koronawirus-baner

Z miłości do sztuki...

zakochane scrapyW zeszłym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą we współpracy z Joanną Ossowską zaproponowała swoim czytelniczkom ciekawą formę spędzania wolnego czasu – warsztaty scrapbookingowe. Szybko okazało się, że zainteresowanie jest ogromne - nie może więc dziwić to, że postanowiono tą fajną inicjatywę kontynuować również w tym roku. W ostatni dzień stycznia br. po raz pierwszy scraperki spotkały się, aby stworzyć wyjątkowe kartki walentynkowe… zapraszam na fotorelację!

 

Anna Denczew inauguruje warsztaty scrapbookingu 2014

Spotkanie otworzyła Pani Anna Denczew (Dyrektor kostrzyńskiej biblioteki), która serdecznie powitała około dwudziestu Pań, którym udało się szczęśliwie zapisać na listę. Życząc wielu udanych projektów zażartowała, żeby jeszcze na pierwszym spotkaniu zapisać się na kolejne, bowiem może zabraknąć miejsc - zainteresowanie warsztatami jest bowiem ogromne. I nie ma się czemu dziwić, przecież poza Babilądem nasze drogie Kostrzynianki tak naprawdę nie mają możliwości oderwania się od życia codziennego! Przypomnijmy: scrapbooking przywędrował do Polski z USA, gdzie rozwijał się już od lat 80’ ubiegłego stulecia. Jest to forma sztuki, która daje twórcom nieograniczone pole wyrazu, nie ma bowiem sztywnie określonych reguł, w związku z czym każde dzieło jest unikatowe. Podstawowymi narzędziami wciąż pozostaje papier (i to zarówno ten biały, poprzez kolorowy aż po specjalne scrapowe wzory), nożyczki, ozdobne nity czy klej. Arsenał ten jest jednak stale wzbogacony o specjalistyczne akcesoria takie jak: stemple, pieczątki dekoracyjne, farby różnego rodzaju i coraz wymyślniejsze urządzenia np. do wycinania ramek.

oto co dostały uczestniczki

Wracając jednak do tematu, trzeba podkreślić, że w tym roku organizatorzy zastosowali bardzo fajny trik – na początku spotkania uczestniczki otrzymały identyczne zestawy papierów scrapbookingowych. Instruktorka wprowadziła następnie Panie w arkana sztuki prezentując krótko praktyczne zastosowanie tuszy, stempli, różnego rodzaju podkładów artystycznych i wspominanych wcześniej narzędzi, by łatwiej było stworzyć swoją własną kartkę walentynkową. W czym tkwił więc trik? Panie miały co prawda te same zestawy, ale ich umiejętności oraz wyobraźnia pozwoliła stworzyć zupełnie różne efekty - żaden z nich nie był taki sam, żaden się nie powtórzył. Podczas ponad dwóch godzin warsztatów można było przy kawie czy herbacie skonsultować własny pomysł z innymi uczestniczkami lub zasięgnąć porady doświadczonej scraperki Joanny Ossowskiej, która miała pełne ręce roboty. Nie przeszkodziło to jednak stworzyć wspaniałej atmosfery, która była niemal rodzinna…

Joanna Ossowska

Czy własnoręcznie przygotowane kartki docenią Ci, dla których zostały stworzone niech pozostanie słodką tajemnicą ich twórców. A ja już dzisiaj zapraszam na kolejne warsztaty scrapbookingowe (w lutym), podczas których będzie można stworzyć wyjątkowy portret własny lub kogoś innego… szczegóły już wkrótce na stronie www.biblioteka.kostrzyn.pl i zaprzyjaźnionych serwisach internetowych.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo