koronawirus-baner

"Z książką przez życie"

z książką przez życie9 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą miałomiejsce uroczyste zakończenie innowacji edukacyjnej "Z książką przez życie" prowadzonej przez Przedszkole Miejskie Nr4. Z tej okazji swoje bajki prezentowały... dzieci z kostrzyńskich przedszkoli, które wraz z rodzicami wymyśliły i zilustrowały swoje niecodzienne historie. Spotkanie, które miało niecodzinną oprawę i przebieg odbyło się w bardzo miłej atmosferze w ramach Dziecięcego Klubu Książki i aż szkoda, że trwało nieco ponad godzinę...

 

gospodynie wieczoru

W gościnnych salach biblioteki młodych pisarzy, ich rodziców i przybyłych gości niezwykle serdecznie powitała Dyrektor kostrzyńskiej biblioteki Anna Denczew. Następnie głos zabrała Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 4 Jolanta Bogusz, która podsumowała akcję „Z książką przez życie i gratulowała przedszkolakom niesamowitych książek. Swoje wystąpienie zakończyła życzeniem, że dzięki przeprowadzonej innowacji dzieci chętniej i częściej będą sięgać po książki. Po części oficjalnej przyszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich moment, jakim miała być prezentacja książeczek przez samych autorów i ich rodziców... ale co to? Oto mikrofon bierze w ręce nasza koleżanka redakcyjna Sara Zdzitowiecka, która zaczyna przeprowadzać z pisarzami wywiad! W ten sposób dowiadujemy się, dlaczego niektóre z książeczek nie zostały skończone a inne powstawały przy pomocy rodziców, ale, pod czujnym okiem ich pociech! Mogliśmy dowiedzieć się także o nowatorskim pomyśle jedej z autorek, która wpadła na pomysł, aby jej książeczka była chroniona przed wodą, zabrudzeniem... i młodszą siostrą. Słowem – dowiedzieliśmy się wszystkiego o kulisach powstawania poszczególnych pozycji.

prezentacja jednej z książek

I wreszcie na fotelu zasiadła Krysia ze swoją mamą, aby zaprezetować niedokończoną jeszcze bajeczkę o kucykach. Potem mama Nikoli czytała fragmenty „Ogrodowo-zamkowego dnia”, ponieważ pisarka była nieco stremowana. Kolejną autorką była Milena, która w towarzystwie swojej mamy i siostry zachęcały do przeczytania bajki pt. „Milenka i Jowitka ratują świat zwierząt”. Również Adam zaprosił na swój pierwszy wieczór autorski siostrę i tatę, aby pomogli mu zaprezentować opowieść o „Małej Gąsienicy”. Na tym jednak nie był koniec – wprowadzona w doskonały nastrój publiczność mogła zapoznać się „Trzema  Świnkami” autorstwa Wiktorii, która przybyła w towarzystwie mamy. Niezwykle ciekawie tata Emila i Macieja przeczytał fragment „Bajki o Nieśpiącej Królewnie”, która łączyła w sobie skład komputerowy (tekst) z ręcznie rysowanymi tłami. Nie inaczej było z bajką pt. „Leśniczy i Sarenka”, która mała i mama Ania z dumą przedstawiały publiczności. Ostatnia prezentacja to bajeczka o Świętym Mikołaju, która powstała dzięki wyobraźni Hani. Poza oklaskami wszyscy młodzi pisarze dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczały gospodynie wieczoru. Niezwykle miłym akcentem kończącym to spotkanie było wręczenie podziękowań na ręce Pani Annie Denczew „za wsparcie w realizacji innowacji pedagogicznej Z KSIĄŻKĄ PRZEZ ŻYCIE oraz wprowadzenia naszych przedszkolaków w świat baśni i bajek”. Ale o całej akcji przeczytają Państwo w najbliższym numerze „Naszego Kostrzyna”.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo