koronawirus-baner

dar serca dla Aleksa

dar serca dla Aleksa14 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą odbyły się kolejne warsztaty Scrapbookingu. Pasja z jaką uczestniczki tej formy rękodzieła wykonywały kartki bożonarodzeniowe miały tym razem szczytny cel, bowiem kilkadziesiąt papierowych dzieł sztuki zostało przekazane rodzinie Aleksa Sulmińskiego. Tym samym scraperki włączyły się w akcję ratowania rączek i nóżek malutkiego mieszkańca naszego miasta. W akcji trwającej od ponad roku mieszkańcy miasta przekazali już ponad 60.000 zł.

scraperki dla Aleksa

Scrapbooking to sztuka rękodzieła, polegająca na tworzenia ze skrawków (ang. scrap) papieru czy innych materiałów okolicznościowych kartek, ozdabiania albumów czy innych form wyrazu, ograniczonych tylko wyobraźnią twórców. Do realizacji służą scraperom różnorodne materiały jak: kolorowy papier, specjalne nożyczki, kleje, farby, szablony, pieczątki, pisaki i cała masa innych akcesoriów. W naszym mieście ta forma sztuki może rozwijać się dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą z Joanną Ossowską, utalentowaną scraperką. Klimat panujący na zajęciach, sposób prowadzenia zajęć czy różnorodność form spowodował, że obecnie warsztaty prowadzone są raz w miesiącu aż w trzech grupach i wymagają wcześniejszego zapisania się na listę. To chyba najlepiej oddaje poziom zainteresowania scrapbookingiem.

kartki bożonarodzeniowe dla Aleksa Sulmińskiegol

Jakiś czas temu rodzina Aleksa Sulmińskiego zwróciła się więc do kostrzyńskiej biblioteki  o możliwość przekazania części prac na pomoc dla chorego chłopca. „Ani przez chwilę nie mieliśmy wątpliwości z Anną Denczew, dyrektor kostrzyńskiej biblioteki, że włączymy się do tej szlachetnej akcji - mówi Joanna Ossowska - podjęliśmy decyzję, że na listopadowych zajęciach będziemy tworzyć kartki bożonarodzeniowe, które rodzina będzie mogła sprzedać. Ten dar serca dla Aleksa sprawił nam jednocześnie dużo radości!” Trzy grupy scraperek z naszego miasta i okolic przystąpiły więc z jeszcze większym zacięciem do tworzenia wyjątkowych kartek bożonarodzeniowych, których łącznie powstało ponad pięćdziesiąt! Pod koniec warsztatów, które trwały przez niemal 9 godzin, kartki zostały przekazane dziadkom małego Aleksa, który przybył do biblioteki, aby podziękować w ten sposób osobiście.

Aleks Sulmiński urodził się 4 lipca 2014 roku z wadami rączek i nóżek. W lewej rączce i nóżce ma trzy palce, z czego dwa są zrośnięte. Jego nóżka jest krótsza o 3 cm, a bez rehabilitacji i leczenia nie mógłby nawet chodzić. Rodzice nie tracą jednak nadziei, bowiem istnieje szansa całkowitej wyleczenia tych wad. Jest nią operacja w Hamburgu. Leczenie i operacja jest konieczna, ale wymagają środków finansowych przerastających możliwości rodziców. Nie tracą jednak nadziei, że dzięki pomocy ludzi dobrego serca chłopiec wciąż ma szansę na bycie zdrowym chłopcem.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo