koronawirus-baner

Muszkieterowie pomogli Ekoludkom

Muszkieterowie pomogli!Dzięki staraniom Państwa Anny i Grzegorza Moczulskich, właścicieli firmy Dotal Sp.z o.o. (kostrzyński oddział BricoMarche) Konwój Muszkieterów dotarł do Przedszkola Miejskiego Nr 3 "Ekoludki" w Kostrzynie nad Odrą! Za jego pośrednictwem Fundacja Muszkieterów z siedzibą w Poznaniu przekazała kwotę 3.500 zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego na potrzeby oddziału specjalnego "Misiaki" dla dzieci z autyzmem działającego przy tym kostrzyńskim przedszkolu. W dniu 8 kwietnia „Misiaki” odwiedził Pan Piotr Tadla reprezentujący firmę Dotal, który przekazał symboliczny czek i mógł osobiście przekonać się, że pieniądze zostały doskonale spożytkowane. Z zaproszenia skorzystali także: Pani Wanda Łysiak z Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki oraz Pani Katarzyna Malinowska z kostrzyńskiego magistratu. Gości powitała Dyrektor Regina Szczepankiewicz w towarzystwie nauczycielek Małgorzaty Orpel i Magdy Jarek-Rogowskiej.

prezentacja

Pierwszym akcentem spotkania było uroczyste wręczenie czeku przez P. Tadlę. Następnie, w trakcie  tej niezwykle serdecznej wizyty w oddziale specjalnym, niecodziennym gościom zaprezentowany został sprzęt, zakupiony dzięki Fundacji Muszkieterów. Pierwszym z siedmiu  nowych elementów wyposażenia sali jest ścieżka sensoryczna. Każda część ścieżki ma inną powierzchnię, twardość czy właściwości, dzięki czemu całość umożliwia stymulację stóp, wspomaganie dotyku, równowagi oraz integrację sensoryczną. Kolejnym elementem jest zestaw miękkich części tworzących ścieżkę w kształcie np. cyfry osiem, dzięki czemu dzieci w trakcie ćwiczeń równowagi rozwijają sensorykę stóp. Goście mogli zobaczyć także bączek rehabilitacyjny rozwijający koordynację ruchową dziecka czy miękką gruszkę wypełnioną specjalnym granulatem dostosowującej się kształtem do osoby siedzącej. Na tym nie koniec, bowiem przekazana kwota pozwoliła kupić także specjalną beczkę, która umożliwia korygowanie wad postawy czy terapię zaburzeń czynności zmysłowych. Dzięki hojności Muszkieterów możliwe było także zakupienie, do stelaża zakupionego w ramach środków własnych przedszkola, huśtawki terapeutycznej typu „konik”, która w zależności od wybranego wariantu ćwiczeń umożliwia dostarczenie malcom wielu wrażeń ruchowych. Ostatnim elementem zakupionego wyposażenia są plansze z różnokolorowymi aranżacjami, służące do zabawy ruchowej. Goście byli pod wrażeniem nowego wyposażenia sali i jeszcze długo dyskutowali o tym, jak dużo zmieniło się w wychowaniu dzieci na przestrzeni lat...

prezentacja sali

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki”  w Kostrzynie nad Odrą wyrażają serdeczne podziękowania  dla  FUNDACJI MUSZKIETERÓW za wsparcie finansowe umożliwiające zakup wyposażenia potrzebnego do rehabilitacji wychowanków  z oddziału specjalnego. „Zakupiony sprzęt sprawił ogromną radość naszym wychowankom. Ich promienny uśmiech i zainteresowanie nowymi urządzeniami utwierdziły nas w przekonaniu, że usprawniamy i wspieramy ważne aspekty ich życia. Państwa przychylność  jest wyrazem ogromnej życzliwości i troski o dobro dzieci. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że przy realizacji szczytnych celów zawsze spotkamy „prawdziwego anioła” - powiedziała na zakończenie spotkania dyrektor Regina Szczepankiewicz.

podziękowania dla Muszkieterów

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo