koronawirus-baner

Strefa Wybitnej Muzyki

Bałdych i Kaczmarczyk w KręgielniDzięki Kostrzyńsko-Słubicko Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w naszym mieście możemy uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, których nie powstydziłaby się nawet Warszawa. Na początku września w Strefie Dobrej Muzyki ECSSiON Kręgielnia wypełniła się publicznością, która przyszła na występ Adama Bałdycha i Pawła Kaczmarczyka… a już wkrótce Grzegorz Turnau, potem Farben Lehre! Ale wróćmy do wrześnieowego koncertu...

 

muzyką niesieni...

…i choć ten niezwykle klimatyczny koncert skończył się już dobre kilka(naście) minut temu, wciąż jestem pod wrażeniem tego niesamowitego duetu. Niezwykle klimatyczny nastrój, jaki udało się stworzyć dwójce artystów nie można porównać do niczego innego. Bałdych jak zwykle poniósł nas swoją grą na skrzypcach, którą podkreślał i dopełniał jednocześnie, dzięki klawiszom fortepianu, Kaczmarczyk. Bez przesady można napisać, że sala unosiła się na skrzydłach dźwięków utworów, którą przygotowali dla nas bohaterowie wieczoru. Tak smakowity występ był tym bardziej zaskakujący, że z reguły Panowie występują oddzielnie, choć jak przyznali na wstępie znają się nie od dzisiaj, co nie dziwi – obaj są bowiem wybitnymi muzykami jazzowymi.

Adam Bałdych

Adam Bałdych to utalentowany skrzypek, kompozytor oraz producent muzyczny. Jest znanym na całym świecie wirtuozem skrzypiec, który zdobył wiele prestiżowych nagród w konkursach jazzowych i nie tylko. Energia, moc, wręcz mistyczna energia jego muzyki przenoszona jest na słuchaczy, których potrafi niejednokrotnie zaskoczyć.

fortepian Pawłą Kaczmarczyk

Paweł Kaczmarczyk to jeden z najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia, który także komponuje. Podobnie jak A. Bałdych  jest uznanym muzykiem jazzowym, który ma na koncie wiele prestiżowych wyróżnień. Obecnie koncertuje ze swoim zespołem oraz angażuje się w liczne projekty muzyczne.

Zdzisław Garczarek z bohaterami wieczoru

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo