Dzieci pomogły Elfom

Jak Mikołaj urwał się z choinki4 grudnia w hali widowiskowo-sportowej kostrzyńskiego MOSiR przy ul. Niepodległości odbyły się mikołajki dla najmłodszych. Wzorem lat poprzednich dzieci zostały zaproszone na specjalnie dla nich przygotowane spektakle pt. „Jak Mikołaj urwał się z choinki” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt. Wygodnie usadowieni nasi milusińscy z wypiekami na twarzach obserwowali wydarzenia a nawet pomagali elfom w uratowaniu Świętego Mikołaja!

Jak Mikołaj urwał się z choinki

Spektakl „Jak Mikołaj urwał się z choinki” w wykonaniu Beaty Beling i Ludwika Schillera z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieciaków. Nie była to kolejna tradycyjna sztuka teatralna ale niesamowicie wciągająca, żywa i zabawna opowieść o perypetiach elfów, które w wyniku kłótni strąciły na ziemię Świętego Mikołaja! Misja specjalna, podczas której mali pomocnicy Mikołaja mają mnóstwo przygód, wymagała również pomocy widzów. Najpierw dzieci musiały przekonać elfy „że na pewno się uda”, potem pomóc uszyć buty dla Mikołaja, „ulepić” bałwanka, pomóc dojechać wesołemu autobusowi do celu czy w końcu rozwiązać zagadki złotego orzecha oraz naprawić łańcuch. Wszystko to po to, aby pomóc elfom wrócić z Mikołajem na czas do ich magicznej krainy, aby w finale… stanąć z samym Świętym Mikołajem oko w oko! W spektaklu wystąpiła cała masa różnych form lalek, kostiumów, rekwizytów oraz aktorzy, którzy za interesującą i zabawną historią starali się pokazać najmłodszym, że dzięki wierze we własne siły i wytrwałości można osiągnąć każdy cel.

Jak Mikołaj urwał się z choinki

Kolejny raz wielkie słowa uznania należą się MOSiR w Kostrzynie nad Odrą za pomoc w organizacji mikołajków. Choć przedstawienia odbywały się w hali widowiskowo-sportowej pracownicy z dyrektorem kostrzyńskiego MOSiR Zygmuntem Mendelskim na czele zadbali o to, aby dzieci mogły skupić się wyłącznie na sztuce - zamiast krzesełek młodzi widzowie mogli wygodnie rozprostować kości na miękkich materacach, a światła i nagłośnienie nie przeszkadzały w odbiorze spektaklu. Słowem – można się było poczuć jak w „prawdziwym” teatrze. Warto również pochwalić panie nauczycielki, które zadbały o dobry humor, zatem przedstawienie odbywało się w prawdziwie przedświątecznym nastroju tym bardziej, że niektóre dzieci w tym samym dniu odwiedziły Motomikołaje.

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:  
 ferie
Ferie w Kostrzynie nad Odrą
12-23 luty 2018
kaliber44 miasta plakat
2 marca, godz. 20:00
KCK "Kręgielnia"

Marek Wróbel
9 marca, godz. 19:15
galeria "dacco

fox
17 marca, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
 
kino luty
Luty 2018

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 1/2018 - STYCZEŃ 2018
 
pl1b
Nr 2(62)/2018 - LUTY 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo