koronawirus-baner

Osiedle Leśne Seniorom

Leśne SenioromTo był z pewnością jeden z najlepszych festynów dla Seniorów, który odbył się na Osiedlu Leśnym. Organizatorami wspólnej zabawy było Miasto Kostrzyn nad Odrą i Samorząd Osiedla Leśnego na czele z radnym miejskim Piotrem Dziekanem, który o pomoc w organizacji imrezy poprosił jak zwykle niezastąpione Kostrzyńskie Centrum Kultury. Było wspólne śpiewanie piosenek, a po posiłku regeneracyjnym zabawa do późnych godzin w doborowym towarzystwie przy muzyce Zespołu Planner. Seniorzy byli zgodni, że podobne zabawy powinny odbywać się częściej a festyn uznali za bardzo udany.

Piotr Dziekan przy mikrofonie

Trzynasty sierpnia okazał się dla organizatorów spotkania z Seniorami niesamowicie szczęśliwy. Była piękna, słoneczna pogoda o humory już od początku wszystkim dopisywały. Oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący Samorządu Osiedla Leśnego Piotr Dziekan, który przywitał na imprezie gości w osobach w-ce burmistrza Zbigniewa Biedulskiego, przewodniczącego kostrzyńskich Kresowian Józefa Żarskiego, przedstawiciela Rady Seniorów Miasta Kostrzyn nad Odrą Ryszarda Ilnickiego oraz oczywiście licznie zgromadzonych młodych duchem biesiadników. Popołudnie zaczęło się od wspólnego śpiewania wszystkim znanych piosenek a z uwagi na wiek dla uczestników przygotowano „Śpiewnik Osiedlowca”, w którym można było przypomnieć sobie zatarte w pamięci słowa utworów. Tą część imprezy poprowadziła animatorka z KCK Katarzyna Olejnik, doskonale znana na Osiedlu Leśnym. Nie można się więc dziwić, że Seniorzy chętnie uczestniczyli we wspólnej biesiadzie a prowadzącej udało się nawet namówić do brawurowego wykonania jednej z piosenek P. Dziekana, który za swój wykon zebrał zasłużone brawa. Po blisko godzinie wspólnego śpiewania K. Olejnik zakończyła ten punkt spotkania wspólnym wykonaniem piosenki „Hej sokoły!”, która przywołała w niektórych wspomnienia z Kresów…

Piotr Dziekan i lider zespołu Planner

W trakcie posiłku regeneracyjnego, które ufundowało Miasto Kostrzyn nad Odrą, głos zabrali goście. Wszyscy życzyli Seniorom dużo zdrowia, zadowolenia z wnuków i oczywiście przysłowiowych stu lat. Po zregenerowaniu sił na scenę wkroczył Zespół Planner w składzie: Adrian Godzik (keyboard, wokal), Roksana Nowacka (wokal), Daniel Nowacki (instrumenty klawiszowe, wokal). Zespół wykonywał zarówno znane i lubiane polskie utwory ale również piosenki an specjalne życzenie. Nie można się więc dziwić, że zabawa trwała do późnych godzin a z biegiem czasu na parkiecie pojawiły się kolejne pary, które kręciły jak za młodych lat. I ja tam byłam i z pewnością skorzystam z kolejnego zaproszenia Samorządu Osiedla Leśnego, bowiem w tej części miasta zaczynam się czuć jak w domu. Niesamowicie przyjazna atmosfera, ludzie, którym nie śpieszy się nigdzie i chcą bawić się razem doprawione dobrą muzyką tworzą bowiem ten trudny do uchwycenia klimat, który dosłownie unosi się w powietrzu. Warto nadmienić, że Seniorzy uznali imprezę za bardzo udaną a z okien z zazdrością przyglądali się mieszkańcy osiedla, którzy niejednokrotnie włączali się do wspólnego śpiewania. Tak więc trzynastka okazała się szczęśliwa i… do zobaczenia już wkrótce na Leśnym!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo