praca

"Kino za rogiem" otwarte!

uroczyste przecięcie wstęgi10 marca nastąpiło uroczyste otwarcie „Kina za Rogiem” w Kostrzynie nad Odrą. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz i Burmistrz Miasta Andrzej Kunt, koordynator projektu Grzegorz Molewski i znany polski aktor Marian Dziędziel oraz w imieniu KCK Bożena Gęzikiewicz, Katarzyna Olejnik i Robert Rybka. Wśród gości - dyrektorzy instytucji oświatowych, kulturalnych, radni, artyści i przedstawiciele lokalnego biznesu. Były okolicznościowe mowy, toasty za powodzenie kina czy pamiątkowe fotografie. Były też podziękowania, gratulacje i seans filmu „Świteź”. A to wszystko tuż za rogiem...

Zdzisław Garczarek

Po latach bez kina w mieście, postanowiliśmy uruchomić małe, kameralne Kino za Rogiem, które urządziliśmy w sali na parterze ”Kręgielni”. Kino za Rogiem, to sieć niewielkich kin, których celem jest popularyzowanie filmu i sztuki filmowej. Jest to kino animacyjne, reagujące na Państwa oczekiwania, a nawet na wspólne kształtowanie repertuaru. - pisze na swojej stronie Kostrzyńskie Centrum Kultury, które jest pomysłodawcą kina - filmy, które będziemy prezentować znaleźć można na stronie www.kinozarogiem.pl. Seanse odbywają się w piątki, soboty i niedziele”Alfred Hitchcock zwykł mawiać, że kino to ekran i całe mnóstwo foteli, które trzeba zapełnić.W przypadku Kostrzyna sala może pomieścić do 30 osób, które w wygodnych, stylowych fotelach mogą delektować się filmami w doskonałej jakości obrazu przy krystalicznie czystym dźwięku. W takich warunkach można niewątpliwiefilm się przeżywa, a nie tylko oglądać. Takie kino ma również jedną niezaprzeczalną zaletę: widzowie zamiast przerzucać kanały w telewizji czy Internecie, zamiast siedzieć przed smatrfnem, tabletem czy telewizorem samotnie mają alternatywę. Tutaj, w kostrzyńskim „Kinie za Rogiem” siedzą razem i wspólnie przeżywają seans, bo jak powiedział kiedyś Andrzej Wajda „Kino to jest ekran, który mówi, i widownia, która odpowiada.”

uroczysta projekcja

Kino jest dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki i dla każdego, bo bilet kosztuje niewiele, tylko 5 zł za dowolny seans. Można je kupić (na wybrany z repertuaru film) w środę od 15:00-19:00 oraz w czwartki od 9:00-13:00. Kasa czynna jet również godzinę przed każdym seansem. Repertuar kina dostępny jest na profilu FaceBookowy „Kino za Rogiem Kostrzyn nad Odrą”, gdzie można obejrzeć także zwiastuny filmów czy zarezerwować bilet nie wychodząc nawet z domu! Już dzisiaj wiemy, że inicjatywa trafiła w gusta kinomanów z Kostrzyna i okolic, o czym dobitnie świadczy choćby to, że już po miesiącu seansów sprzedano już tysięczny bilet! Nam pozostaje jedynie życzyć nadkompletu na każdym seansie!Zatem do zobaczenia… za rogiem!

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo