koronawirus-baner

Koncert "W hołdzie wolności"

koncertTo był zaszczyt. To był prawdziwy zaszczyt móc być, słuchać i przebywać wśród wspaniałych dźwięków muzyki klasycznej zaprezentowanej przez wybitnego solistę (skrzypce) – Janusza Wawrowskiego, który wystąpił w towarzystwie Kostrzyńskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Macieja Tarnowskiego. W trakcie 1,5 godzinnego koncertu zgromadzona widownia miała przyjemność wysłuchać wielu wspaniałych Dzieł w mistrzowskiej aranżacji.

III Koncertu brandenburskiego G-dur BWV 1048 - Johanna Sebastiana Bacha , Cztery pory roku op. 8: Koncert nr 1 Wiosna E-dur RV 269 oraz Cztery pory roku op. 8: Koncert nr 2 g-moll op. 8, Lato E-dur RV 315 - Antonio Vivaldiego, za które solista otrzymał owacje na stojąco.

Następnie została wykonana suita w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową z fletem - Tadeusza Bairda - Colas Breugnon oraz przepiękne i wzruszające Adagio na orkiestrę smyczkową Samuela Barbera. Koncert zorganizowany z okazji historycznego wydarzenia jakim był wybuch II wojny światowej zapisał się w naszej kostrzyńskiej historii jako pierwszy z udziałem skrzypiec wykonanych przez włoskiego lutnika Antonio Stradivariego, które wczoraj po raz pierwszy zabrzmiały na Ziemi Lubuskiej.

Podsumować to wydarzenie należy w jeden sposób; kto nie był, niech żałuje, ponieważ byliśmy świadkami prawdziwej uczty zarówno dla wytrawnych melomanów jak i osób dopiero zaczynających swoją przygodę w muzyką klasyczną.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo