koronawirus-baner

Kolejny udany piknik w parku!

Piknik Majowy 20163 maja w Parku Miejskim odbył się tradycyjny majowy piknik, który również w tym roku zorganizowało Kostrzyńskie Centrum Kultury. Wspaniała wiosenna pogoda spowodowała, że dopisała publiczność, która w pełni mogła korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Było malowanie twarzy, zabawy z bańkami, dmuchańce, strefa sztuki, wata cukrowa czy gastronomia oraz muzyka, która idealnie pasowała do klimatu tego rodzinnego święta. Nie zabrakło również pikników rodzinnych z których najlepszy został nagrodzony przez KCK nagrodą w postaci lodówki turystycznej.

malujemy wielki obraz

3 maja Park Miejski w Kostrzynie nad Odrą zapełnił się mieszkańcami miasta, którzy tłumnie przybyli, aby wspólnie świętować uchwalenie konstytucji z roku 1971. Była to doskonała okazja, aby całe rodziny wspólnie mogły bezkarnie rozłożyć się na zielonej trawce i rozpalić grilla, a zapach smażonych kiełbasek wkrótce unosił się w powietrzu. Dla tych, którzy chcieli dzień spędzić bardziej aktywnie organizatorzy przygotowali dmuchane zamki, które przeżywały prawdziwe oblężenie. Również Mariusz Kaczmarek nie mógł narzekać na brak chętnych do współtworzenia ogromnego obrazu, którego tematyka zmieniała się wraz z kolejnymi chętnymi do tworzenia jego kolejnych fragmentów. Tuż obok największego w dziejach miasta obrazu szalała Katarzyna Olejnik, która „produkowała” mydlane bańki unicestwiane przez dzieciaki z dzikimi błyskiem w oczach w mgnieniu oka. Dla tych, którzy chcieli się wyróżnić w tłumie, konsultantki Avon przygotowały specjalne stoisko, gdzie można było fantazyjnie wymalować twarz a mamy w oczekiwaniu na swoje dzieci mogły zaczerpnąć fachowej porady.

i gra muzyka!

KCK zadbało również o to, aby po zabawie można było zregenerować siły na stanowisku gastronomicznym czy osłodzić sobie czas watą cukrową. Nie zabrakło również doskonałej muzyki. I choć zespoły TsiGunz Fanfara Avantura oraz Cisza Jak Ta to grają zupełnie różną muzykę to wydawała się ona być niesiona przez liście, źdźbła traw i publiczność, która po prostu świetnie się bawiła. Majówka okazała się  także doskonałą okazją na wspólne spotkanie ze znajomymi. Nie możemy zapominać także o udziale Młodzieżowej Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą, która pod okiem Justyny Cieciury i Ryszarda Dubika realizowała projekt, w którym mieszkańcy opowiadali o naszym mieście. Efekty będzie można zobaczyć na imprezie „Kostrzyn na Fali” oraz w Internecie. Impreza miała zdaniem jej uczestników tylko jedną wadę - trwała zdecydowanie za krótko.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo