskiej biblioteki spotkają się jeszcze nie raz. A okazją może być choćby jeden z bibliotecznych klubów...

Świetnym „pretekstem” do ponownych odwiedzin mogą stać się czerwcowe spotkania Dziecięcego Klubu Książki (we wtorki o 16:00) bowiem ich bohaterką stanie się ponownie wspomniana książka.

Anna Denczew i Małgorzata Maj czarują dzieci

Wracając jednak do spotkania... Punktualnie o godzinie 10:00, mimo kapryśnej pogody, przedszkolaki przybyły do kostrzyńskiej biblioteki. Na miejscu powitała je dyrektor placówki Anna Denczew, która w niezwykle przystępny sposób opowiedziała dzieciom o celu ich odwiedzin. W tym miejscu należałoby wspomnieć, że dla niezwykłych gości biblioteka przygotowała niecodzienny wystrój sali – dzieci rozsiadły się na kolorowych poduszkach wraz ze swoimi nauczycielkami co sprzyjało wspaniałej atmosferze podczas spotkania z autorką „Baśni o kostrzyńskim hejnale”. Małgorzata Maj rozsiadłszy się wygodnie w fotelu przeczytała przedszkolakom baśń a następnie zdradziła kulisy jej powstania. Oczywiście dzieci miały mnóstwo pytań do autorki, pochwaliły się także, że podczas prac plastycznych w swoim ukochanym przedszkolu także próbowały tworzyć bajki. Na zakończenie spotkania organizatorzy wręczyli  każdemu przedszkolakowi prezenty – wszak Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień!

Fundacja Cogitavi pragnie podziękować  w tym miejscu firmom: ICT Poland Sp. z o.o., Arctic Paper S.A. Kostrzyńsko-Słubickiej Strefie Ekonomicznej S.A. za pomoc w wydaniu „Baśni o kostrzyńskim hejnale”. Nie zapominamy także o Andrzeju Kuncie (burmistrzowi miasta), Marku Tatarewiczu (przewodniczący kostrzyńskiej Rady Miasta) i Romanowi Dziduchowi (w-ce prezesowi K-S SSE), którzy objęli honorowym patronatem akcję „Kostrzyńska Książnica”. Podziękowania należą się także Andrzejowi Zacharowi (właścicielowi firmy Kanne Group Polska), firmie Alfa-Bis i miejskiemu radnemu Bartłomiejowi Suskiemu za pomoc w przygotowaniu paczek dla dzieci. Na koniec chcielibyśmy szczególnie gorąco podziękować Pani Annie Denczew i jej wspaniałemu zespołowi za pomoc w organizacji spotkania autorskiego oraz nieocenione wsparcie przy pozostałych działaniach promocyjnych całej akcji.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo