koronawirus-baner

Woodstock 2013... okiem młodych

Woodstock 2014Choć Kostrzyn jest niewielkim miastem, na kilka dni w roku staje się drugim po stolicy najbardziej zaludnionym miejscem w Polsce. Hordy punków, metalowców, gothów i motocyklistów w jednym miejscu mogą oznaczać tylko jedno – Przystanek Woodstock. Mimo, że formalne otwarcie największego festiwalu na otwartej przestrzeni w Europie miało miejsce 1 sierpnia o 15:00, pierwsi uczestnicy zjawili się tradycyjnie dużo wcześniej...

 

Jurek Owsiak otwiera Przystanek Woodstock 2013

Dzień przed rozpoczęciem działała już Akademia Sztuk Przepięknych, gdzie odbyły się spotkania z Jurkiem Owsiakiem i Krzysztofem Skibą, z kolei 1.VII gośćmi ASP byli Piotr Metz, gen. Roman Polko i Peter Jenner. Na otwarciu bawiło się kilkaset tysięcy osób. Po krótkim występie Goorala z Mazowszem i przelocie samolotów Jurek Owsiak zaprosił Romana Polańskiego, który dokonał oficjalnego otwarcia. Zaraz potem pod sceną zawrzało – gospodarz wywołał pierwszą gwiazdę przystanku, Kamila Bednarka. Podczas koncertu artysta zaprosił na scenę wielu gości, m.in. zespół Raggafaya i skrzypka Michała Jelonka znanego z grupy Hunter. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia imprezy był jednak występ rodzimego zespołu Big Cyc. Jubileuszowy koncert został przyjęty bardzo gorąco,  Jurek Owsiak porównał nawet tłum do tego, który towarzyszył 2 lata temu koncertowi The Prodigy.

Kamil Bednarek przed publicznością

Drugiego dnia jeszcze przed rozpoczęciem koncertów dobyły się konferencje z Kubą Wojewódzkim, ks. Adamem Bonieckim i Arturem Andrusem. O 15 ruszyły kolejne koncerty na dużej scenie. Na pierwszy ogień poszli Chassis. Dalej były m.in. udane koncerty Death By Chocolate i Mecha, jednak największą atrakcją okazał się wieczorny koncert amerykańskiego thrashmetalowego zespołu Anthrax, jednego z czterech najważniejszych reprezentantów tego gatunku. Ciepło przyjęto też Marię Peszek, która zakończyła ostatni dzień Przystanku Woodstock.

Hunter

Kolejnego dnia w ASP zagościli Emir Kusturica (który dzień wcześniej dał koncert po Anthraksie), prof. Zbigniew Lew-Starowicz i Grzegorz Miecugow. Na dużej scenie zagościli m.in. Ametria, Clock Machine i Kabanos, ale gwiazdą dnia okazał się Hunter ze swoim „Metal Project”. Polscy muzycy przedstawili historię metalu poprzez coverowanie ważniejszych dla tego gatunku utworów. Pomogli im goście tacy jak np. Anja Orthodox (Closterkeller) i Maciej Januszko (Mech). Wraz z nimi Hunter zagrał takie utwory jak Master of Puppets Metalliki, Highway to Hell AC/DC czy Run to the Hills Iron Maiden. Koncert przyjęto bardzo gorąco, zwłaszcza, że to właśnie na scenie Przystanku Woodstock muzycy Huntera otrzymali Złotą Płytę za album „Królestwo” i zapowiedzieli kolejny. Festiwal zakończył występ Kirila Dżajkovskiego.

19. Przystanek Woodstock dobiegł końca i Kostrzyn opustoszał, a raczej – wrócił do normy. Jeszcze kilka dni po zakończeniu można było spotkać niedobitki zbierające na bilet, teraz już praktycznie nie ma śladów po tym, co niedawno się działo. Pozostało tylko jedno – oczekiwanie na przyszły rok. A jak Wasze wspomnienia? Czekamy na Wasze wspomnienia!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo