Życie zaczyna się po czterdziestce!

40. Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak"Kiedy ponad 20 lat temu miałem przyjemność być laureatem Złotego Lizaka nie przypuszczałem, że przez ten czas aż tyle się zmieni - łącznie z Amfiteatrem. Nie zmienia się jednak jedno, pomimo czterdziestu już lat tradycji tej najstarszej imprezy kulturalnej w naszym mieście. Jest to klimat, niesamowite ciary, które czuję zawsze podczas gali finałowej Konkursu Piosenki Dziecięcej „O Złoty Lizak”. A to  za sprawą młodych wykonawców, którzy dają z siebie wszystko. Serce, talent, muzykalność… mimo czterdziestu lat konkurs wydaje się wciąż rozkręcać… i również w tym roku było pięknie, wyjątkowo i niezwykle klimatycznie. Jak dla mnie rewelacyjny pomysł świętowania Dnia Dziecka!

40. Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak"

Zanim jednak rozpoczął się  40. Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak" na deskach Amfiteatru im. J. Trepczyka zaprezentowała się grupa teatralna działająca przy KCK. Po tym wstępie przyszedł czas na koncert laureatów, który poprowadził znany prezenter Michał Juszczakiewicz. Poprowadził to może za mało powiedziane – były prezentacje każdego z artystów, wywiady poprzedzające każdy występ, gdzie odpowiedzi na pytania zmuszały niejednokrotnie prowadzącego do wycofania się na z góry upatrzone pozycje. Swoje niesamowite umiejętności wokalne publiczności zaprezentowali: 

Aniela Kosiarz
Aniela Koziarz
Milena Szandurska
Milena Szandurska
Pola Płowiak
Pola Płowiak
Wiktoria Urbanowicz
Wiktoria Urbanowicz
Noa Nowicka
Noa Nowicka
Julia Kujawa
Julia Kujawa
Dajana Małkińska
Dajana Małkińska
Lena Zając
Lena Zając
Weronika Pieczykolan
Weronika Pieczykolan
Martyna Polkowska
Martyna Polkowska
Nadia Kaczorowska
Nadia Kaczorowska
Emily Ezekwe
Emiliy Ezekwe
Konrad Nowak
Konrad Nowak
Magdalena Bojanowska
Magdalena Bojanowska
Kornelia Pioterek
Kornelia Pioterek

 

Po koncercie jury udało się na obrady a publiczności zaprezentowała się Formacja Taneczna Roll Dance, która w ostatnim czasie uczestniczyła w Pucharze Polski w Tańcu Artystycznym Federacji WADF w Karpaczu, skąd wrócili z dwoma pucharami w kategoriach Artistic Dance Show (grupa młodsza) oraz Jazz Dance (grupa starsza). Super Złotego Lizaka decyzją jury pod przewodnictwem Michała Juszczakiewicza przyznało Poli Płowiak. Od siebie dodam tylko, że wykonanie „Wieczornego walczyka” było prawdziwą ucztą dla zmysłów - artystka niezwykle czysto wykonała piosenkę nie tylko poprawnie, ale wręcz całą sobą! Idealnie dobra kreacja, choreografia czy teatralne ruchy spowodowały, że Amfiteatr wydawał się tańczyć w rytm piosenki. No a w finale konkursu nastrojowi dał się porwać i prowadzący, który tańczył walca z Kornelią Pioterek! Nie oznacza to, że inni artyści odstawali od zwyciężczyni - ogromne poczucie humoru, rezolutność w połączeniu z wielkim talentem scenicznym wyróżniało wszystkich!

40. Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak"

 

Koncertowi towarzyszyło specjalne stoisko Celowego Związku Gmin CZG-12, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o segregacji śmieci, zagrać w gry i zabawy a także otrzymać za swój wysiłek gadżety. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także Wesołe Miasteczko i inne niespodzianki, w tym słodycze dla wszystkich dzieci rozdawane przez pluszowatego morsa.  A samą imprezę można podsumować krótko: życie zaczyna się po czterdziestce! Mała dygresja - moje wykonanie „Zielonego jabłuszka” miało znacznie niższy poziom niż każdy wykon z obecnej edycji… Życzymy zatem Konkursowi Piosenki Dziecięcej „O Złoty Lizak” wielu kolejnych edycji, jubileuszy i wciąż nowych pokoleń coraz bardziej utalentowanych wykonawców. Warto także dodać, że od dwunastu lat wyłącznym sponsorem Złotego Lizaka jest od lat ICT Poland, producent marki FOXY

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 
POLECAMY:
 
pnuw
25 sierpnia, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
wanat
23 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
  
plakat pl
Euroregionalny turniej piłkarski
25 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
Zew Dabroszyn vs Znicz Trzemeszno
25 sierpnia, godz. 16:00
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
 
2887
21 września
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2019 - LIPIEC 2019
 kolejny: 29 sierpnia 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo