koronawirus-baner

Kolejne zabytki powróciły do Muzeum

fragment wieka sarkofagu Katarzyny BrunszwickiejMiło nam poinformować, że w nowym sezonie turystycznym zwiedzający Stare Miasto będą mogli ponownie podziwiać wieko sarkofagu Katarzyny Brunszwickiej z 1882 r. (replika płyty z 1574 r.) oraz sarkofag ekshumacyjny z 1713 roku, odnalezione przez kilkunastu laty podczas badań archeologicznych przy kościele Mariackim. Cenne eksponaty będące własnością Miasta Kostrzyn zostały wypożyczone na początku maja ub. r. do Centrum Artystycznego-Kulturalnego "Zamek" w Krośnie Odrzańskim. Zabytki stanowiły tam ważną część wystawy poświęconej Katarzynie, żonie budowniczego twierdzy Jana Kostrzyńskiego, zmarłej właśnie na zamku w Krośnie. Po roku nieobecności Katarzyna powróciła "do domu". Nieco wcześniej wróciły także inne zabytki...

naczynia

W okresie od 13 kwietnia do 31 grudnia 2013 r. w Muzeum Okręgowym Ceramiki w Lezoux (Francja) czynna była wystawa pt. "Archeologia jest naszą historią. Najnowsze odkrycia z Lezoux". Wśród prezentowanych na niej przedmiotów znajdowało się 7 zabytków będących własnością Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Były to przęśliki gliniane i kamienne, paciorki szklane, naczynie gliniane oraz najcenniejsze z nich: złoty wisiorek oraz naczynie typu terra sigillata z wyobrażeniem Herkulesa.

17 stycznia br. za pośrednictwem specjalnej firmy transportowej zabytki wypożyczone na czas wystawy do Francji powróciły do naszego muzeum. Niewykluczone, że już wkrótce naczynie terra sigillata będzie można zobaczyć na przygotowywanej stałej ekspozycji w kazamatach bastionu Filip.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo