koronawirus-baner

Niezwykłe warsztaty za nami

Warsztaty świąteczneZa oknem słota – typowo jesienna, depresyjna pogoda. Co tu robić w taki czas??? Wyjść na spacer? Brr –zimno, mokro i szaro – odpada. Można poczytać książkę, zająć się gruntownymi porządkami, pograć z dziećmi w gry planszowe, można przetrwać listopadowy czas na wiele sposobów. Jeden z nich prezentujemy poniżej...

ostatnie instrukcje..

Na jednym ze spotkań Babilądu stwierdziłyśmy (a właściwie zaproponowała Jola Szukała a prezes Julita Szkudlarek pomysł  z entuzjazmem przyjęła) ze trzeba zrobić jakieś warsztaty. No tak, ale jakie? Może takie związane ze świętami?  No jasne, że tak! Pomysł zatwierdzony, poprosiłyśmy o pomoc Zdzisława Garczarka – dyrektora KCK – dzięki któremu miałyśmy salę i plakaty promujące wydarzenie za darmo.

podczas pracy

Wokół siebie mamy mnóstwo rzeczy, którym można nadać drugie życie i przy tym sprawić że rodzina się zachwyci (szyszki, patyczki, wstążki z wiązanek, które kiedyś dostałyśmy, słomę, szmatki, koraliki etc.). Trzeba więc koniecznie coś z tym zrobić. O tym jak wykorzystać domowe zasoby oraz to, co znajdziemy w najbliższym otoczeniu opowiedziała nam i przedstawiła  Jolanta Szukała, która poprowadziła dzisiejsze warsztaty.

tak powstają nasze prace...

Jako pierwsze zrobiłyśmy małe choineczki w doniczkach z dużych ozdobnych szyszek, do których poprzyklejałyśmy koraliki – wygląda to przecudnie prawda? Drugie w kolejności były ozdoby z masy solnej , na które zdecydowała się część uczestniczek. Pozostały czas spożytkowaliśmy na choinki i bombki z orzechów, szyszek, żołędzi  i makaronu, które w połączeniu z odpowiednim kolorem sprayu i ozdób wyglądają wręcz bajkowo. Potem przyszedł czas na wianuszki i trzeba przyznać, że uczestniczki wykazały się ogromną kreatywnością – w Sali mimo sporej ilości osób często zapadała cisza takie było skupienie na pracy!

prawie gotowe prace...

Mamy nadzieję, że warsztaty podobały się wszystkim uczestnikom(tak, tak –był wśród nas jeden mężczyzna, który tworzył dla nas szablony i też wykazał się niemałą twórczością). Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkania. A wyniki naszej pracy zobaczą Państwo już niedługo w "drukowanym" Przeglądzie Kostrzyńskim...

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo