Strażacy z wizytą u "Ekoludków"

straz004Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, jednak w naszym przedszkolu tym wyjątkowym dniem był 15 maja. W poniedziałek, punktualnie o godzinie 9:30 w bramie przedszkola pojawił się wielki wóz strażacki. Strażacy na sygnale wjechali pod samo przedszkole, wysiedli z wozu w kompletnych mundurach witając się ze wszystkimi dziećmi. Ważny moment w karierze przedszkolaków, gdy strażacy opowiadają o swojej pracy, prezentują sprzęt i umundurowanie.

Czytaj więcej: Strażacy z wizytą u "Ekoludków"

Kradzież, której nie było...

135-92949Kiedy jeden z mieszkańców Kostrzyna zgłosił policjantom kradzież roweru, sprawa szybko nabrała zasięgu krajowego. Policjanci w licznych opiniach posądzani byli o niezbyt profesjonalne wykonywanie swoich zadań. Weryfikacja tych doniesień okazała się zupełnie inna. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępstwa nie doszło. Prokuratura w Słubicach postawiła zgłaszającemu zarzut zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było oraz zarzut składania fałszywych zeznań, a świadek rzekomej kradzieży odpowie za składanie fałszywych zeznań.

Czytaj więcej: Kradzież, której nie było...

z Policją o bezpieczeństwie

lesne124 maja z inicjatywy Przewodniczącego Samorządu Osiedla Leśnego i miejskiego radnego Piotra Dziekana oraz Komendanta Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą Tomasza Rawy odbyło się kolejne w ostatnim czasie spotkanie dotyczące kwestii bezpieczeństwa na Osiedlu Leśnym. Organizatorzy zaproponowali radnemu Bartłomiejowi Suskiemu, aby zaprosił również mieszkańców Osiedla Słowiańskiego na to spotkanie, a to choćby dlatego, że na obu osiedlach jest ten sam dzielnicowy. Zatem po raz pierwszy w Klubie KCK na Osiedlu Leśnym doszło do historycznego spotkania... i miejmy nadzieję, że to nie ostatnia debata o bezpieczeństwie w mieście w tym gronie!

Czytaj więcej: z Policją o bezpieczeństwie

Mamy Orła Polskiego Samorządu!

fotoW piątek, 19 maja br. w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość 2017” z udziałem gości zaproszonych z całej Polski. Radę Miasta Kostrzyna nad Odrą reprezentował jej przewodniczący p. Marek Tatarewicz, a Urząd Miasta zastępca burmistrza p. Zbigniew Biedulski. Podczas uroczystości został podsumowany Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu.

Miasto Kostrzyn nad Odrą otrzymało tytuł „Gmina Roku 2017” oraz statuetkę „Orła Polskiego Samorządu 2017”.

Czytaj więcej: Mamy Orła Polskiego Samorządu!

Laureaci i finaliści w roku szkolnym 2016/2017

konkursWielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2016/2017. Dlatego pragniemy przedstawić sukcesy uczniów kostrzyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trzech gimnazjalistów z Kostrzyna nad Odrą zostało laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uczennica Gimnazjum nr 1 Daria Pietraszko uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka polskiego. Uczeń Gimnazjum nr 1 Patryk Górecki zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki. W gronie Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki jest także Michał Kolasa – uczeń Gimnazjum nr 2. Szkoła Podstawowa nr 2 może pochwalić się laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Jest nim Maciej Zgierski.

Czytaj więcej: Laureaci i finaliści w roku szkolnym 2016/2017

Chronić drzewa czy prowadzić inwestycje ?

kosciuszkiZaobserwowaliśmy, iż na portalach społecznościowych trwa dyskusja o wycince drzew w ulicy Tadeusza Kościuszki. Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego istniejącej infrastruktury drogowej oraz wzrost bezpieczeństwa użytkowników dróg. W ramach projektu przewiduje się wzmocnienie jezdni poprzez rozbiórkę istniejącej konstrukcji drogi i wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych z masy mineralno-bitumicznej i kruszywa łamanego z ujednoliceniem szerokości oraz przebudową ciągów pieszych i zjazdów zatok postojowych, zatoki autobusowej oraz budowę ścieżki rowerowej.

Chcemy zabrać głos w tej dyskusji odnosząc się do faktów a nie bazując na ludzkich emocjach...

Czytaj więcej: Chronić drzewa czy prowadzić inwestycje ?

Wolność prasy... nie ulegamy naciskom!

13690799 1051851404891458 5450261109086029032 nDzisiaj do naszej redakcji wpłynęło pismo od Prezes stowarzyszenia ZTUM (Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta) Joanny Liddane, która prosiła "o monitorowanie sprawy i informowanie mieszkańców". Pisma nie mamy zamiaru publikować, ponieważ stanowi, przeróbkę innego pisma J. Liddane z profilu FB o nazwie "Stop niszczeniu drzew". Na czerwono oznaczyliśmy fragmenty, których autorka nawet nie zmieniła. Na prośbę Pani prezes informuję więc mieszkańców o tym fakcie i niech sami wyciągną wnioski... czy takie "profesjonalne podejście" nie uprawniają nas do odmowy publikacji? Czy Nowe Miasteczko i Kostrzyn nad Odrą to te same miasta? hmm...

Czytaj więcej: Wolność prasy... nie ulegamy naciskom!

Konkurs Ekologiczny w Rzepinie

sukcesDnia 16.05.2017 odbył się konkurs ekologiczny w Rzepinie. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 „Bajka” w Kostrzynie nad Odrą: Aleksandra Granos, Jakub Pawlak oraz Sebastian Kolasa zmagały się z różnymi zadaniami. Dzieci dzieliły nazwy ptaków na głoski, rozpoznawały gatunki liści, odszukiwały różnice na obrazkach oraz segregowały śmieci. Nie zabrakło również konkurencji ruchowych: zbijania kręgli, przejścia po wyznaczonej drodze z kubeczkiem plastikowym wody. Ostatnią konkurencją był test wiedzy przyrodniczej.

Nasze dzieci śpiewająco poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i zdobyły największą ilości punktów zajmując I MIEJSCE.

Burmistrz rozmawiał z młodzieżą

burmistrz110 maja br. burmistrz miasta Andrzej Kunt spotkał się z młodzieżą Gimnazjum Nr1. Powodem spotkania był list skierowany do kostrzyńskiego magistratu, w sprawie przebudowy i wycinki drzew na ulicy Kościuszki. Burmistrz ceni głos wszystkich Mieszkańców i chętnie się z nimi spotyka. W ramach edukacji obywatelskiej burmistrz spotkał się z młodzieżą osobiście. A. Kunt otwierając spotkanie podziękował uczniom za ich zaangażowanie i zainteresowanie sprawami miasta. Wyjaśniał, że inwestycja drogowa, polegająca na przebudowie ul. Kościuszki, wymaga niestety wycinki drzew.

Czytaj więcej: Burmistrz rozmawiał z młodzieżą

Przedszkole Miejskie Nr 2 z certyfikatem

pm2W okresie od września 2016r. do końca marca 2017r. Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników starało się o nadanie mu zaszczytnego miana „Przedszkola Talentów”. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w realizacji zadań wyznaczonych przez Studium Prawa Europejskiego- organizatora konkursu, takich jak przeprowadzenie w przedszkolu „Dnia Talentów”, podczas którego dzieci prezentowały swe talenty np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne. Zorganizowanie gier i zabaw kształtujących umiejętność dodawania i odejmowania u dzieci pod hasłem „Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”.

Czytaj więcej: Przedszkole Miejskie Nr 2 z certyfikatem

strefa logo

Invest in The West

logo

Co? Gdzie? Kiedy?

rower
 Ruszyły zapisy
od 9 maja można się zapisywać do
32 "Kostrzyńskiej Dziesiątki"
dycha

 
POLECAMY:
 
słońsk
27 maja, godz. 14:00
Stadion MOSiR
Konkurs piosenki
1 czerwca, godz. 17:00
Amfiteatr im. J.Trepczyka 

Na fali plakat
2-4 czerwca
Kostrzyn na Fali 

kino majMAJ
Kino za Rogiem
 
coś zapomnieliśmy?
napisz do nas!

INFORMACJE

bus

od 22 listopada 2016 

apt
dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
naszKostrzyn
ul. Kościuszki 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą
logomk1 Bartłomiej Suski
redaktor prowadzący

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 519 428 904
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
Maciej Frąckowiak
marketing i reklama

marketing@naszkostrzyn.pl
tel. 509 477 586