koronawirus-baner

to był przegląd!

XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd  i Pastorałek dla Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego9 grudnia w Europejskim Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Kostrzynie nad Odrą odbył się „XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd  i Pastorałek dla Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego” organizowany przez Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora”. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Biskup diecezjalny Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Ks. Bp Tadeusz Lityński oraz Patronat medialny TVP Gorzów Wlkp.  Przegląd rozpoczął się od serdecznego przywitania przybyłych gości i uczestników przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą Bogusławę Strojnowską.  Otwarcia w imieniu Wojewody Lubuskiego dokonała Kierownik Oddziału Nadzoru i Kontroli w Pomocy Społecznej z Wydziału Polityki Społecznej w Gorzowie Wlkp. Joanna Jaźwińska.

XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd  i Pastorałek dla Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego

Celem Przeglądu było kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, prezentacja dorobku artystycznego mieszkańców i instruktorów, integracja środowiskowa i międzypokoleniowa, promowanie twórczości artystycznej Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego. W Przeglądzie wzięło udział ponad 200 mieszkańców Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego: Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą, Domu Pomocy Społecznej Nr 1 w Gorzowie Wlkp., Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Gorzowie Wlkp.,  Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim,  Domu Pomocy Społecznej w  Toporowie, Domu Pomocy Społecznej w  Lubsku, Domu Pomocy Społecznej w  Rokitnie 38, Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie 58, Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, Domu Pomocy Społecznej w Glińsku, Domu Pomocy Społecznej w Skwierzynie, Domu Pomocy Społecznej w Bełczu, Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, Domu Pomocy Społecznej w  Kożuchowie, Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie, Domu Pomocy Społecznej w Jasieńcu, Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie, Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie oraz Ośrodek Wsparcia dla osób leczonych psychiatrycznie i z upośledzeniem umysłowym w Zielonej Górze.

XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd  i Pastorałek dla Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego

Wyjątkowymi gośćmi uroczystości były Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki” w Kostrzynie nad Odrą. Występujące zespoły przygotowały bardzo interesujący repertuar. Uczestnicy wykazali się swoim talentem muzycznym oraz aktorskim. Przed zgromadzoną publicznością z serca zaśpiewali swoje kolędy i pastorałki, jak również zaprezentowali inscenizacje nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Uroku dodawały oryginalne stroje i charakteryzacje. Atmosfera przeglądu była wyjątkowa, panował dobry nastrój i wzajemne poszanowanie. Dla wszystkich uczestników zapewniony był poczęstunek, pamiątkowe podziękowanie za udział w uroczystości oraz upominki.  

XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd  i Pastorałek dla Domów Pomocy Społecznej woj. lubuskiego

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc oraz wsparcie darczyńcom i ofiarodawcom, którymi byli: Kostrzyńskie Centrum Kultury, Miasto Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Apteka Corax Sp. z o.o., Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku z filią w Kostrzynie nad Odrą, Firma „PLUS” Sprzęt Rehabilitacyjno-Medyczny w Świebodzinie, Profesjonalna Pralnia Przemysłowa „PERFEKT” w Kostrzynie nad Odrą oraz Nadleśnictwo Dębno. Szczególne podziękowania za znaczący wkład finansowy składamy dla  Starostwa Powiatowego  w Gorzowie Wlkp.,  Wspólne kolędowanie i magiczna moc muzyki zbliżają do siebie ludzi, dlatego dla wszystkich uczestników występ był bardzo ważnym wydarzeniem i wartościowym czasem. Niezwykłym przesłaniem Przeglądu był fakt, że człowiek miał możliwość po raz kolejny spotkać się z drugim człowiekiem i poczuć się jak w jednej wielkiej rodzinie.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo