koronawirus-baner

Wszystkie ręce i serca w górę!

Endrju w Kostrzynie nad OdrąJednym z serc, które zabiło w niedzielę dla małego Michałka Litowczyka, chorego na serduszko, był gorzowski artysta. Uzdolniony muzyk, gwiazda sceny disco polo, niezwykle energiczny i charyzmatyczny wykonawca wraz ze swoim dj-em (który oprócz miksera zagrał także na saksofonie - czad!) dali koncert, którym rozbujali kostrzyńską publiczność. Warto dodać, że artysta wystąpił charytatywnie, co nie zdarza się znowu tak często. O kim mowa? O sercu dla serca, który występuje na scenie pod pseudonimie artystycznym ENDRJU...

tak szalał DJ Endrju

W naszym mieście Endrju pojawił się już po raz drugi. Spodobał się nam już jego pierwszy występ podczas imprezy „Kostrzyn na Fali” a w niedzielę 3 czerwca zaprezentował się kostrzyńskiej publiczności na deskach kostrzyńskiego Amfiteatru ponownie. I to w jakim stylu! Nie było co prawda tancerek, ale Endrju w towarzystwie dj-a dali przysłowiowego czadu. Dj zresztą nie przyszedł tylko po to, by miksować kawałki ale w niektórych piosenkach zagrał na saksofonie, który podobno kupił w supermarkecie. Tak, podczas występu nie brakowało także żartów, a artysta nawiązał doskonały kontakt z publicznością, która pod koniec jego występu tańczyła pod sceną i nie pozwoliła mu odejść bez bisowania! Można śmiało napisać, że po raz kolejny nasz amfiteatr odpłynął w rytmach disco. Jak już wspomniałem, koncert odbył się w ramach festynu charytatywnego „Serca dla serca” i artysta wystąpił w jego ramach zupełnie za darmo. Postawa godna naśladowania, ogromne serce i mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie z Endrju w Kostrzynie nad Odrą. Może tym razem uda mi się zdobyć autograf i zrobić pamiątkową fotkę z muzykiem :)

ja tutaj zostaję...

„Ja tutaj zostaję, bo dobrze się bawię” zapewnił artyście status lokalnej gwiazdy disco polo. Ale nie tylko. Teledysk do piosenki rozpoczyna i kończy ujęciem Gorzowa Wlkp., z którym Andrzej Kozajda związał się dziewięć lat temu. Z tym miastem związał bowiem swoje życie i warto podkreślić, że poza koncertowaniem pod pseudonimem Endrju jest także nauczycielem muzyki i jak powiedział w wywiadzie dla se.pl jest „lokalnym patriotą i całym sercem wspiera miasto, które według niego na to zasługuje”. Niestety musimy zmartwić fanki, które często piszczą na jego koncertach - prywatnie Endrju jest szczęśliwym mężem oraz ojcem trójki wspaniałych dzieciaków. Artysta nietuzinkowy, którego trudno zaszufladkować - poza energetycznymi kawałkami disco jak „Mamy dziś wolne” w swoim repertuarze ma też takie songi jak „Magdalena” - romantyczne wyznanie miłości swojej żonie. Jego muzykę charakteryzuje energia, ciekawy rytm, pomysłowość i melodyjność. Endrju na tle innych artystów sceny disco polo wyróżnia wyraźny, melodyjny i zapadający w pamięć wokal i ciekawe aranżacje jego kawałków.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo