koronawirus-baner

Parking TYLKO dla wybranych?

p3W kampanii wyborczej w 2018 roku hasłem pewnej kandydatki z Osiedla Słowiańskiego było hasło „Piękny, rodzinny bezpieczny mój okręg nr 7”. Były również zapewnienia o „adaptacji niezagospodarowanych skwerów, także na miejsca parkingowe”. Teraz, już jako radna postanowiła połączyć swoje hasło i jeden z punktów programu wyborczego, adoptując kawałek placu na… miejsce parkingowe dostępne dla wybranych. Miało być pięknie i rodzinnie więc powstała stylowa, drewniana wiata parkingowa używana głównie przez członków rodziny radnej.

Czytaj więcej: Parking TYLKO dla wybranych?

złóż wniosek do Budżetu Miasta !! !! !!

coins-1015125 640

Na podstawie zapisów Uchwały Nr XLV/355/10 Rady Miasta w Kostrzynie nad Odrą z dnia 7 października 2010 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu prac nad projektem budżetu roku 2021 i możliwości składania wniosków do tego projektu na rok 2021. 

Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą informuje, że począwszy od dnia 3 września 2020 roku  rozpoczną się prace związane z przygotowaniem projektu budżetu Miasta Kostrzyn nad Odrą na rok 2021. W związku z powyższym powiadamia się wszystkich zainteresowanych o możliwości składania wniosków.

Czytaj więcej: złóż wniosek do Budżetu Miasta !! !! !!

burmistrz z absolutorium

118472566 250979486209743 1944396090704202543 n27 sierpnia 2020 r. podczas XIX sesji Rady Miasta Burmistrz Miasta Andrzej Kunt uzyskał absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2019 rok. Uchwały o udzieleniu wotum zaufania i absolutorium kostrzyńscy radni podjęli jednogłośnie. To już 18 pozytywne absolutorium udzielone Burmistrzowi, który pełni swoją funkcję nieprzerwanie od 2002 roku. 

Zarówno uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego jak i uchwałę o udzielenie Burmistrzowi Absolutorium przyjęto jednogłośnie. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania samorządu, co wiąże się z odpowiednim zarządzaniem środkami publicznymi.

Wielkie rzeczy w powiatowej szkole

zsPozytywnym przykładem działania w trudnym czasie pandemii jest Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kostrzynie nad Odrą.,W celu poprawy infrastruktury Szkoły udało się wykonać szereg prac, które bezpośrednio skutkują poprawą jakości kształcenia, a także podnoszą na wyższy próg poziom bezpieczeństwa, komfort oraz warunki pracy nauczycieli i administracji. Między innymi zamontowano automatyczne, aluminiowe rolety okienne w trzech salach lekcyjnych umiejscowionych od strony południowej, co skutecznie podniosło warunki nauki w dotychczas nadmiernie nasłonecznionych salach, wykonano remont dachu, tj. wymianę poszycia dachowego w technologii papy o wysokich parametrach termicznych na łączniku hali sportowej oraz na części dachu na hali sportowej w ilości ponad 600 m2 powierzchni, wbudowano automatyczną sygnalizację pracy kotłowni gazowej, działającej w trybie „on line” poprzez informację o zaistniałej awarii w czasie rzeczywistym sygnałem SMS do obsługi kotłowni.

Czytaj więcej: Wielkie rzeczy w powiatowej szkole

wolontariusze poszukiwani

wolW związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i niesamodzielnych, Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą zwraca się z gorącym apelem i prośbą do Mieszkańców naszego Miasta o wsparcie i pomoc w celu utrzymania lokalnej bazy wsparcia - poszukujemy wolontariuszy dla naszego „Domu Seniora”. Pomoc Państwa pozwoli na przezwyciężenie pojawiających się trudności i z całą pewnością zapewni bezpieczeństwo podopiecznym, którzy również są mieszkańcami naszego Miasta.

Kontakt: „Dom Seniora”
tel/fax: 95-752-10-47, tel 95-752-46-57, 95-752-46-58
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trwa kampania wyborcza na Osiedlu Leśnym

906481034894235372

Choć Wybory Samorządowe odbywały się pod koniec roku 2018, na jednym z kostrzyńskich osiedli kampania wyborcza wciąż trwa. To tutaj, wybrany w demokratycznych wyborach Radny Piotr Dziekan wciąż toczy walkę z pretendentem na radnego z ramienia SLD w osobie Edwarda Boczarskiego. Ten ostatni pełni obecnie funkcję przewodniczącego Samorządu Mieszkańców Osiedla Leśnego, ale zamiast pracować dla dobra ogółu Osiedlaków woli wykorzystywać swoje stanowisko do prowadzenia niemal otwartej wojny z radnym...

Czytaj więcej: Trwa kampania wyborcza na Osiedlu Leśnym

Radna dietetyczna?

sobczakDieta w zasadzie nie jest niczym złym - właściwe odżywianie to sposób na zdrowe i długie życie. Problem zaczyna się, gdy osoba publiczna, powiedzmy radna, zaczyna żyć dietą, a nie potrzebami swoich wyborców! Jeszcze większy problem jest, kiedy zaczyna składać wnioski „w imieniu mieszkańców” zgodnie z zasadą: ”ja wiem, czego oni potrzebują!” Tymczasem, po dwóch latach od wyborów, w centrum nie powstało ani jedno miejsce parkingowe, kamer na Targowisku Miejskim jak nie było tak nie ma, a aktywność radnej to kolejne dziwne wnioski. Ale co ważne - dieta co miesiąc jest na koncie... wszak dieta najważniejsza!

Czytaj więcej: Radna dietetyczna?

Najpiękniejsza Domówka Świata, czyli festiwal Pol'and'Rock 2020

festiwalPol'and'Rock 2020 - wyjątkowa edycja festiwalu, który tym razem nie odbył się w Kostrzynie. Przyzwyczailiśmy się już, że Pol'and'Rock Festival odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku było jednak inaczej.Informujemy jak przebiegał największy festiwal w Polsce w czasach pandemii.

Czytaj więcej: Najpiękniejsza Domówka Świata, czyli festiwal Pol'and'Rock 2020

#kostrzynpomaga w czasie pandemii

1591563349198Po raz kolejny Kostrzyniacy udowodnili, że mają wielkie serca! W zbiórce, która na serwisie zrzutka trwała nieprzerwanie od 24 grudnia 2019 roku do 31 marca 2020 roku udało się zebrać 7.049 zł. Wykorzystując pobyt Roberta w Kostrzyńskim szpitalu Świadkowie Jehowy wykonali w jego mieszkaniu remont oraz zakupili nowe wyposażenie. O całej akcji rozmawiamy z Przemysławem Kamińskim - pomysłodawcą akcji.

Czytaj więcej: #kostrzynpomaga w czasie pandemii

77. rocznica Rzezi Wołyńskiej

wolyn10 lipca 2020 roku o godz. 11:00 przy obelisku przy ul. Sikorskiego w sposób szczególny została uczczona pamięć ofiar zamordowanych w 1943 r. podczas "krwawej niedzieli". W obecności sztandarów wystawianych przez: Radę Miasta Kostrzyn nad Odrą, NSZZ Solidarność - Arctic Paper, Szkołę Podstawową nr 3 oraz ZHP Hufiec Kostrzyn nad Odrą, hołd  pomordowanym oddał m.in. Przewodniczący Klubu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Józef Żarski oraz  przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, Domu Pomocy Społecznej "Dom Seniora", Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 3, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz wielu przybyłych mieszkańców. Modlitwa w intencji osób zamordowanych została odmówiona wspólnie z ks. Stanisławem Dereniem. Uroczystość zakończyła się  złożeniem wieńców i zniczy przy obelisku przez przedstawicieli władz miasta, miejskich jednostek oraz mieszkańców Kostrzyna.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo