Sztuka na Osiedlu Leśnym

Portret Osiedla LeśnegoW ramach 21. „Sztuki na Granicy” Kostrzyńskie Centrum Kultury realizuje na terenie miasta wiele akcji artystycznych. Są więc koncerty, pokazy, happeningi ale także nowe pomysły, aby wyjść z ofertą kulturalną do Mieszkańców. Przykładem tego ostatniego był projekt „Portret Osiedla” realizowany przy współpracy z Samorządem Osiedla Leśnego. Przewodniczący Piotr Dziekan bez namysłu poparł kulturalną inicjatywę KCK, dzięki czemu Mieszkańcy mogli być jej współautorami. A jak się ona udała przeczytają państwo (i zobaczą) poniżej.

Portret Osiedla Leśnego

Czym byłoby jakiekolwiek przedsięwzięcie kulturalne bez Artystów? Projekt „Portret Osiedla” polegał na złapaniu kadrze Mieszkańców Osiedla Leśnego. Dzieci, młodzież i dorosłych. Często z zaskoczenia. W czwartek Leszek Jampolski pojawił się więc na osiedlu z aparatem i wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie. Jak sam artysta przyznał, modele byli wyjątkowi, bo nie było ani jednego ujęcia, gdzie było coś udawane, pozowane. Przed obiektywem pojawiły się więc szeroko uśmiechnięte dzieciaki, dorośli i sędziwi seniorzy a czasami artysta łapał kogoś „z biodra” jak prawdziwy rewolwerowiec. Wśród modeli były też całe rodziny, które L. Jampolski potrafił uchwycić w niezwykle ciepłym i pełnym miłości klimacie. Bo tacy są ludzie na Leśnym. Uśmiechnięci, szczęśliwi, zadowoleni z życia!

Portret Osiedla Leśnego

I taki „Portret Osiedla” pojawił się nam na wystawie, zorganizowanej na boisku osiedlowym w piątkowe popołudnie. Wystawę stanowiły wydrukowane fotografie, które rozwieszono na płocie. Jak zdradził Dyrektor KCK Zdzisław Garczarek mają być one zaczątkiem wystawy, która wraz z L. Jampolskim pojawi się tutaj za rok! A tymczasem, aby podziękować Osiedlu Leśnemu za trud włożony w powstanie obrazów KCK zaprosiło Mieszkańców na koncert. Tak więc Sztuka przyszła tego dnia na Osiedle Leśne, a Z. Garczarek podkreślał, że to nie ostatnie takie spotkanie. I tak przy muzyce SPREE TON ORCHESTER z Berlina można było oglądać zdjęcia, na wielu z nich odnajdując siebie. Można było, przy wspaniałej muzyce porozmawiać ze znajomymi. Albo korzystając z okazji po prostu się wyszaleć. Nam wypada tylko pogratulować organizatorom za akcję a Leszkowi Jampolskiemu złożyć wyrazy uznania za pełne emocji, przepiękne i efektowne ujęcia. I do zobaczenia za rok!

Projekt uzyskał dofinansowanie Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz Arctic Paper Kostrzyn S.A.; Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz firmy Filius.

 
więcej zdjęć:

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:  
 ferie
Ferie w Kostrzynie nad Odrą
12-23 luty 2018
kaliber44 miasta plakat
2 marca, godz. 20:00
KCK "Kręgielnia"

Marek Wróbel
9 marca, godz. 19:15
galeria "dacco

fox
17 marca, godz. 19:00
KCK Kręgielnia
 
kino luty
Luty 2018

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 1/2018 - STYCZEŃ 2018
 
pl1b
Nr 2(62)/2018 - LUTY 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo