koronawirus-baner

Mamy odjazdową bibliotekę!

Odjazdowa Biblioteka 2016Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą po raz kolejny pokazała, że jest dosłownie i w przenośni po prostu odjazdowa! A wszystko to za sprawą organizowanego już po raz drugi rajdu rowerowego z książką, który w tym roku odbywał się pod nazwą "Odjazdowa Biblioteka". Licznie przybyłym rowerzystom dopisywały humory a punktualnie o 11:00 spod budynku biblioteki wystartował kolorowy peleton, który przemierzył ponad 20 km tylko po to, aby pokazać, jak odjazdowym miejscem może być biblioteka. Brawo Wy!

[ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO - TVP3 GORZÓW WLKP.]

040

Mimo parnej pogody już po 10:00 pod budynkiem kostrzyńskiej książnicy pojawili się pierwsi uczestnicy Wydarzenia i szybko okazało się, że frekwencja w tym roku pobije ubiegłoroczny rekord. Na wszystkich uczestników rajdu czekały okolicznościowe koszulki, czapeczki i woda. Wszyscy bez wyjątku przybyli w doskonałych humorach i nic tego dnia nie było w stanie jej zepsuć. Chwilę przed startem wszystkich obecnych powitała dyrektor kostrzyńskiej biblioteki Anna Denczew a Michał Słupczyński przypominał o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa i zasadach panujących podczas rajdu. Po około godzinie ruszamy! Towarzyszy nam Straż Pożarna, Policja oraz ratownicy medyczni a na wozie pilota obecny jest dziennikarza z Radia Plus, który podczas trasy sypał żartami jak z rękawa. Nie można się więc dziwić, że minuty uciekają jak szalone a kolejne kilometry upływają nam w miłej, serdecznej atmosferze. Mimo upału mijając po drodze zakłady w Strefie takie jak: Arctic Paper, ICT Poland Sp.z o.o. czy Bee Polska, przejeżdżamy przez Osiedle Drzewice bez przeszkód docieramy do Zespołu Szkół, gdzie ma miejsce krótka przerwa na regenerację sił i uzupełnienie płynów. A także na udzielenie wywiadów do telewizji.

Ola Cieślak

Po około 30 minutach ruszamy na Stare Miasto, gdzie dopada nas prawdziwa ulewa. Przymusową przerwę w Bramie Berlińskiej wykorzystujemy na pamiątkowe zdjęcie i chwilę odpoczynku aby po chwili ruszyć dalej przez Warniki do Skansenu Pszczelarskiego gdzie czeka już na nas Marian Grzywacz z poczęstunkiem. Po ponad 20 km trasy wyśmienicie smakowały nam smażone kiełbaski, pajdy chleba i dodatki - pychota! Warto w tym miejscu wspomnieć, że akcja „Odjazdowa Biblioteka” to nie tylko rajd rowerowy. To także akcja bookcrossingowa, podczas której można było się wymienić z innymi uczestnikami książkami. To również możliwość spotkania z pisarzami. W tym roku towarzyszyła nam znana pisarka i ilustratorka książek dla dzieci Ola Cieślak, która dzielnie przemierzyła cała trasę. A w Skansenie opowiedziała dzieciom o technikach ilustrowania książeczek i swojej twórczości. Niestety, tuż przed 15:00 rozkręcającą się imprezę przerwała burza ale mimo to wracaliśmy w doskonałych humorach do domu. Akcja odbyła się dzięki wsparciu sponsorów (Arctic Paper, Enea Operator, ICT Poland, salon rowerowy RELAX, księgarnia WENA) a patronami medialnymi byli: TVP Gorzów Wlkp. oraz Radio Plus. My ze swojej strony dziękujemy za zaproszenie i życzymy aby za rok pogoda okazał się bardziej łaskawa. I potwierdzamy wszystkim na świcie i każdemu z osobna - kostrzyńska biblioteka jest odjazdowa!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo