koronawirus-baner

Wernisaż młodej kultury

Łukasz Dombek i Agnieszka IlczukOd samego początku jej powstania nikt nie mógł jej zdefiniować. Dziś jest tak popularna, że obcujemy z nią i nie zastanawiamy się nawet co  oznacza. Czy kultura jest dzisiaj tylko nic nie znaczącym określeniem? Pustą formą, która już nie potrafi pobudzić nas do metafizycznego postrzegania świata? Z wielką satysfakcją należy podchodzić do każdej kulturalnej inicjatywy. Zwłaszcza, gdy pojawia się ona zupełnie spontanicznie i wnosi nową formę kontaktu ze Sztuką.

  

Wernisaż młodej sztuki

W sobotę 23 marca w pubie „Kanarek” miała miejsce zupełnie osobliwa wystawa fotografii. W tym dniu młoda kostrzyńska fotografka, zaledwie 17-letnia Agnieszka Ilczuk, zaprezentowała swoją fotografię szerszej publiczności. Był to jednocześnie artystyczny debiut Agnieszki, która robieniem profesjonalnych zdjęć zajmuje się zaledwie od trzech lat. Wystawa składała się z fotografii skoncentrowanych w dwóch tematach. Zdjęcia poświęcone były tematyce Powstania Warszawskiego oraz zawierały portrety wkomponowane w motyw martwej natury. Ciekawym pomysłem była także techniczna forma prezentacji zdjęć. Wszystkie fotografie były naklejone na papierowe torebki, tworząc jednocześnie dwustronny obraz. Innowacyjnym pomysłem na sztukę było także to, że prace stanowiły tymczasowy element dekoracji lokalu i każdy mógł bezpośrednio obcować ze sztuką.

Kuratorem galerii był Łukasz Dombek, którego zapytaliśmy o szczegóły tego nietypowego wernisażu:
- Skąd pomysł na taką wystawę?
- Postanowiliśmy przełamać stereotyp, że sztuka kojarzy się tylko z określonym schematem, organizowanym dla wąskiej grupy ludzi. Tą wystawą zamierzamy rozpocząć promocję młodych talentów, którzy nie mają możliwości dotarcia do szerszej publiczności. Już w kwietniu chcemy z grupą przyjaciół powołać stowarzyszenie, które będzie do takich ludzi docierało. W ten sposób będziemy promować naszą lokalną kulturę w naszym województwie i poza nim. Chcemy, aby ten obywatelski projekt dotarł do jak najszerszego grana, zwłaszcza młodych artystów, którzy mają ciekawy pomysł na prezentowanie osobliwej sztuki.

- Kiedy możemy spodziewać się kolejnej inicjatywy?
- Już w kwietniu planujemy zorganizować nietypowy koncert hip-hopowy. Projekt będzie organizowany w ramach „Wernisażu młodej kultury”. Szczegóły tego przedsięwzięcia podamy na  początku kwietnia m.in. na internetowej stronie Przeglądu Kostrzyńskiego. Jednocześnie zachęcamy młodych kostrzyńskich artystów i miłośników kultury do współpracy, zwłaszcza w ramach powstającego stowarzyszenia o nazwie „Nowoczesne Lubuskie”. W ten sposób chcemy zintegrować wszystkich ludzi, którzy mają innowacyjne podejście do społecznych kwestii, zwłaszcza kulturalnych.

- Dziękujemy za rozmowę

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo