koronawirus-baner

Polsko – niemiecki projekt bożonarodzeniowy

trebnitzW dniach 03 - 07 grudnia 2018 r. piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy Vb ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką wychowawcy Klaudii Kobydeckiej oraz nauczycieli: Dagmary Ulańskiej, Marty Gotowickiej, oraz Patrycji Chałupki, brała udział w polsko – niemieckim projekcie bożonarodzeniowym w Zamku Trebnitz. Celem projektu było zapewnienie polskim i niemieckim dzieciom możliwości spotkania i poznania się, jak również wspólnego spędzenia czasu m.in. na warsztatach artystycznych, podczas gier i zabaw językowych czy nawet podczas ogniska. Polscy i niemieccy uczestnicy projektu podzielili się na dwie grupy: teatralną i taneczną.

W ciągu czterech dni dzieci z grupy tanecznej nauczyły się układów tanecznych, które mogły zaprezentować podczas wspólnych występów. W tym samym czasie grupa teatralna przygotowała piękne świąteczne przedstawienie. Wspólnie zaś przygotowywali prezenty oraz kolorowe kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Seniora w Buckow i w Kostrzynie nad Odrą.
Dzieci miały możliwość pochwalenia się swoimi nowymi umiejętnościami podczas spotkań z seniorami. Z aplauzem spotkały się występy uczestników projektu oraz z wdzięcznością przyjęte zostały przygotowane dla nich prezenty. Wcześniej uczestnicy projektu zaprezentowali swoje umiejętności rodzicom oraz zaproszonym gościom podczas specjalnego pokazu, jaki odbył się 6 grudnia w Zamku Trebnitz. Dzięki animacjom językowym dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności językowe. Uczestników projektu odwiedził też sam Św. Mikołaj, który nie zapomniał o słodkich upominkach. 5 grudnia dzieci odwiedziły park rozrywki „Fitolino” w Eberswalde, gdzie mogły aktywnie spędzić czas wolny.
Uczniowie wrócili zadowoleni, z nowymi wiadomościami, umiejętnościami i znajomościami, pełni wrażeń i emocji. Wyjazd był bardzo udany.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo