koronawirus-baner

Co dalej z portalem?

Szanowni Państwo,

jak zapewne zauważyli już nasi wierni Czytelnicy (a świadczy o tym spora ilość e-maili), formuła stworzona kiedyś przez p. Macieja Frąckowiaka (e-kostrzyn.pl, prezgladkostrzynski.pl, a następnie naszkostrzyn.pl) powoli się wypala... Obowiązki służbowe, rodzina, praca czy inne zajęcia nie pozwalają mi już prowadzić serwisu na odpowiednio wysokim poziomie. 

W związku z tym mierzę się z deczyją o zamknięciu najstarszego portalu informacyjnego w naszym mieście, na którego nie tylko brakuje czasu, aby wprowadzać na bieżąco artykuły. Brakuje też czasu i środków na "gonitwę" za coraz to nowszymi platformami, wymaganiami technologicznymi - wymogami czasów. Niestety, testy nowszej wersji serwisu wciąż są niezadawalające, a nie ma mojej zgody na działanie na zasadzie "jakoś to będzie". Nie mam zamiaru także "płynąć z nurtem" oferując naszym Czytelnikom nie działający na każdej platformie serwis... nie o to chodzi!

Pierwotnie zbudowany na platformie Joomla 1.x portal e-kostrzyn.pl zdobył Państwa zaufanie, następnie przegladkostrzynski.pl Państwa uznanie (tu już Jommla 2.x), a portal internetowy naszkostrzyn.pl (powstały zresztą z połączenia kilku mniejszych portali na kolejnej edycji Joomli) cieszy się wciąż dużą ilością odwiedzin. Również na FB. Warto więc zejść w świetle reflektorów :)

Dlatego też dziękuję Państwu za wspólnie spędzone chwile i zachęcam do skopiowania artykułów, które Państwa interesują - na dzień dzisiejszy planuję całkowite wyłączenie serwisu z dniem 1 stycznia 2021 roku. Tak jak pisałem - jeśli mam prowadzić serwis na zasadzie "jakoś to będzie" lepiej zawiesić jego działalność, jak to kiedyś uczyniło kostrzynskie.info

Natomiast moich "przyjaciół" informuję, że niestety (dla nich) nie znikam z przestrzeni publicznej. Po prostu czasami trzeba skupić się na rzeczach ważniejszych :) Zatem - do zobaczenia na łamach "Prezkroju Lokalnego", "Samorządnego Kostrzyna" i nowym profilu FB, o którym więcej napiszę już wkrótce :)

Pozdrawiam,
redaktor naczelny
Bartłomiej Suski

Akcja społeczna „Kup i czytaj"

Akcja - Kup i czytaj 2Odpowiadając na ogólnopolski apel ratowania lokalnych księgarni w dobie pandemii, humaniści z klasy II HP i wychowawca, p. Katarzyna Neumann, zainicjowali akcję „Kup i czytaj”. Wykorzystując szkolną stronę na FB oraz platformę Teams, młodzież zwróciła się z prośbą do uczniów, nauczycieli i mieszkańców miasta o kupowanie- osobiście lub zdalnie- książek w kostrzyńskiej księgarni WENA. Akcja zyskała rozgłos i wzbudziła zainteresowanie. Organizatorów wsparli rodzice, dyrektor Zespołu Szkół, p. Leszek Naumowicz, nauczyciele i kostrzynianie. Wielu ruszyło do księgarni, a swoje zakupy dokumentowali zdjęciami, które organizatorzy zamieszczają w mediach społecznościowych. W przedsięwzięcie włączyła się również biblioteka Zespołu Szkół.

Jak się okazuje, nawet w trudnym czasie pandemii, można coś zrobić dla innych, a przy okazji dla siebie, bo zakupiona książka musi być przeczytana!

"Cztery Pory Roku" śladami Krasnala Kostka

kras1Nasze dzielne przedszkolaki włączyły się do gry miejskiej "Zadania odkrywcy" i wspólnie z Krasnalem Kostkiem, bohaterem utworu Pani Marii Cichej, odwiedzili ciekawe miejsca w naszym mieście:

"Krasnal Kostek co podróże/ kochał bardziej niż cukierki
do kolejnej eskapady/ poczuł zapał bardzo wielki!
Już w kasowe puka okno:/ - Proszę bilet do Kostrzyna!
- Pod Poznaniem? - Nie, nad Odrą!“

Czytaj więcej: "Cztery Pory Roku" śladami Krasnala Kostka

Zbiórka na nowy dom

zrzutek18.10.2020r., w niedzielne popołudnie, w wyniku wybuchu gazu dochodzi do całkowitego zniszczenia części domu, zamieszkałej przez rodzinę Pana Jacka. Gdy wracając z pracy przybędzie na miejsce, zobaczy obrazy z powyższych zdjęć. Jego żona i córka - choć z poważnie poparzonymi rękoma - o własnych siłach wydostaną się z zawalonego, stojącego w płomieniach domu...

W imieniu Rodziny, która w jednej chwili straciła wszystko, zwracam się do ludzi dobrej woli o pomoc. Każda złotówka jest cenna. Celem zbiórki jest zgromadzenie funduszy na budowę lub kupno nowego domu i pokrycie kosztów leczenia. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się przybliżyć do realizacji tego celu.

Z góry najserdeczniej dziękuję za każdy gest pomocy!

https://zrzutka.pl/zbiorka-na-nowy-dom-wybuch-gazu-kostrzyn-nad-odra-9975x4

1 listopada a Koronawirus

1lisSollemnitas Omnium Sanctorum - Dzień Wszystkich Świętych, w tym roku, w trudnych czasach pandemii musi być inny.  Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo  w Kostrzynie nad Odrą nie będzie mszy świętych i procesji na cmentarzach naszego miasta tj. na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Sportowej, na Osiedlu Drzewice oraz na Stalagu III C.

Czytaj więcej: 1 listopada a Koronawirus

Kpina z samorządności na Osiedlu Leśnym

lesne10 listopada 2018 odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Samorządu Mieszkańców Osiedla Leśnego. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, z Radą Osiedla po wielu latach pożegnał się jego przewodniczący Piotr Dziekan. Na trwającym nieco ponad dwie godziny spotkaniu Mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli, którzy przez kolejne 4 lata będą tworzyli Zarząd Samorządu Osiedlowego. Zostali nimi: Ewa Bednarczyk-Watral, Wojciech Bławat, Edward Boczarski, Ryszard Chwastowski, Krystyna Ludka-Orzechowicz, Krzysztof Matuszak i Dariusz Niewinowski - pisałem dwa lata temu...

Czytaj więcej: Kpina z samorządności na Osiedlu Leśnym

10 medali Zapaśników w Poznaniu

zapasyMłodzi zapaśnicy „Jedynki“ zaliczają kolejny udany występ. Tym razem w sobotę 10 października stanęliśmy do rywalizacji w silnie obsadzonym „XIV Międzynarodowym Memoriale Józefa Moczyńskiego“, który był kolejnym turniejem tegorocznych zmagań w ramach międzywojewódzkiej ligi młodzików w zapasach klasycznych. W imprezie udział wzięło 137 zawodników z 14 klubów w tym zagraniczna ekipa z Holandii. UKS „Jedynka“ wystąpiła w 16 osobowym składzie.

Czytaj więcej: 10 medali Zapaśników w Poznaniu

Razem z Powiatem

warnikiKostrzyn nad Odrą jest największym miastem Powiatu Gorzowskiego. Stąd też pewnie można reprezentacja radnych kostrzyńskich w strukturach zarządczych tej jednostki samorządu terytorialnego. Panowie Zygmunt Mendelski i Mieczysław Jaszcz zasiadają w Zarządzie Powiatu. Pani Anna Wichlińska jest przewodniczącą Komisji Zdrowia Publicznego, a radny Rafał Karmelita jej zastępcą. Mi osobiście przyszło kierować pracami Rady Powiatu Gorzowskiego. Od momentu zmiany na stanowisku Starosty Gorzowskiego, obecnie funkcje tę piastuje pani Magdalena Słomińska, prace w Starostwie i wszystkich jego jednostkach nabrały zdecydowanego przyspieszenia. Pani Starosta wspierana jest w swoich działaniach przez panią Małgorzatę Ludniewską, pełniącą obowiązki wicestarosty, a od niespełna miesiąca pracami działu finansowego Starostwa kieruje pani Anna Górska, skarbnik naszego powiatu. Należy przyznać, nie bez przyjemności, że Starostwem Gorzowskim zarządzają kobiety, przy wsparciu mężczyzn.

Czytaj więcej: Razem z Powiatem

Jesień w pasiekach

pasieki1Nieuchronnie małymi krokami zbliża się jesień kalendarzowa. W przyrodzie kolory jesieni zaczynają nam pokazywać jesienny obraz. Wiele ptaków już odleciało, inne przygotowują się do odlotu. Pszczoły stają się pobudzone, poszukują jeszcze ostatnich kwitnących roślin, z których by mogły zebrać nektar czy pyłek. Pszczoły przygotowują ule do zimy. Zaczęły uszczelniać wszystkie szczeliny stanowiące zagrożenie i ustawiające odpowiednią wentylację do właściwego przezimowania. Pszczelarze już ułożyli gniazda. Rozpoczęli karmienie na zimę poddając w odpowiednich dawkach syropu cukrowego czy gotowej karmy. Ponadto, przystąpiono do zwalczania warrozy. Są to ostatnie prace w ulach i w pasiekach przed ostateczną zimowlą. Wszystko zależy od tego jak przygotujemy rodziny do zimy i od warunków pogodowych w okresie jesienno-zimowym.

Czytaj więcej: Jesień w pasiekach

Obwodnica coraz bliżej!

obw117 września br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiła listę planowanych obwodnic miast w Polsce, dla których, w roku 2021, przeprowadzi przetargi budowlane w celu wyłonienia wykonawców tych inwestycji. Na tej liście jest obwodnica Kostrzyna nad Odrą. Kilkanaśnie dni wcześniej dowiedzieliśmy się o tym, że do realizacji wybrano WARIANT I przebiegu obwodnicy. Najdłuższy ale najlepszy z punktu widzenia potrzeb naszego miasta i mieszkańców, którzy sugerowali właśnie ten wybór - pisze Burmistrz Miasta Andrzej Kunt.

Czytaj więcej: Obwodnica coraz bliżej!

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo