Dzieci pomogły Elfom

Jak Mikołaj urwał się z choinki4 grudnia w hali widowiskowo-sportowej kostrzyńskiego MOSiR przy ul. Niepodległości odbyły się mikołajki dla najmłodszych. Wzorem lat poprzednich dzieci zostały zaproszone na specjalnie dla nich przygotowane spektakle pt. „Jak Mikołaj urwał się z choinki” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt. Wygodnie usadowieni nasi milusińscy z wypiekami na twarzach obserwowali wydarzenia a nawet pomagali elfom w uratowaniu Świętego Mikołaja!

Jak Mikołaj urwał się z choinki

Spektakl „Jak Mikołaj urwał się z choinki” w wykonaniu Beaty Beling i Ludwika Schillera z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieciaków. Nie była to kolejna tradycyjna sztuka teatralna ale niesamowicie wciągająca, żywa i zabawna opowieść o perypetiach elfów, które w wyniku kłótni strąciły na ziemię Świętego Mikołaja! Misja specjalna, podczas której mali pomocnicy Mikołaja mają mnóstwo przygód, wymagała również pomocy widzów. Najpierw dzieci musiały przekonać elfy „że na pewno się uda”, potem pomóc uszyć buty dla Mikołaja, „ulepić” bałwanka, pomóc dojechać wesołemu autobusowi do celu czy w końcu rozwiązać zagadki złotego orzecha oraz naprawić łańcuch. Wszystko to po to, aby pomóc elfom wrócić z Mikołajem na czas do ich magicznej krainy, aby w finale… stanąć z samym Świętym Mikołajem oko w oko! W spektaklu wystąpiła cała masa różnych form lalek, kostiumów, rekwizytów oraz aktorzy, którzy za interesującą i zabawną historią starali się pokazać najmłodszym, że dzięki wierze we własne siły i wytrwałości można osiągnąć każdy cel.

Jak Mikołaj urwał się z choinki

Kolejny raz wielkie słowa uznania należą się MOSiR w Kostrzynie nad Odrą za pomoc w organizacji mikołajków. Choć przedstawienia odbywały się w hali widowiskowo-sportowej pracownicy z dyrektorem kostrzyńskiego MOSiR Zygmuntem Mendelskim na czele zadbali o to, aby dzieci mogły skupić się wyłącznie na sztuce - zamiast krzesełek młodzi widzowie mogli wygodnie rozprostować kości na miękkich materacach, a światła i nagłośnienie nie przeszkadzały w odbiorze spektaklu. Słowem – można się było poczuć jak w „prawdziwym” teatrze. Warto również pochwalić panie nauczycielki, które zadbały o dobry humor, zatem przedstawienie odbywało się w prawdziwie przedświątecznym nastroju tym bardziej, że niektóre dzieci w tym samym dniu odwiedziły Motomikołaje.

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
eko
 AKCJA NADAL TRWA !! !! !! 
  
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
15 grudnia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 11/2019 - LISTOPAD 2019
 kolejny: 20 grudnia 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 11(81)/2019 - LISTOPAD 2019 
 kolejny: 13 grudnia 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo