koronawirus-baner

Piękny akcent na koniec roku

ostatni wernisaż w roku 2013...29 listopada odbyła się ostatnia w tym roku wystawa w galerii „dacco”, mieszącej się w siedzibie KCK przy ul.Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą. Była jednak niczym wisienka na torcie - swoje prace zaprezentowała bowiem Ksenia Gryckiwiecz - niezwykle młoda, piękna ale przede wszystkim utalentowana artystka, której Sztukę śmiało można porównać do największych dzieł Impresjonizmu…

rozmowy o sztuce...

Choć w andrzejkowy wieczór pogoda nie dopisała, to nie mogło to przeszkodzić wymagającej ale i wysublimowanej kostrzyńskiej publiczności w przybyciu na uroczyste otwarcie wystawy prac młodej artystki, na której prezentowała swoje najlepsze obrazy z ostatnich dwóch lat. Zobaczyć można więc było niezwykle piękne pejzaże, odważne akty i sugestywne szkice. W wernisażu uczestniczyła osobiście autorka tej niesamowitej kolekcji, co było doskonałą okazją, aby porozmawiać z nią „w cztery oczy” na temat jej wizji artystycznej czy po prostu wymienić doświadczenia. Ksenia Gryckiewicz, która tego wieczoru po prostu błyszczała wśród swoich dzieł starała się znaleźć dla każdego czas na choć krótką rozmowę i myślę, że oczarowała sobą i swoją Sztuką każdego obecnego tego wieczora w galerii „dacco”.

Artur Vanyan

Tradycją wystaw stało się także to, że organizatorzy wielokrotnie szykowali dla publiczności niespodzianki. Nie inaczej było i tym razem. Pierwszą był występ na żywo niezwykle utalentowanego muzyka, wokalisty, interpretatora muzyki rosyjskiej i ukraińskiej a także artysty rozrywkowego, jakim jest niewątpliwie gitarzysta Artur Vanyan. Kolejną było losowanie jednej z prac artystki, którą osobiście wręczyła ona uszczęśliwionej zwyciężczyni, która z pewnością znajdzie dla wygranej honorowe miejsce w swoim salonie. Wieczór upłynął zatem w niezwykle gorącej atmosferze, choć na dworze temperatura była zbliżona do zera i padał deszcz. Warto pokreślić, że zarówno tą jak i inne wystawy mogliśmy oglądać dzięki Kostrzyńskiemu Centrum Kultury, którą od lat wspiera firma Arctic Paper S.A., dzięki czemu i tym razem do domu można było wrócić nie tylko z wrażeniami estetycznymi ale również z katalogiem prac artystki prezentowanych tego wieczora.

autorka z Dyrektorem Garczarkiem

O krótkie podsumowanie cyklu wystaw, które mogliśmy w mijającym roku oglądać dzięki firmie Artic Paper S.A. poprosiliśmy Zdzisława Garczarka (Dyrektor KCK): „w roku2013 w galerii „dacco” pokazaliśmy: rzeźby Jansa Lawrenza, grafiki Mirosława Gugały, wystawę poplenerową „Kamień na Kamieniu”, malarstwo Michała Bajsarowicza i na koniec malarstwo Kseni Gryckiewicz. Natomiast w następnym roku pokażemy m.in. malarstwo Andrzeja Leśnika, Ludmiły Sabadini i Emilii Sienkiewicz, wystawę „Przyjaciele” autorstwa Magdalenny Hoffmann i Jansa Lawrenza i Lothara Maetrinsa oraz wystawę poplenerową „Kamień na kamieniu”. Prawdopodobnie będzie można również zobaczyć Prace profesorów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego…” Nam pozostaje jedynie zaprosić już dzisiaj do galerii „dacco” w roku 2014 na kolejne wystawy… warto!

 

 

KSenia GryckiewiczKsenia Gryckiewicz urodziła się 1 października 1989 roku w Grodnie. Jest absolwentką tamtejszych szkół artystycznych, a obecnie studiuje malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni prof. ASP Zbigniewa Sprychy. Mimo młodego wieku zdobywczyni Grand Prix V Konkursu malarskiego Zadra (zwycięski „Autoportet” prezentujemy obok), a jej prace były wielokrotnie prezentowane szerszej publiczności m.in. w Grodnie, Kostrzynie nad Odrą czy w Nowej Hucie. Dwukrotnie uczestniczyła już dwukrotnie w Plenerze Artystycznym „Sztuka na Granicy” i zapowiada, że to nie ostatnia okazja, aby jej prace zobaczyć właśnie w naszym mieście.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo